Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#631 Příspěvek od sr71 »

Zkoušel jsem už nìjaké zkušební øezy jak pomocí podélného vodítka tak pomocí posuvného vodítka pøíèné øezy pod úhlem a myslím že to bude pro mým potøebám vyhovovat. Fakt si myslím že za tu cenu to není špatný. I ten plechový stùl se mi zdá dost tuhý.
S tou axiální vùlí o které píšu výše je to po bližším zkoumání jinak, bude to prùhyb kotouèe v kombinaci s vùlí mechanismu vysouvání kotouèe vùèi stolu. Ten mechanismus vysouvání (ovládaný koleèkem z èelní strany pily stejnì jako ovládání náklonu kotouèe) má totiž docela dost vùli což pøi bìžném použití asi moc nevadí protože kotouè je vahou motoru tažen smìrem dolù, takže pokud nastavím nìjakou výšku kotouèe nad stolem tak to není úplnì natvrdo, ale lze ten kotouè vlivem té vùle vysunout výše odhadem cca tak o 5mm (pøišel jsem na to když jsem mìl pilu otoèenou na boku takže tak nepùsobila hmotnost motoru)

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#632 Příspěvek od dvorak »

Máte s tím někdo zkušenosti ? Děkuji.

https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pajec ... gLtnvD_BwE

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#633 Příspěvek od danhard »

Vepřové ve vlastní šťávě 95% 300g cca 32Kč
Mohu jen pochválit, skutečné tam bylo maso a né drůbeží separát a kůže :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#634 Příspěvek od p32 »

Jo, v Polsku zase museli zakonzervovat pár prasátek a poslali nám to přes Německo. Kdo byl výrobce? :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#635 Příspěvek od EKKAR »

dvorak píše:Máte s tím někdo zkušenosti ? Děkuji.

https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pajec ... gLtnvD_BwE
Jo - byla mi darována nepoučitelnou osobou mně rodinně blízkou (nepoučitelnou v tom, že podobný "dárky" kupuje bez mýho vědomí a tím je i daný, že v drtivý většině jsou skoro nepoužitelný k nějaký seriózní činnosti). Ten párkosideright je obyčejná odporová páječka řízená triakovým regulátorem bez zpětný vazby a jakýhokoliv měření = nastavenou teplotu musíš jen odhadovat a ta ještě ke všemu silně kolísá se změnou odvodu tepla z hrotu.
p32 píše:Jo, v Polsku zase museli zakonzervovat pár prasátek a poslali nám to přes Německo. Kdo byl výrobce? :wink:
Vím o dvou značkách - u nás známej PIKOK a v Polsku známější KRAKUS. Ani o jedný se nedá říct to samý, co naprosto běžně platí pro Babický HAMÉ nebo západo€uropskej TULIP - že by do svejch konzerv zaletovávali sračky. Nepátral jsem po vlastnících, je možný, že PIKOK i KRAKUS vlastní stejná společnost, ale jejich prasomaso v plechu je výborný.
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 14 led 2020, 20:34, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#636 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze hroty nekompatibilne so ziadnym inym vyrobkom a teda nezohnatelne. O nahradnych dieloch (teleso, pripadne cela rucka) radsej ani nehovorit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#637 Příspěvek od EKKAR »

Hrot je tyčka zastrčená do vytápěný trubičky a upnutá dvojicí proti sobě uloženejch příčně orientovanejch "červíků" (šroubků bez hlavičky). Je to prostě jen imitace nástroje pojmenovatelnýho "páječka". Na nějaký nouzový připájení upadlýho drátu od plošňáku v polních podmínkách někde na chatě dobrá, ale úkol osazovat s ní jakejkoliv jen trošku jemnější plošňák bych považoval za trest. ERS-50 je proti tomu párkosajrajtu naquaddahovej reaktor.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#638 Příspěvek od dvorak »

Děkuji za kvalifikované hodnocení.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#639 Příspěvek od rnbw »

Otec mal na taketo nudzove pouzitie spajkovacie pero do zasuvky, tiez z Lidlu. Lezalo to roky niekde odlozene. Ked som to raz chcel pouzit, tak som zistil, ze nefunguje - odpadol drot od telesa. Takze cisty elektronicky odpad - postup kupit->vyhodit, nepouzite.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#640 Příspěvek od danhard »

Za 300 to bude vždy kopýtko na letování.
Mám Wellerku za 6k a taky nejsem spokojen, ale to je asi v rukách :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#641 Příspěvek od Celeron »

Od zejtra maj v Lidlu kočky. Nosnost 600 kilo. Kámoš si s tím udělal výtahovou plošinu z garáže na půdu. Je to dobrodruh s dost nízkým pudem sebezáchovy. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#642 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak ta musí být krmená minimálně jejich granulema :)

Tatík má 1t na servis zahradní techniky a vypadala celkem bytelně. I podle váhy to šizené nebylo. Sem ji neuvážlivě táhl z PPL depa v ruce :roll:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#643 Příspěvek od sr71 »

Známý má z Lidlu akuvrtaèku Li-Ion (s BLDC motorem) a pøi práci venku mu pøestávala fungovat (doma v teple funguje normálnì). Volal na nìjakou jejich zákaznickou linku, kde mu øekli že tato vrtaèka nefunguje pøi teplotì pod 4°C. Moc se mi takové zdùvodnìní nezdá, není to nìjaká blbost nebo je to možné?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#644 Příspěvek od rnbw »

Uz sa to tu riesilo. Vratit a nabuduce nekupovat v potravinach.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#645 Příspěvek od JoDiK »

sr71 píše:Moc se mi takové zdůvodnění nezdá, není to nějaká blbost nebo je to možné?
Je to možné, dokonce je to uvedeno v manuálu...
Doporučená okolní teplota:
Během nabíjení:+4 až +40 °C
Během provozu:+4 až +40 °C
Během skladování:+20 až +26 °C
Li-Ion baterie nemají rády nízké teploty, tak je mají takto ochráněné.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“