Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#616 Příspěvek od starecd »

Tyhle vyjdou na 950Kč.
Přílohy
polobotka.jpg
Naposledy upravil(a) starecd dne 12 lis 2019, 18:42, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#617 Příspěvek od p32 »

Toto mají u Bati za necelých 14 stovek.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#618 Příspěvek od sr71 »

používáte nìkdo malou stolní pilu na døevo? co si myslíte o této https://www.lidl.cz/cs/p/dilna/prenosna ... ila/p37980
docela by se mi nìco takového obèas hodilo (doteï používám maflík, nìkdy i provizornì upnutý vzhùru nohama napø. ke stolu ale to není ono)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#619 Příspěvek od Celeron »

Asi by to chtělo víc zubů. Otázka je, zda má kotouč u nás alternativní náhradu venkovního průměru a vnitřní díry. A jestli z kotouče neulítaj zuby hned po tom, co se trošku na suku šprajcne řezanej matroš proti pile. Já kdysi koupil Sharka a po šprajcu ty pidiplátky ulítly všechny. Narexáckej mafl to neudělal nikdy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#620 Příspěvek od Sadra17 »

sr71 píše:používáte někdo malou stolní pilu na dřevo? co si myslíte o této https://www.lidl.cz/cs/p/dilna/prenosna ... ila/p37980
docela by se mi něco takového občas hodilo (doteď používám maflík, někdy i provizorně upnutý vzhůru nohama např. ke stolu ale to není ono)
a co myslíš že je tohle ? maflík přišroubovaný zespoda ke stolu :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#621 Příspěvek od p32 »

Přesně, udělat si to může sám. Na YT je návodů plno. :wink:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#622 Příspěvek od PavelFF »

Bývá bohužel běžnou praxí, i u kvalitních značek pil, že dodávaný kotouč je potřeba okamžitě vyměnit za jiný, obvykle s mnohem s větším počtem zubů. Je to tak u maflů i u "stolních pil". Kvalitní kotouč by zvyšoval cenu pily a to není žádoucí. Kotouč 210 x 30mm je zcela běžná velikost.
https://www.heureka.cz/?h[fraze]=pilovy%20kotouc%20210

Jinak KAT PMTS 210 A1 je podle obrázků klasicky ošizený výrobek na samé hranici rozumné funkčnosti(spíš už za ní) vyrobený z minima materiálu. Horní deska je z tenkého plechu, takže se se ohýbá a kroutí. Nakláněcí a vysouvací mechanismus na tom bude s dimenzováním stejně; bude těžké udržet reprodukovatelné výsledky (kolmost, úhly) při každém dalším řezu. Podélné pravítko se taky brzo rozpadne, úhlové pravítko bude mít vakl,... Pravítka a doplňky se dají vyrobit, jenže špatně je už základ - samotná pila. To nejdůležitější.

Je jasné, že proti maflu přidělanému zespodu k desce je tady daleko pohodlnější nastavování hloubky a úhlu řezu. Jenže mechanismus bude stejně "optimalizovaný" (tj. ošizený) jako rám a deska. Bude se kroutit a nakonec se něco z vodicího mechanizmu ohne nebo upadne. Vidím to v Hornbachu na vystavených pilách Scheppach nebo Eihell a podobných.
Na přesné řezání to není.

Přesvědčený příznivce výrobků značky PARKSIDE shledá výrobek za danou cenu vynikajícím. Kdo není fanda značky vidí, že je to nepřesná hračka. Prsty ale umí uříznout stejně kvalitně jako drahá pila.


Tady mají asi v prospektu chybu: "Výška řezání: 0- 48 mm (při pokosu 45° 0- 45 mm)"
Je nemožné, aby při sklonu 45° byla hloubka řezu jen o 3mm menší než při kolmém řezu. Kolmý řez bude určitě hlubší- někde kolem 70mm.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#623 Příspěvek od termit256 »

Kvalitni kotouc se nepozna podle poctu zubu. To co je tam namontovane je kotouc pro podelne rezani. To cos nalinkoval jsou kotouce pro pricne rezani. Kazde chce svoje. Vcera mi prisly postou kotouce o prumeru 350mm ktere maji jen 20 zubu (roztec zubu je 55mm) a rozhodne bych nerekl ze nejsou kvalitni. Jeden stal vic nez cela tahle pila :-)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#624 Příspěvek od PavelFF »

Počet zubů skutečně není znakem kvality. To co jsem nalinkoval jsou kotouče o průměru 210 a nikoli výhradně kotouče pro příčné řezy. Je to jen ukázka, že 210 je běžný rozměr a není problém si koupit příslušný podle použití.

Ale je jisté, že kotouč Parkside za 150Kč nebude stejně kvalitní jako značkový kotouč za 1000Kč.

Většina kutilů si nevystačí jen s podélnými řezy nebo hrubými příčnými řezy, takže koupě dalších kotoučů je nevyhnutelná.

to sr71: Je to zelená varianta Scheppach HS 80. Na youtube najdeš videa.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#625 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Kvalitni kotouc se nepozna podle poctu zubu.
Kvalitní kotouč se pozná podle velikosti plátků na zubech. A velikost plátků x počet zubů je pokud se nepletu cena. Takže podle počtu zubů a ceny se pozná, jestli to je použitelný, sračka, nebo óbr sračka. :wink:
Jak jsem psal, na starý Narexce mám zuby každý dva cenťáky jeden, řežu s tím po dýlce i napříč včetně lamina a to už cca 20 let se stejným kotoučem, jen ho občas donesu kámošovi na Kameníka aby ho přejel diamantovým zvonkem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#626 Příspěvek od robo »

sr71: objednej, dopravu máš zadarmo a poreferuj. Taky by se mě trochu hodila. Když to bude propadák tak ji vrátíš.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#627 Příspěvek od witt »

Samotný Lidl prodává docela dobré kotouče. S trapézákem od něj se dá na cirkulárce řezat lamino bez známek vyštipování.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#628 Příspěvek od konosuke »

oblíbenou fintou supermarketu je jiná cena v letáku, v regálu a jiná (vyšší) u pokladny - v důvěře že si toho řadový klient ve sčítanci nevšimne, kdepák !
mně neuklouzne ani myš ! pak hrají divadlo a omlouvají se...no víte, nedopatření, opravíme, jednou mohou tvrdě narazit u všímavého agenta ČOI a inkasovat tučnou pokutu ale, v místním Lidlu (i jinde) už máme kontrolní čtečku čárového kódu a dobře tak, jen používat
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#629 Příspěvek od serviceman »

Další fintou na regále je správná (nízká!) cena, ale na jiný výrobek. Cenový štítek je jakoby náhodou podstrčen pod jiné zboží. Tady si člověk může stěžovat už jen na vlastní nepozornost.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#630 Příspěvek od sr71 »

robo píše:sr71: objednej, dopravu máš zadarmo a poreferuj. Taky by se mì trochu hodila. Když to bude propadák tak ji vrátíš.
Tak mì pila pøišla - zatím jsem nic neøezal, jen jsem si ji prohlížel a zkoušel zapnout. Úplnì špatný první dojem z ní, vzhledem k cenì, nemám, pøijde mi i celkem robustní konstrukce. To posuvné vodítko pro pøíèné øezy trochu vùli má ale to jsem èekal. Jako vìtší nedostatek mì pøipadá lehká vùle kotouèe do strany, zatím nevím jestli se na ní podílí prùhyb kotouèe nebo je to axiální vùle na høídeli, ale když chytím za kotouè tak se prostì trochu do stran hýbe.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“