Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#631 Příspěvek od kokun »

Killroy píše:
Hubert_79 píše:Stejná cena by byla do dvou kilo. Bez rýpání - kolik by pro tebe byla akceptovatelná cena?
Pokud by to bylo za cenu nějakých ± 60 korun, nemám s tím problém. A u doporučeného psaní do 5 cm výšky by tomu nejspíš tak i bylo.
I u toho dvoukilového balíku bych tomu rozuměl, ale u 150g balíčku ve velikosti 15x18cm a 8cm výška..
Ano - celý ten problém (při tak malé hmotnosti) je ta výška zásilky (úmyslně nepíšu "balíčku") 8 cm. Při výšce do 5cm bys to měl pak za 57,-Kč (zaslání "ekonomicky" - od 1. 1. 2020), anebo za 64,-Kč ("prioritně" - 1.2.2020 zavedeno!). Takhle ti to přijali jako doporučený balíček.

Pro doporučené psaní (do výšky 5cm) bývala na poště k mání vhodná krabice - už není (dole na stránce) - zákazníku sežeň si sám, kde chceš :(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#632 Příspěvek od Olchor »

Tak mě ČP aktuálně dost nas..štvala. Poslal jsem balík do ruky, 17kg, cena 200000kč, garance doručení do druhého dne 14.00. První překvapení - cena 494kč, ne až tak dávno jsem platil cca 210kč. No budiž. Podání trvalo přes půl hodiny, na přepážce moc nevěděli, co s tím. Ale podařilo se.
Druhý den jsem odjížděl do zahraničí, po návratu za 5 dní automatický majl - a že zásilka leží na cílové poště a bude vrácena. Nastalo velké telefonování se zákazníkem, musel si pro to dojet. Ukázalo se, že pošta to šoupla někam do kouta, zapomněla a ani neučinila pokus o doručení ( to vyplývá i ze sledování zásilky). Byl jsem to reklamovat, rekl. uznali, uvidíme kolik vrátí.
Ale doručení bylo poměrně kritické, teď budu čekat, jestli nedostanu nějaké penále.
Dost pochybuju, že bych z pošty vytloukl nějakou kompenzaci.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#633 Příspěvek od danhard »

Taky jsem se jednou spolehnul na dodání do druhého dne u balíku na poštu, to to bylo ještě v základní ceně.
Balík zabordelili, takže si pro něj nemohl zákazník ani nikam dojet a podařilo se jim to doručit až za týden.
Přístroj potřeboval na nějakou výstavu, která mezi tím proběhla a já jsem zacvakal 200€ penále.
Pošta mi chtěla vracet asi 30Kč, tak jsem je poslal do pr.... :D

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#634 Příspěvek od Achab »

Objednal jsem zákaznickou kartu on-line a ani za dva dny žádná odezva. Doufám, že nebudu čekat měsíc na mail a pak deset dní na kartu...
Přijetí žádosti Vám potvrdíme e-mailem a kartu poté zašleme do 10 dnů doporučeným dopisem.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#635 Příspěvek od Killroy »

kokun píše:Pro doporučené psaní (do výšky 5cm) bývala na poště k mání vhodná krabice - už není (dole na stránce) - zákazníku sežeň si sám, kde chceš :(
Vím a mám k dispozici krabičky do 5cm výšky. A pokud lze, tak toho využívám. Ale tady byl obsah prostě vyšší a jinak to zabalit nešlo. Kdyby to bylo větší, anebo těžší, neřeknu nic, ale taková malá a lehká zásilka.. :roll:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#636 Příspěvek od sinclair »

Tohle a podobné se volně sehnat-objednat nedají?
http://servisdok.sweb.cz/krabicka%205cm_02.jpg
Má to výšku přesně 49mm i nešikovně složené.
Určitě se vyrábí víc druhů, třeba EZK je používá pro distribuci jednodušších, sypaných stavebnic. Mohou to pak posílat také jen jako doporučený dopis.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#637 Příspěvek od kokun »

Killroy píše:Vím a mám k dispozici krabičky do 5cm výšky. A pokud lze, tak toho využívám. Ale tady byl obsah prostě vyšší a jinak to zabalit nešlo. Kdyby to bylo větší, anebo těžší, neřeknu nic, ale taková malá a lehká zásilka.. :roll:
Takhle to prostě zavedli vloni - už není směrodatná hmotnost, ale rozměr (nelogicky - tedy pro uživatele, jim se to zřejmě rentuje).
Poblíž bydliště mám obchůdek (vede ho jeden můj známý), kde je zároveň dpd parcelshop. Před páru dny jsem se s ním bavil, že i tady není směrodatná hmotnost, ale rozměr zásilky. A na dotaz, zda i přijímá balík k odeslání - odpověď: dosud ano, ale po zavedení EET už ne. Příjímali by prý cizí peníze a "nač si komplikovat život" :(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#638 Příspěvek od Osmdesat »

Nojo, jenže z pohledu dopravce je spíš kritičtější rozměr těch zásilek - tj. kolik se jich vejde do jednoho auta. To, že ČP tuhle změnu využila k tomu, aby všechny balíkové zásilky zdražila, je věc druhá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#639 Příspěvek od p32 »

Včera jsem objednal ráno nový bojler 80L, protože ten starý se mi po těch 10-12 letech už fakt nezdál a dnes jsem ho měl doma. Hodinku předtím samozřejmě volal a vše v pořádku. Ale nebyla to ČP, ale Toptrans. U ČP bych si pro to asi musel dojet k výrobci.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#640 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Včera jsem objednal ráno nový bojler 80L, protože ten starý se mi po těch 10-12 letech už fakt nezdál .
Kdybys furt nepsal ty poťouchlý příspěvky do bastlirny, tak bys měl čas jednou za 2-3 roky vyměnit v bojléru anodovou tyč. Pak by tě ten bojlér nejspíš přežil. :mrgreen:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#641 Příspěvek od kejki »

Přeháníš, ráno jsem zaplatil pekárnu z aukra přímo prodejci. V 10 mi přišla SMS, že naložili balík a druhý den v poledne mi volal doručovatel jestli jsem doma.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#642 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:Kdybys furt nepsal ty poťouchlý příspěvky do bastlirny, tak bys měl čas jednou za 2-3 roky vyměnit v bojléru anodovou tyč. Pak by tě ten bojlér nejspíš přežil. :mrgreen:
Ale to jsou jen kecy. Ten bojler tu byl už takových 8 let, co jsem ho sem montoval než jsem to zde začal předělávat. Asi před 3-4 roky jsem předělával celý byt a bojler jsem jen sundal a potom dal nazpátek. Předtím tu ještě bydlel děda a něco upravovat či spravovat jsem nesměl. Vsadím na to cokoliv, že bys na tu anodovou tyč zapomněl, jen bys ses tenkrát mrkl. To jsem ho měnil ještě asi o takové 2 roky později než jsem původně myslel a měl v plánu a abych každé 2-3 roky čuměl do bojleru s otevřenou peněženkou, tak popravdě je lepší jednou za 10-12 let vytáhnout 5 tKč a dát úplně nový. Nevýhodou je, že po těch letech musíš řešit, který bojler tam bude pasovat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#643 Příspěvek od p32 »

kejki píše: druhý den v poledne mi volal doručovatel jestli jsem doma.
A byl jsi? :lol:

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#644 Příspěvek od vladimir »

Pošta je poslední dobou taková nìjaká. Pøed 14 dny mi byl poslán od Písku balíèek, dorazil den po podání, bohužel mi zboží nevyhovovalo a vracel jsem ho zpátky. Došel zpìt taky druhý den, paráda.
Ale pøed vánocemi to nemìlo chybu. Chtìl jsem opravit žaluzie a tak jsem objednal díly. A 4.12.19 z eshopu byla odeslána zásilka, podle trasování zásilek zùstala na podávací poštì. Po dohodì s eshopem 11.12. poslána nová. Obì zásilky zùstaly na podávací poštì do 17.12. a potom je nìjaký poštovní šotek poslal za mým synem, který sice do podzimu bydlel ve stejné ulici, ale v jiném domì. Syn se pøestìhoval k Bydžovu a na poštì si zaøídil „dosílku“.
Když jsem zjistil na „trasování“ pohyb zásilek hned jsem mu zavolal, a￾ je nepøebírá a vyrazil na poštu.
Tam zavolali vedoucí poboèky, která telefonicky zaøídila vrácení zásilky na moji adresu. Další den mi poslala SMS, že mi zásilku doruèej, nebo si ji druhý den vyzvednu na poštì. Trasování ale ukazovalo, že zásilku vracej odesilateli.
Dorazil jsem na poštu, vystál 20 minut frontu. Potom na mì vyklopila kusadla šéfka, co jsem to s ní už øešil a která nechala poslat obì zásilky sem.
Ptala se jestli mi vèera koneènì zásilka došla. Øekl jsem že ne a dal ji lístek s èísly zásilek. Samozøejmì potøebovala ještì obèanku, zákaznická
karta od pošty, že prej k nièemu !?
Zírala do monitoru, pak zkoušela volat asi na tøi místa a nakonec zkroušenì pøiznala, že už s tím nic neudìlá. Potom mì zaèala zpovídat jestli mám na schránce jmenovku. Snažil jsem se jí vysvìtlit, že schránka i zvonek jsou øádnì oznaèeny, na adrese bydlíme 38 let atd. Nakonec jsem ji požádal, aby celou akci ukonèila a pustila z hlavy. Za to jsem si vykoledoval další tøi omluvy a já se radìji pakoval z pošty, protože fronta za mnou už povážlivì narostla. Eštì mi nìkdo dá na budku, lidi z tìch vánoc už blbnou.
Domluvil jsem s eshopem slouèení zásilek a poslání pøes „zásilkovnu“ a to prošlo.

Èísla v tomhle tvaru jdou vložit najednou a rozkliknìte "detaily".
RR0259574512L,RR0259573914L
http://www.postaonline.cz/trackandtrace

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#645 Příspěvek od kejki »

Jistě, pekárnu s programem na kváskový chléb za 1300,- je nutné vyzkoušet hned.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“