Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#616 Příspěvek od Celeron »

pawka píše:ekere ta varta 44 by nesla odsulfatovat?
Mě asi před rokem Ekkar poradil desulfataci s trafem a natáhl jí život asi tak o rok. Hledej vlákno. Je to motocyklová 12V 14 nebo 18Ah. Nikdy se z ni nebralo víc než 20A ale byla provozovaná nabít a znova nabít, když už těch 20A nedá. :oops:
Pěkná prasečina, teď tam už dám cyklickou gelovku, ta to bude snášet líp, je na takovýhle provoz oproti startovačce stavěná. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#617 Příspěvek od konosuke »

robo: ano, byl to hustoměr na měření chladící kapaliny, Germany, 39 Kč
těžko si představit a najít na trhu méně potřebný a zcela zbytečný výrobek
ale kdo si hraje - nezlobí, že jo, a kdo kupuje podpoří hospodářství...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#618 Příspěvek od EKKAR »

pawka píše:ekere ta varta 44 by nesla odsulfatovat?
Šla, ale já potřebuju denně jezdit a auto "garážuju" u chodníku, takže než bych se zdržoval s desulfatací baterie, která už má nárok na to "bejt slabší", koupil jsem typ, se kterým budu mít navíc nějaký ty ampérhodiny kapacity právě pro snadnější studený starty v době, kdy nemám možnost denně dobíjet baterku buď delší jízdou, nebo ji tahat z auta a napojovat na externí nabíječ. Už poslední zimu, která ani žádnou zimou nebyla, bylo jasně znát že při ranních teplotách pod nulou (a to nebyly nijak výrazný mrazy) už se jí nechce a že točí tak-tak, navíc na volnoběh zřetelně problikávaly světla při točení volantem, jak se spínalo servo - prostě abych předešel "náhlý smrti" se vším co k tomu patří (odtah nebo minimálně pozdní příjezd někam, kde potřebuju bejt na čas), koupil jsem novou.

Shodou okolností tejden potom mi volal tatík: "hele, nenatočil jsem fábuli, startér ani necvakne, potřebuju aby ses mi mrknul na baterku!" - má F1 kombi 1,4MPi 50kW. Přijel jsem k rodičům, otevřel jsem kapotu, vyndal z kapsy "indikátor" C830D - a na baterce 44Ah v klidu naměřil s bídou 11,2V, centrál ani neťuknul, světla mžouraly jak bludička Julča, rádio samozřejmě taky nic. Říkám - "je to mrtvolka, máš u sebe aspoň 1500 nebo 2 litry oběživa? Je zkratovanej 1 článek, potřebuješ novou baterku, týhle už nepomůže ani svěcená voda...". Vzal jsem Golu, vyndal baterku z fábule, strčili jsme ji za sedadlo do Drobečka, popojeli kilák k místní prodejně ND a motosoučástek, tam si tatík vybral taky Bannerku Starting Bull, ale dávat přes 2 litry za 62Ah se mu zdálo moc, tak koupil "jen" 55Ah za asi 1730,- českejch - tu jsem mu vstrčil do kastlíku, zašrouboval klemu a svorky - tatík otočil klíčkem a fábule spokojeně bafla ... A to ještě z těch 1730 dostal 140 kaček slevu jako protiúčet za tu 44Ah mrtvolku - vykupujou je tam po 10Kč za kilo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#619 Příspěvek od Hydrawerk »

Zajímavá LED svítilna s výkonem prý 10W. http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?actio ... l&id=41712
Asi bude na 3 malé monočlánky. Má více režimů svícení.
Pro srovnání
http://www.ges.cz/cz/vykonna-vysoce-svi ... 04058.html
http://www.energizershop.cz/svitilna-so ... 6/d-71325/
Ale mně se stejně víc líbí Varta Indestructible 3 Watt LED Light 3C,
taky značeno VARTA 18702.
http://varta-consumer.cz/cs-CZ/Products ... D-Light-3C
http://www.built-to-survive.com
http://www.tme.eu/cz/details/1wat-led-l ... rta/18702/
Neberte to jako reklamu, kupovat si ji nebudu, zatím mám jakousi hliníkovou svítilnu z Tesca.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#620 Příspěvek od Celeron »

Jak je to u těhle ledkových svítilen s náhradou použitých 3 ks zinkouhlíků 4,5V za 3 NiCd nebo NiMH 3,6V? Kdysi měli v GESU Ledkovou baterku "americkejch policajtů" na 3 D velký monočlánky. Vyměnil jsem je za 9Ah NiMh Safty a vypukl problém. Původní čip odmítl na 3,6V svítit. Osadil jsem místo něho 3W Star od Luxeonu, ten s jednotranzistorovým stabilizátorem proudu svítí a bere kolem 1A.
Ptám se, protože ledky vyšších výkonů potřebují větší napětí. U těch 10W svítilen je nějakej zvyšující driver, nebo jak to mají řešený?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#621 Příspěvek od Kvicala_r »

Co mám vypozorovany, tak Philips má jedny z nejnižších Vf. Tak možná proto - obecně jsou ty singlechipy LED cca kolem 3,5V. Pokud bys měl vícečip, pak jsou zapojeny ve vnitřní struktuře seriově/maticově.
Mám podobnou baterku tak. po vytečení článků a vyžrání vypínače jsou v ní teď nacpany 2x Li-Ion 18650 s destičkou měniče PT4115 a single chip od SSC Z5. Svítí to perfektně a je to téměř nesmrtelny.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#622 Příspěvek od Celeron »

Kvicala_r píše:Co mám vypozorovany, tak Philips má jedny z nejnižších Vf. Tak možná proto - obecně jsou ty singlechipy LED cca kolem 3,5V. Pokud bys měl vícečip, pak jsou zapojeny ve vnitřní struktuře seriově/maticově.
Mám podobnou baterku tak. po vytečení článků a vyžrání vypínače jsou v ní teď nacpany 2x Li-Ion 18650 s destičkou měniče PT4115 a single chip od SSC Z5. Svítí to perfektně a je to téměř nesmrtelny.
Jasně, to tvoje řešení je dobrý ale moc dlouho to svítit nebude. Já potřebuju minimálně 5 hodin na jedno nabití. Ty 9Ah Safty měli na jaře po asi 5 letech a asi 30 cyklech necelých 8Ah a 3W ledka s nima svítí 6-7 hodin.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#623 Příspěvek od Hydrawerk »

Celeron píše:Jak je to u těhle ledkových svítilen s náhradou použitých 3 ks zinkouhlíků 4,5V
No u lepších svítilen bych čekal nějaký měnič. U horších možná jenom zdroj proudu?
Pokud chceš mít jistotu, tak si kup LED svítilnu na dva články. Tam měnič být musí. Sestra má MAG-LITE LED 2D-CELL a používá to na dva NiMH články 1.2V.
http://www.maglite.cz/svitilny/maglite-led-2d-cell/ Je tam jenom 3W LED dioda, ale to úplně stačí.
Sám mám jakousi svítilnu z roku 2011 z Tesca na dva C články. Je v tom měnič, který jede i při napájení jenom z jednoho článku. Takže to vybije články až do dna.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#624 Příspěvek od Celeron »

Aha, tak to já mám čínskej pajc Mag Lite, protože vypadá krom nápisu úplně stejně ale má 3 D monočlánky. V GESu stála kolem 700,- Ty původní policajtský halogenky měly taky 3 D a viděl jsem i trubkovej mezičlánek na 5 D. To měla i naše modro stříbrná "šajnovačka" co jsem si vozil za mlada na skautský tábory. :wink:
Já jinou nesháním, ta čína co mám naprosto vyhovuje jak světlo tak pendrek. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#625 Příspěvek od starecd »

Zdravím, dnes jsem si chtěl nadělit něco pod stromeček a v Lídlu byla lupa osvětlená s držákem na pájecí pero a plošňák. Když jsem to rozbalil a podíval se přes lupu, tak jsem se totálně vytočil tak blbě vybroušenou lupu jsem ještě neviděl. Podíval jsem se na čárkový kód a místo roviny byly vidět jen vlnovky a s plošňákem to samé, jdu to reklamovat. Myslím si, že to bohužel nebyl jen jeden vadný kus.
Přílohy
lidl-letak-vanoce-s-produkty-deluxe-20_1000[1].jpg
(80.99 KiB) Staženo 28 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#626 Příspěvek od konosuke »

Včera to sem byl v Lidlu pro nějaký to jídlo a koukám, klávesovej synťák Yamaha YPT 230 za cenu skorolidovou 2690 Kč. No nebejt toho že Ježíšek letos vyhlásil restrikce investic a krizovej plán...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#627 Příspěvek od EKKAR »

starecd píše:... v Lídlu byla lupa osvětlená s držákem na pájecí pero a plošňák. Když jsem to rozbalil a podíval se přes lupu, tak jsem se totálně vytočil tak blbě vybroušenou lupu jsem ještě neviděl....
Protože ta lupa není broušená, ale jednoduše lisovaná do ocelový formy jako popelník. A protože po odlisování a odformování se to sklo ještě smršťuje, jdou optický vlastnosti daný křivkou tvaru do kopru - ta křivka po vychladnutí je někde úplně jinde než by měla bejt. Číňanovi to stačí - je tam čočka? Je! Je lisovaná do opticky zkontrolovaný formy? Je! Tak co furt byste ještě, vy Evropani chtěli?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#628 Příspěvek od Celeron »

Taky jsem si to koupil. Za 139 by stačila i ta třetí ruka a stojánek na pájku. :) U Švagerky to maj bez lupy jednou tak drahý. Ani jsem na lupu zatím nekoukl, tušil jsem to.
to starecd: Snad si nemyslíš, že za ty prachy bys mohl mít skleněnou čočku. :wink: Při tom průměru bys musel za broušenou aspoň 20x přiložit. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#629 Příspěvek od starecd »

Naštěstí mám lupu podobného průměru, ale daleko kvalitnější, takže je přehodím a bude.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#630 Příspěvek od starecd »

Tentokrát něco z Penny, málokdy se tam něco objeví, ale dnes v akci baterka s vysocesvítivou diodou a focusem, je podobná jako z Emosu, akorát plastová, no nekup to za 30Kč. Po rychlé zkoušce jsem vzal 2, rozhodně svítí líp, jak zatím všechny s více ledkami, co jsem měl v ruce.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“