Nejde prodat auto za polovinu -proč?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od Hubert_79 »

Maluchem jsem taky párkrát jel. No utrpení (mám 187 cm); hlavně to startování páčkou mezi sedadly. Jak tím ti pšonci mohli jezdit s celou famílií do Jugoslávie k moři :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#62 Příspěvek od Kvicala_r »

Když nebylo čím jiným. Známá tak kdysi s manželem (budiž mu země lehká) jela na Plitvice na Panelce 250. Prý v Jugošce jen vyměnil svíčku, dotankoval (snad i lepší benzín) a dojeli v pohodě. Já bych nejel ani na svojí 350 kývačce i když sem na ní ve svých 17 najezdil celkem dost.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#63 Příspěvek od Kremik »

To jsou všechno jen takové žabomyší přestřelky když není o čem kecat. U auta jsou důležité především dva aspekty. Jak moc se sere a jaký má náhon. Dobrým kompromisem mezi vším byly Š100 -120. Byly to opravdové auta a hned se jen tak něčeho nezalekly. V dnešní době je ideální mít auta dvě. Předohrab na nákupy a třeba i delší cesty a čtyřkolu na zimu, kamkoli, když je potřeba trošku odbočit ze silnice a jako záchranné auto, když se předohrab někde zahrabe.
Nechápu, proč se v dnešní době, když je potřeba limitovat počet provozovaných automobilů koncepce vozů typu "stodvacítek" úplně opustila. Netvrdím, že by si ji koupil každý, ale spousta lidí určitě ano a řada z nich by pak zjistila, že těch aut vlastně nepotřebují tolik.
Auto s trvalým zadním náhonem a volitelně zapojitelným předkem by byl naprostý ideál.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#64 Příspěvek od rnbw »

Vacsina ludi zadny nahon ani 4x4 nikdy nepotrebuje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#65 Příspěvek od Kremik »

Vážně? Ani náhon? :-) No já nevím, ale aspoň na jedno kolo, jak to měly staré moskviče by se asi hodil :D
Samozřejmě třeba ve městě to není tak znát. Kdo jezdí jen na nákupy do super hyper opravdu nemusí ani přemýšlet nad nějakým pohonem. Ale stačí když trošku nasněží, nebo naprší a trošku přimrzne, a to je pak nadávek na silničáře, kteří jako první neposypali nebo neodhrnuli právě tu jeho cestu! :D
Pokud máš 4x4, je ti to úplně jedno 8-) Ale na to právě stačila i ta stodváca. Jel jsem s ní sněhem, že jsem ho uhlazoval celou plochou podvozku a jela furt. Skus to udělat s předohrabem :D

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#66 Příspěvek od Sandal »

rnbw píše:Vacsina ludi zadny nahon ani 4x4 nikdy nepotrebuje.
Asi tak nějak. Jsou místa kde se 4x4 hodí ale jinak je to akorát pro nasr..ání. U některejch aut co nemaj stálou čtyřkolku, tak se přípíná zadek tak blbě(pozdě a přerušovaně), až když si zahrabeš předek. Nehledím na to, že málokdo mění olej v haldex spojkách včas a jestli ho vůbec mění a opravy jdou pak do desetitisíců.
To ježdění ve sněhu s předohrabem je tak trochu o šikovnosti řidiče a nesmí se bát a bleskově reagovat. Dneska hodně pomahá ESP, EDS a ASR. U předohrabu je EDS a ASR velmi užitečné.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#67 Příspěvek od p32 »

Kremik píše:Jel jsem s ní sněhem, že jsem ho uhlazoval celou plochou podvozku a jela furt. Skus to udělat s předohrabem :D
Ano, v tom máš pravdu. Zapoměl jsi ale na to, že každý řidič s předohrabem se jednou v takové situaci spálí a potom pochopí, že mu stačí vycouvat. A taky to, že do takové situace už nepoleze i když někteří jsou nepoučitelní. :lol:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#68 Příspěvek od Kremik »

To je Ti ale prd platné, když to potřebuješ projet. Nebo chceš jet dva kiláky na couvačku, když ani pořádně nevidíš kde je cesta? Inu, proti gustu...:-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#69 Příspěvek od p32 »

No, ale kdybych to bral podle sebe, tak nepojedu do hor, kde je plno sněhu, tak se žádným autem pokud to není čtyřkolka. Jinak za posledních patnáct let jsem tady u nás neměl jediný problém s předohrabem. To u nás myslím A=Olmík, B=Ostrava či Makov nebo Brno. A to teď ani nejezdím po dálnici, protože se mi nevyplatí.
Živelná celosvětová sněhová katastrofa se objeví vždycky koncem listopadu v podobě 10 cm na Vysočině pro tiráky s letními pneumatikami a v podobě 2 cm v Praze. Po třech dnech je sucho a v lednu se všichni modlí, aby v únoru byl nějaký sníh aspoň na horách pro děcka.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#70 Příspěvek od Kremik »

OK, ale tohle bylo někde na kraji Ostravy. Normálně jedu po vyhrnuté, najednou křižovatka a tam kam jsem jel já byl konec. No, volbu jsem měl, mohl jsem to objet přes půl Ostravy. Tohle ovšem bylo mnohem rychlejší a taky dobrodružnější.
No a do hor přece spousta lidí jezdí. Je to prostě tak jak píšu.

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#71 Příspěvek od zachranar »

https://www.tipcars.com/mitsubishi-asx/ ... 43315.html
Když to dal na TipCars, tak tam měl cenu 217kkč. Hned mu volali z AAA že cenu by podle parametrů v inzerci akceptovali a aby s tím dojel do Kladna do AAA. Jenže tam mu nabídli jen 160kkč. Jel tam zbytečně, protože to odmítl a teď to má inzerovaný za 165kkč. Z toho nechce ustoupit. Teď mu někdo poradil aby to dal do komise (já nevím co to představuje) a chce jet do AAA do Prahy a tam to nechat v komisi. Že prý to do 14ti dnů bude prodaný. Tak nevím.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#72 Příspěvek od konosuke »

koukám, jedna zkušenost s překupníky nestačila...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Hubert_79 »

Komise znamená, že bazar to auto nevykoupí, ale jen vystaví. Smlouva je pak mezi původním majitelem (prodávajícím) a novým majitelem (kupujícím). Bazar si za to něco vezme, za nic neručí, nezodpovídá.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#74 Příspěvek od p32 »

Ano, komise je jen zprostředkování. Bude to tam stát rok a nic kromě poklesu ceny se nebude dít. Autobazar si své vezme i když se to neprodá, protože to bude zašité ve smlouvě. Normálně autobazar pokud podle staří a celkového stavu nemá z toho auta zaručeně aspoň 30 až 50 tisíc Kč pro sebe, tak se s nikým nebaví.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#75 Příspěvek od konosuke »

komis je přibližně totéž co zastavárna
(viz instruktážní TV pořad Mistři zastavárny v Las Vegas :) )
Naposledy upravil(a) konosuke dne 22 lis 2020, 12:24, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“