GES skončil (insolvence)

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#61 Příspěvek od EKKAR »

Co by nemohli otevřít? Doménu i podnik někdo solventní převezme a minimálně bude mít na co vykazovat podnikatelskou ztrátu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#62 Příspěvek od ZVUK2000 »

Také záleží zda byl GES ve svém objektu nebo nájmu. Pokud ve svém tak budova má x krát větší cenu než sklad. U nového majitele můžou klidně součástky skončit na SD :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#63 Příspěvek od Sendyx »

Majitel budovy je dle katastru GC Holding Group a.s. , takže nájem.
GES je v konkurzu, takže s největší pravděpodobností zásoby an blok prodá nějaký správce někomu, kdo se vyskytne. Pokud to sesypou na hromádku při rychlém vyklízení prostor, může to mít minimální cenu, nebo to bude zcela neprodejné.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#64 Příspěvek od Ruprecht »

Nájmy pořád běží a tržby nejsou, takže jen trvalý propad
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#65 Příspěvek od Hydrawerk »

https://www.ges.cz/cz/
INFORMACE K PROVOZU
Vážení zákazníci,
děkujeme vám za zájem o naše služby.
Aktuálně jsme nuceni z důvodu probíhajícího konkurzu pozastavit příjem objednávek.
Vzniklá situace je jedním z důsledků mimořádných opatření vlády v souvislosti s pandemií koronaviru.
V důsledku dlouhodobých vládních restrikcí naše společnost zprostředkovala loni jen polovinu plánovaných tržeb a zaznamenala propad v oblasti maloobchodního prodeje.

Společnost GES-ELECTRONICS, a.s. může po vypořádání konkursu a změnách z něho vyplývajících využít svoje know-how a pokud se najde zájemce, který by chtěl využít získané 30leté znalosti a dovednosti, navázat na svoji dosavadní činnost.

Děkujeme vám za přízeň v uplynulých letech!

GES-ELECTRONICS, a.s.
Takže firma asi bude na prodej.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#66 Příspěvek od Celeron »

Kecaj, Ges šel do hajzlu už hezkých pár let. Covid tomu jen trochu přidal. V Hradci Ges zrušili už před asi pěti lety. A že by neměl zákazníky, to jsem si ve frontách v prodejně nějak nevšiml. Tenkrát to sváděli že jim nově otevřenej Slon na Průmyslový sebral zákazníky. Bavili jsme se o tom s jedním bývalým letitým zaměstnancem hradeckýho GESu, co zdrhnul ještě včas k jedný hradecký konkurenci dělat šéfa prodeje součástek. Pamatuju ho tam ještě z dob, co Ges začínal na Gočárovce vedle Kanclstrojů.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#67 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak eshop už je vypnutý. Na webu mají jenom jednoduchej vzkaz.
Přílohy
ges 16-9-2021.png

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#68 Příspěvek od bu2520 »

pikantní je, že svoje podnikatelské problémy hodili na covid, když ještě byl GES v HK tak počet prodavačů často převyšoval počet zákazníků, kteří si přišli koupit dva odpory a LEDku a nechávali se elektrotechnicky doučit. Podstatné větší obrat měli přes eshop.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#69 Příspěvek od Hydrawerk »

Včera jsem šel okolo brněnské prodejny GESu a vypadá furt normálně, jako kdyby mohli zítra otevřít. Pracoviště na opravy akupacků je furt kompletní. Je tam vidět oknem z ulice.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#70 Příspěvek od bdn »

njn, náklady rostou rychleji než zisk. Všechno se to přesouvá na eshopy. Podobný problém v sousedním Německu, v Düsseldorfu jim zavřeli kamenný obchod se součástkama Conrad.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#71 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
mattheus
Příspěvky: 26
Registrován: 23 srp 2018, 02:00
Bydliště: Praha Nusle

#72 Příspěvek od mattheus »

V GESu tady v Praze jsem kupoval normální, klasickou olovnatou pájku sn60pb40. Když jsem se před asi dvěma lety dozvěděl, že budou pražskou prodejnu zavírat, tak jsem tam ještě šel nakoupit a koupil jsem kilo té olovnaté pájky z příbramských kovohutí do zásoby. Prodali mi ji bez problémů, nic po mně nechtěli.

Olovnatou 60-40 má tady v Praze Rasel, ale prodá jen na IČO.

GME má jen bezolovnatou.

Kde jinde se prosím dá ještě sehnat normální pájka?
Naposledy upravil(a) mattheus dne 25 zář 2021, 14:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#73 Příspěvek od matahari »


Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#74 Příspěvek od Eleman »

Hadex u všech olovnatých pájek píše "Pouze pro profesionální použití". Takže také na IČO.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#75 Příspěvek od Cust »

mattheus mimo jiné píše:Olovnatou 60-40 má tady v Praze Rasel, ale prodá jen na IČO.

GME má jen bezolovnatou.

Kde jinde se prosím dá ještě sehnat normální pájka?
GME má taky bezolovo, nedávno jsem kupoval 0.6 a 0.8 mm. Prodavač se, pravda, tvářil, že neví jestli bude po té co doprodají zásoby. Nicméně je to čína s výrazně lepším tavidlem než je v Příbrami standard (to MTL nevím teď číslo). Jo, IČO po mě chtěly.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“