Starý HDD Fujistu MPD3084AT 8GB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#61 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Ještě k tomu HDD Fujistu. Včera večír jsem ho prohnal Low Level Formátem. Podle HD Tune všechny chyby zmizely. Už na něj potřetí jako test kopíruju sem a tam z druhýho disku necelých 8GB MP3, zatím se žádná chyba nevyštěnila. Tak uvidíme časem.
Podíval bych se, co říká smart (já to čtu ze Speedfanu). Ale obecně už jednou nakoplejm diskům nedůvěřuju.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#62 Příspěvek od rnbw »

Stare disky niekedy maju necitatelne sektory, ale po prepise su zase OK.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#63 Příspěvek od Kremik »

Celeron > Střed kondů na primáru vede ještě někam jinam než do C3? Pokud se napětí na kondech rozvažuje, někudy musí téct stejnosměrný proud. C3?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#64 Příspěvek od Celeron »

RayeR píše:Tak to je dobry, ze to nakej cinan pri sazeni do desky prohodil uz pri vyrobe, to sem moc nepotkal.
No když je stejná velikost, barva, napětí a liší se jen tečkou v kapacitě, tak se zas tak moc nedivím. U PC zdrojů jsem se s něcím podobným už jednou setkal, chyběla propojka k odporu, co je paralalně k elytům síťový filtrace. A já se divil, proč v mým PC dvakrát po cca 2-3 letech odešel na stejný pozici elyt, kterej většinou přežije věky. Kdysi jsem to sem dával do placu.
RayeR píše:A co rika HD Tune v zalozce SMART? Kolik to ma relocated sektoru? Jesi je ten disk uz nakoplej, tak driv nebo pozdeji odejde (a tobe se to zas vrati :)
Neříká nic. Pokud dám v HD Tune Heald, tak je prázdný. V Info v Supported features jsou zatržítka šedivý a dole je jen kapacita. Standard, Supported, Active, vše prázdný. Ale Error scan a Benchmark na něm jede.
RayeR píše:Ten AMT proces co prudi, se ti nainstaloval do Program Files\Intel\AMT. Zakazat jeho spousteni a pak asi muzes caly adresar smazat.
Jo už sem ho zakázal.
Díky za pomoc.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#65 Příspěvek od Celeron »

Kremik píše:Celeron > Střed kondů na primáru vede ještě někam jinam než do C3? Pokud se napětí na kondech rozvažuje, někudy musí téct stejnosměrný proud. C3?
Už se nepodívám. Ale jak jsem se v tom šťoural, na ty elyty byly připojený ještě další samostatný diody, ale kam to vedlo jsem nezkoumal. Jen vím, že menší napětí bylo stále na elytu co je připojenej na zem primáru zdroje, takže to může dělat nějakej další odběr.
Zdroj jsem smontoval a od 15 hodin jede do zátěže celkem 265W, autožárovka svítí statečně a dráty do zdroje se skoro nedají udržet. Už vypnul i termostat topení v dílně. :)
Před smontováním jsem vyměnil paralelní odpory M82 za M22 co bývají ve zdrojích běžněji. Tady je teda s elytama paralalně ještě ochranej varistor, což jsem zatím v žádným jimým PC zdroji neviděl. Nevím na kolik voltů, byl ve smršťovačce aby při průrazu nenahodil okolí. Zkusil jsem je prohodit, nepřestěhovalo se to a tak varistorama to není. Zmenšení odporů na M22 skoro srovnalo napětí naprázdno na 155/165V, při zatížení se rozhodí víc ale už to není tak vysoko aby byl napěťově ohrožen elyt. Ten rozhoz dělá hlavně nestejný zatížení obou trandů konce, však to prokázal ten problém s rozdílnejma elytama v jejich bázi.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“