Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#661 Příspěvek od termit256 »

Median je ze polovina lidi bere vic, polovina min.
Je jasne, ze pokud vezmes prumer mzdy nekvalifikovane pracovni sily, bude to min.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#662 Příspěvek od konosuke »

Je srandovním paradoxem že za tu "průměrnou" mzdu téměř nikdo u nás nepracuje...znám pár vrcholových manažerů s platy statisícovými (měsíčně teda abychom si rozuměli) no a potom plebs hluboko pod průměrem, těch je cca 10000x víc. V průměru to jaksi vychází jak v pohádce já dvě husy k obědu, Ty žádnou v průměru tedy každý jednu.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#663 Příspěvek od Mysteri »

Buďte radi, že máte ešte stále korunu a nie €. Aspoň sa pohybujete v štvorciferných číslach. U nás je priemerná mzda pracujúcich trojciferná /všade inde v € zóne štvorciferná/ hodinová jednociferná a to ešte iba s numerami od 2 do 5. Potom sa dočítať, že napr. v Nemecku v priemysle je priemerná hoďka 34€ a napr. ja robím 1,2 dňa, aby som zarobil hodinovú mzdu môjho kolegu v nemeckej pobočke našej firmy za rovnakú prácu, tak to zoceľuje psychiku človeka: Buď to berie ako fakt narodenia sa na blbom mieste a v blbom čase, alebo skončí tak, že skočí... :wink:

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#664 Příspěvek od radioelectrum »

SM 580 můj nový přírůstek z odpa´dáku.
Gramec mám takže to doskládat nebude probém.

Ten ventilátorek také mám, a funguje bezvadně.
Přílohy
SM580.jpg
(121.92 KiB) Staženo 57 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#665 Příspěvek od konosuke »

Pěkná sestavička...gramec pokud je neopravitelný a chybí díly...může nahradit typ, model Tesla NC-470 nebo NAD-5120 (což je přibližně totéž), mám vizuální dojem že rozměr i design bude pasovat. Víte Vy vůbec co to byl fax ? Ten slavil úspěchy těsně po revoluci...přenos obrázků, dokumentů, tiskopisů...černobíle prostřednictvím běžné telefonní linky. Nejčastěji zastoupeny značky Panasonic, Canon ale i Utax, Minolta a OKI...Vyhověl okrajově jako provizorní kopírka na roličkovaný termopapír nebo běžný kancelářský. A jako druhý paralelní telefon. Tenhle na foto není ze SD nýbrž z jedné zrušené firmy.
Přílohy
fax UTAX TF-78.jpg
(26.11 KiB) Staženo 49 x
Naposledy upravil(a) konosuke dne 22 čer 2014, 10:39, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#666 Příspěvek od jiriS »

Ahoj,
koukám, že jsem tu rozběhl hezkou diskuzi o statistice, ironizováním výroby automobilů na sklad.
Ano, ironizoval jsem, neboť na tomhle webu (pročítal jsem některá vlákna od začátku) je minimálně 5 nebo 6 odkazů buď na stejný nebo podobný obrázek popř. článek, několik odkazů na vysvětlení. :)
Statisticky vzato tyto odkazy tak nějak zkreslují zaměření webu směrem k určité iracionalitě. :D
Pokud si pamatuji, i za komančů se uváděla tzv. průměrná mzda a nikdo z nás se k ní nepřibližoval ani omylem. Prostě u tohohle platí a vždy platilo, že na průměr nedosáhnou cca 2/3 populace (??). Pamatuju, že tehdy se proslýchalo, že soudruzi v NSR uváděli průměrnou mzdu zvlášť pro řídící pracovníky a zvlášť pro dělnické profese (pravděpodobně zjednodušeno). To je přece jen víc vypovídající (podobně jako by víc vypovídal výšeuvedený medián).
Přesto (pokud pomineme mírně rozdílnou metodiku výpočtu), je průměrná mzda číslo, kterým můžeme s jistou nepřesností alespoň trochu srovnávat.
Nemyslím si, že by statistici měli nějaký zájem falšovat čísla. Jednak by si podřezávali větev sami pod sebou, jednak co nejpřesnější čísla jsou potřeba i pro řízení státu, ať už si pod tímhle představujeme cokoliv.
Ovšem interpretace těchto čísel už je věc politická...A tady jsme u těch "vyžírků", ale oni nám "upravují" život beztak příliš, tak proč si kazit náladu a vlákna diskuzí ještě i jejich přítomností. :twisted:

Bohužel, nejsem zrovna nejlepší v hledání na webu, takže obrázek jsem nenašel.
Je z 80.let, tuším od Renčína, kde dva starší pánové rádiovce koukají na velký obraz aktu hezké mladé dívky, a jeden z nich říká:
"...už ani ten sex není to, co býval...". Konosuke, to jsi měl asi na mysli, když jsi mi napsal, že "...něco hezké odchází" ? :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#667 Příspěvek od konosuke »

Byla to volná parafráze následujícího titulu, doporučuji.
http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/n ... konci.html
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#668 Příspěvek od Vojta7 »

konosuke píše:Větrák SV8, 600m³ / hod, funkční, regulace otáček, náklon vrtule 4 polohy,
hentakéto suprový věci jsme vyráběli, Strojsmalt n.p. Pohorelá, kvalitní a trvanlivé...dneska bazmek z tržnice a Číny na jednu sezónu.
Ten jsem taky kdysi získal podobným způsobem, ale brzy jsem ho rozebral a nechal si z něj jen motor a regulátor, protože bez krytu vrtule to (aspoň v mém případě) moc použitelné není :-(

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#669 Příspěvek od Bernard »

Už přes 100 let existuje pravidlo pana Pareta, které říká, že 20% příčin se postará o 80% výsledků. Takže 80% bohatství je v rukách 20% lidí. Anebo, 80% příspěvků zde píše 20% členů. :wink:

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#670 Příspěvek od jiriS »

Konosuke:
Knihu neznám, jinak ale souhlasím, alespoň podle názvu.
Jen mám obavu, že ty skutečné hrozby jsou dnes (a asi vždy byly) v pozadí zájmu jak politiků, tak byznysu všebecně, a zároveň i veřejnosti.
Proč, to je na dlouhé večery diskuzí, hnout s problémy ale dokáže jen soustavný tlak na politiky, dostatčně široký. Tím se vracíme ale ke všeobecnému vzdělání, rozhledu a tím i schopnostem rozeznat informaci od dezinformace, etc.etc..
Jinak ten vtip byl opravdu vtip, nechtěl jem se tím nikoho dotknout. Ten vtip sedí pouze na mne...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#671 Příspěvek od Hydrawerk »

konosuke píše:Víte Vy vůbec co to byl fax ?
Jo, proč? Vídám ho docela často u různých doktorů. Taky se na něho dá zavolat a pak uslišíte divné pípání.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#672 Příspěvek od radioelectrum »

Před časem přišel do muzea HRČS (www.radiojournal.cz) tetínek s dcerkou. Holčička se dívala na regál plný telefonních přístrojů Tesla a zeptala se co to je za přístroje ?
Na druhou stranu pokud tam dojde nějaká starší paní (většinou dotažená manželem který si chce prohlédnout stará rádia Tesla) zastaví se u dálnopisu tak většinou řekne, ten jsem měla v kanceláři.
Doba se rychle mění, a technologie jsou jiné k nepoznání.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#673 Příspěvek od konosuke »

Návštěvy mladší 30 let nevěřícně koukaj na Tesla B116A tohle doopravdy kdysi hrávalo ? Paradoxně gramofony a vinyly se znovu těší oblibě velmi mladých lidí a někdy řeším dotazy staré 30 let, přenoska, anti-skating, tangenciál a preamp...O audio kazetách jsem již někde příspěvek měl.
http://www.novinky.cz/kultura/333713-ml ... nalni.html
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#674 Příspěvek od radioelectrum »

Já v tom vidím i nejistotu vůči novým médiím. Fleška či CD ,DVD za pár let nebude k přečtení.
Mám kamaráda co se sice neživí jako fotograf, ale má drahé vybavení a velmi fotí (fotí především technické památky, vodní díla a pod) a on si nechává dělat papírové fotografie. nevěří tomu co má uložené v digitální podobě.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#675 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak už někdo naznačil, tak je dobrý nápad chodit k ekodvoru před otevírací dobou. Dnes jsem navštívil dva. Před branou byl různý bordel, CRT TV Philips, lednička, nábytek a přední panel z pračky. Jen tak ze zvědavosti jsem si ho vzal. Získal jsem z něho dva pěkné zelené displeje a zvláštní vypínač. Ten ATmega163 řídí celou pračku, nebo jenom přední panel?
Přílohy
pracka05.jpg
(287.4 KiB) Staženo 43 x
pracka04.jpg
(260.49 KiB) Staženo 46 x
pracka03.jpg
(245.28 KiB) Staženo 41 x
pracka02.jpg
(223.17 KiB) Staženo 38 x
pracka01.jpg
(107.02 KiB) Staženo 42 x

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“