Likvidační novela zákona č.361/2000Sb

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od PotPalo »

Zhodneme sa na tom že je to naozaj hlúpy predpis. A to pre obidve strany. Zbytočne ich štve proti sebe. Cesta je dosť široká, cyklista ide dosť po kraji, ale aj tak musí zastaviť aby prešlo auto, lebo 1 meter medzera je málo. :( Mali by ste nadávať na toho idiota ktorý toto vymyslel, nie navzájom na seba.

Povinné prilby pre cyklistov sú ďalšia hlúposť. Keď ho prejde niekoľko tonový náklaďák, tak kus polystyrénu na hlave mu asi nepomôže. Malo by to byť doporučené, ale nie povinné. To by z chvíľku v rámci bezpečnosti museli cyklisti chodiť v brnení. :pako:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#62 Příspěvek od Kremik »

termit256 píše:Uvidis, ze se tohle obrati jako vzdy proti tem nasilne zvyhodnovanym, tedy tobe a budes zmeny litovat.
Musíš číst pořádně. Hned v jednom z prvních příspěvků v tomhle vlákně jsem napsal že tohle nařízení je blbost. Kdyby prošlo, taky bych byl nasranej, protože kdybys pořádně četl, věděl bys, že jezdím převážně autem. Ale nebudu nadávat na cyklisty, kteří si tohle asi nevymysleli, ale na blbouny, kteří takovou zhovadilost prosadili. Koneckonců, nebyla by to první zhovadilost, která u nás platí.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#63 Příspěvek od Kvicala_r »

Každý je především zodpovědný sám za sebe. Proto si helmu beru sám a dobrovolně téměř všude. Kde je cyklo, nelezu na silnici.
Když jedu po prázdné silnici, tak ukazování flákám. Pokud je ale kolem mě provoz, ukazuju stejně poctivě, jako v autě. Když někde vidím, že jsem brzda, uhnu/zastavím. Vše je to o ohleduplnosti a to nejen na silnicích.
Ve všech vozidlech a oblastech života lze narazit na vola. Zrovna tak, jako že mi autem už několikrát nedali přednost, byť za trošku horších podmínek i blikávám více světly (abych se neschoval za A sloupkem) a sleduju jestli mě řidič registruje. Stejně tak sem měl dvě havárky na motorce - jednou s autem, jednou s cyklistou - oboje pro nerespektováni pravidel druhého řidiče.

Jako řidič mám pochopení pro obojí. Klidně ať mě morous a pupkatý děda nazývá cyklobuznou. Je to jen ukázka jejich závisti a omezenectví. Ve městě jsem stejně rychlý, jako auto. Jezdím sice o fous pomaleji, ale zase se rychleji rozjedu..
Nechápu trotla, co zbytečně omezuje cyklistu, co udělá příště - vybrzdí náklaďák? Mimo PČR nikdo nemá mandát na vychovávání ostatních!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#64 Příspěvek od jardafiala »

Zdar, tys to uhod, mě doteď nenapadlo, že ti vzteklouni jsou pukatí vzteklí dědkové, kterým by jízda na kole způsobila okamžitý infarkt. Nějak si, nevímproč, představuju, že většina diskutujících jsou mladší než já (66) Ale asi to tak bude.....A jinak samozřejmě, jak už jsem se zmínil, nařízení je blbé a ničemu nepomůže.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od Hubert_79 »

Kvicala_r píše: Nechápu trotla, co zbytečně omezuje cyklistu, co udělá příště - vybrzdí náklaďák? Mimo PČR nikdo nemá mandát na vychovávání ostatních!
Co udělá příště? Sežere matku i s kočárkem? Jinak jsi předvedl nádhernou (až učebnicovou) ukázku argumentačního klamu zvaného "šikmá plocha".
A jestli ve městě jezdíš po chodníku a přechodech pro chodce, tak nejsi cyklobuzna, ale obyčejný 🤐.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#66 Příspěvek od termit256 »

jardafiala píše:... nevím když někomu (viz výše) nestačí 6m šířky silnice k předjetí cyklisty, měl by přehodnotit svůj vztah k řízení...
Uz mi veris, ty rozumbrado?
https://www.denik.cz/z_domova/cykliste- ... 10614.html

Takze lesnici zakazou vjezd pumpickarum do lesa po ucelovych komunikacich.
Zadne vylety do prirody. Uz jste spokojeni? To je presne priklad toho co jsem psal, ze se tyhle nesmyslne predpisy na "ochranu slabych a utlacovanych" obrati nakonec vzdy proti nim.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#67 Příspěvek od EKKAR »

Kvicala_r píše:...

Nechápu trotla, co zbytečně omezuje cyklistu, co udělá příště - vybrzdí náklaďák? Mimo PČR nikdo nemá mandát na vychovávání ostatních!
Dost dobře si nedokážu představit situaci, ve který by automobilista OMEZOVAL cyklistu. Postavení auta v křižovatce těsně k obrubníku, takže cyklobuzna se nemůže podél chodníku procpat až dopředu? Zákon jasně říká, že při odbočování vpravo se má před křižovatkou najíždět co nejvíc doprava (ano, neplatí pro nadjíždějící si kamión, dejme tomu). Troubení na cyklistu, kterej se chystá PŘEJET na svým silostroji po PŘECHODU pro chodce a dokonce až zabránění mu ve vjetí na přechod? Je to PŘECHOD a ne přejezd, cyklista JEDOUCÍ NA KOLE na něm nemá co dělat - aby zachoval status chodce, musí KOLO VÉST, pokud jede, nemá nárok na přednost. Troubení na cyklisty jedoucí po silnici vedle sebe a vynucování si uvolnění průjezdu? Zákon JASNĚ hovoří o povinnosti cyklistů jet pouze jednotlivě v řadě za sebou a o zákazu jejich jízdy vedle sebe. Troubení jako signalizace pachateli přestupku, že omezuje a ohrožuje jinýho účastníka provozu neberu jako "trestání", stejně tak nedání neoprávněný přednosti na přechodu. Pocit oprávněnosti uvedenejch činností vůči přestupky denně beztrestně páchajícím cyklobuznám ještě umocňuje "moc úřední" a "moc výkonná" neboli správní orgány a polichcajti, který vůči i velice závažným přestupkům cyklobuzen nedelají vůbec nic (kdo kdy viděl cyklobuznu postiženou státním orgánem za projetí červený resp. za nedání přednosti v jízdě????) a naopak sebemenší a sebemarginálnější přestupek motoristy trestají často až likvidačně (napaření vysokýho bodovýho postihu vedoucího k "vybodování" a tím i ztrátě ŘP na minimálně půl roku až rok, což pro někoho může bejt i život ohrožující, protože řízení dotyčnýho živí a na něm a jeho vejdělku jsou závislý další osoby). Prostě takovej člověk má pocit, že těm 🤐 cyklistickým aspoň trochu vrátí tu beztrestnost, se kterou se dopouštějí toho, za co motorista pyká často až nepřiměřeně. A moc zákonodárná i výkonná tomu jen napomáhá tím, jak až trestuhodně dál ignoruje přestupky páchaný nemotorizovanýma účastníkama silničního provozu s občasným poukázáním na údajnej fakt, že při svojí váze nejsou cyklobuzny schopný způsobit žádnou závažnější škodu. Ale pak stačí jeden kamión, kterej ve snaze nezabít cyklobuznu vyjede z cesty a milióny lítají jak sláma z řezačky - a viníkem je podle moci ouřední ten kamioňák, kterej se (údajně) dostatečně nevěnoval řízení respektive jel nepřiměřeně rychle. A pokud nemá kameru, jejímž záznamem by dokázal svou pravdu, že se vyhejbal cyklobuzně, která mu vylítla z vedlejší přímo před nárazník nebo nejsou na místě svědci, celá vina jde za motorizovaným "pachatelem" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#68 Příspěvek od Kvicala_r »

Hubert_79 píše: A jestli ve městě jezdíš po chodníku a přechodech pro chodce, tak nejsi cyklobuzna, ale obyčejný 🤐.

Jako Autem, na kole nebo na bruslích? No občas ten přechod musím minout stejně, jako Ty tím autem.. Na přechod na kole nejezdím a kolařům tam přednost nedávám. Má každý slézt.
Pochopil jsi hlavní sdělení v tom přirovnání, že kárat mě mohou jen PČR?

Viděl sem výrazně větší zlo v elektro koloběžkách (už to neufinancoval a zmizely), protože se to hnalo běžně cca 40+, není to vůbec slyšet. Lidi na to lezou i když neznají předpisy a hrozilo, že ho sejmeš protože nesvítili ani za tmy.
Pořád říkám, že je to o vzájemném respektu a hlavně selském rozumu. Vynucování kterýmkoliv táborem čehokoliv je zhovadilost, stejně jako počítání centimetrů. Definice dostatečný odstup byla v daný moment stejně rozumnější.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od Hubert_79 »

To ježdění po chodníku a přechodu jsem myslel na kole; nedělej ze sebe ještě většího vola. Navíc si rač všimnout, že jsem nereagoval na nějaké "školení", vybržďování a podobně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#70 Příspěvek od Ruprecht »

Je to PŘECHOD a ne přejezd
Občas bývá přejezd přimknutý nebo sdružený s přechodem (vodorovné V8b,c), na světelných křižovatkách i s příslušnými signály (S11)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#71 Příspěvek od EKKAR »

Pak to ale je vyznačený i dopravním značením a ve velký většině i světelně řízený, takže povel k pohybu vydává signalizace, ne nějaký slovní výklady a osobní úsudek "já mám přednost" vs. "ty máš přednost".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#72 Příspěvek od jardafiala »

Takze lesnici zakazou vjezd pumpickarum do lesa po ucelovych komunikacich.

Tak to bych chtěl vidět, kdo to bude vymáhat. Každý cyklista se takovému zákazu vychechtá. Asi jako když na slavnostech piva v pivovaru Rohozec je (podle vydaných lístků pro parkování kola) 200 a víc cyklistů a všichni určitě pijou lihuprosté nápoje.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#73 Příspěvek od p32 »

Vidíš, a právě jsi popsal vyčerpávajícím způsobem přístup pumpičkářů k silničnímu provozu takže ostatní v tom mají pravdu.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#74 Příspěvek od jardafiala »

Jo, jenom v reakci chybí slovo "některých" (pumpičkářů i řidičů). Pořád je to o tom co nechci aby jiní dělali mě nedělám jim. A že leju pivo na kole - nevím co jiného by se dalo požívat k uhašení žízně a pozvednutí nálady. Proto jsou taky tlustí zapšklí dědkové za volantem nas...í z těch nealko nedobrot.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#75 Příspěvek od PixelOrgy »

Tak on ne kazdy je alkoholik, co se bez piva den neobejde ze :-D

Jinak plnej souhlas s tim, ze by stacila trocha respektu oboustranne. Jo, jsou cyklisti, co vnimaji a reagujou na okoli a snazi se koexistovat… no a pak zmineny cyklobuzny, kteri si zrejme mysli, ze meli pri porodu kolem krku neco jinyho nez ostatni… zrovna nedavno kolem Svitavy - skupinka 4 blbecku, co jeli i 3 vedle sebe a ocividne se tim dobre bavili (otaceli se za sebe a rehtali se) … za nima nekolik aut kolona… taky dostali sprchu, ze :-D

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“