EuroCase ATX-350W PFC - falosne PFC

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#61 Příspěvek od sinclair »

To je přesně ono, Zdenku - ty prostě moje příspěvky už ani nečteš.
Kdybys je četl, tak by ses dověděl, že Samwhu zrovna teď chválím a že je Samwha momentálně tam, kde byl kdysi dávno, kvalitou úplně vyhlášený Jamicon.
V 90´prostě nad Jamicon nebylo. Echt hnoje, přišly poprvé v "elektronice" vietcongu, do obchodů o dost později.

Jestli někomu Rubycony chcaly, byly to 100% padělky a stejně to platí pro ostatní renomované značky, jako Nichicon, Nippon, Elna, Panasonic i podobné, řekněme.
Pokavad to není pajc, tak je u značky použita tak kvalitní těsnicí guma vespod, že spíš to při přepětí/přepólování otevře ty prolisy nahoře, než by se pochcal na desku. Značka těsní tak dobře, že je pochcání téměř vyloučený a nějakým přetlakem se spíš vyboulí horní deformační prolisy.
To je totiž jeden ze spolehlivých indikátorů použití/zneužití renomované značky, to chcaní spodem na desku.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od RayeR »

Nj, ale jak poznat padelky? Jinak snad 99% kondu, co sem menil, bylo vyboulenych nebo odevrenych shora...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od ZdenekHQ »

sinclair píše:To je přesně ono, Zdenku - ty prostě moje příspěvky už ani nečteš.
Ale čtu. Napsal jsi, že je to "střed". Když někdo na přetížený místo místo nízkoimpedance nacpe "střed", no tak mu to tam chcípne. Dej si do NF zesu místo KD503 nějakej slabší tranzistor a chcípne stejně. Klidně ve stejným pouzdru.

Já už mám docela slušný statistiky.

Naučte se prosím psát přesně řadu, ne jen Jamicon nebo Samwha. Já vím, že někteří jsou posr.... třeba z Panasoniců, ale já jednou něco podobnýho z těch superkondů nacpal do spínanýho zdroje (značku teď nevím, dodám) a za týden byl zpátky.

Věříte na babský kecy a neměříte. Ty jedeš na NF, já o trošku výš.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 06 dub 2021, 15:39, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od RayeR »

No to je dalsi vec, to by clovek musel posuzovat, jakej ripple current ten kond skutecne v danym zapojeni vidi (zmerit pri nejakych std. podminkach odpovidajicich nejcastejsimu provozu) a porovnat s dovolenym zvlnenim v datasheetu kondu. Pak treba zisti, ze by tam mel bejt kond vetsi nebo vice paralelne...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od ZdenekHQ »

No, to je další věc. Spousta lidí se mě už ptala, proč hromadu věcí měřím osciloskopem, když by stačil multimetr. Zapíchnu a vidím.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“