Jakou koupit televizi ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#661 Příspěvek od Kvicala_r »

Máte někdo čerstvou zkušenost, jak vypadá porovnání obrazů LED/QLED a taky spolehlivosti? Jde o zobrazení antény. Úhlopříčka 55"
Byl sem požádán o radu s výběrem (sám mám Samsung UE55KU6092) a s obrazem sem celkem spokojený. Možná protože nejsem "rozmazlený" ničím lepším.
Vidím, že LCD se dnes pohybuje kolem 12k, QLED (např Samsung QE55Q64T ) kolem 17k a OLED (např LG OLED55BX) kolem 27k.

Sám bych se asi spokojil s LCD, protože u nás buď běží youtube nebo anténa.
Měli jste něco podobného na stole, nebo ladili? Má smysl jít do Q LEDky? Budu muset zase zajít někam do elektra...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#662 Příspěvek od p32 »

Kvicala_r píše:Vidím, že LCD se dnes pohybuje kolem 12k, QLED (např Samsung QE55Q64T ) kolem 17k a OLED (např LG OLED55BX) kolem 27k.
Tak to vůbec není pravda. Musíš porovnávat stejné, abys došel k přiměřeným cenám. 55" LCD 4K bych si uměl vybrat z cenové relace 16-18 tisíc Kč a ta QLED Samsung mi připadá dost levná a asi té ceně bude zodpovídat. Zatímco OLED LG je zase trochu dražší než má hodnotu pro dnešní vysílání a cena určitě klesne. Tu LCD 55" máš stále naději po letech spravit, u těch QLED a OLED nemáš nárok na žádnou opravu a přitom ani nemáš jistotu, jestli se ti cena stačí rozpustit než ti někdo rozkopne obrazovku.
Pokud ale někdo má na to "zbytečné" peníze a potřebuje mít něco nového, tak bych šel rovnou do té drahé OLED LG. Jen ho neposlouchej asi tak po půl roce, kdy už vystřízliví z moderního nákupu a bude "chválit" naši kvalitu vysílání.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#663 Příspěvek od Kvicala_r »

Je to holka, je sama, poměrně mladá. Myslím, že peníze zase tak moc nazbyt taky nemá.
Já jsem stejného zastání a celkem mi vyhovuje LCD. Navíc pokud přijdou děti, ten panel je prostě první na ráně. Mám doma i rozbitou plasmu - prý bylo v telce hoď míček a dítě drželo kovové autíčko. Tak mám na šmlec Samsunga tuším 42Bxx plasmu :roll:

Co máš za vybraný typ v 55? Vím, že jste řešili Panasonic. Já si na menu od Samsunga zvykl a přece jen z trojice Samsung/LG/SONY se mi pořád zdá jako nejmíň záludný a poměrně spolehlivý.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#664 Příspěvek od p32 »

Ty vybrané typy se každého půl roku mění. Zúžil jsem si výběry pouze na LG a Samsung. Holka teď kupovala Panasonica, ale jen 50" a dala si říct na vyšší třídě.
Nejlépe se vybírá stejně jako u všeho, že se udělá hrubý výběr na 3-5 TV a pak se to dá do placu ať to druzí pomluví. Potom se dá už vybrat vlastním rozumem, co by mělo vyhovovat podle daných podmínek. Je nutné si jen uvědomit, že z nových TV jsou všechny 4K a na všech se bude vysílat i NOVA v jejím rozlišení a jak to která TV zpracovává a co má navíc ohledně internetu a jakou má doopravdy podporu toho internetu. Zhruba za 4 roky podpora internetu záměrně od výrobců končí, takže proto je lepší mít TV na 4-5 roku než se domýšlet, že ve stejném režimu pojede déle. Po čtyřech letech ti u Samsungu řeknou, že ti neřeknou nic a že je to staré. U LG ti řeknou vše, což znamená, že je to staré a u Panasoniku není jisté ani to. A nemá vůbec vliv to, kde se to vyrábí. Přesně řečeno, kde se to montuje.
Doma mám Samsunga, ale dnes jsem zatím pro LG. To je ale můj názor a většina lidí přihlíží ke zvyku ovládacího menu u dané TV. Výsledkem ale je jen to, že se lidi dívají časem jen na pár věcí, což je DO, zapnutí TV, přepnutí programů a hlasitosti. Naladit programy, celou TV projít v nastavení a upravit jas, kontrast, barva apod., tak to už nezvládají tak z 80%. A o síle podsvitu už nemají ani páru, pletou si to s jasem.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#665 Příspěvek od Mysteri »

U mňa spoľahlivosť výrobkov je takáto:
- DVD Panasonic od r.2005 - funguje O.K. (aj keď cca 10 rokov málo používané).
- Plazma TVP Panasonic: už 7 rokov spoľahlivo funguje (keď prídem domov, zapnem, čiže beží takmer non-stop, keď som doma).
- LG Plazma 2kusy v Pube, kam chodím na pivčo (jeden 8 rokov, druhý 7 rokov), zapnuté denne 12 a viac hodín (však krčma...) . V rámci záruky bol problém u jedného kusa, ale v záručnej opravovni nič vraj nenašli, avšak od vtedy O.K....
- Samsung TV : susedia u mňa v paneláku - 5 otravných za posledné 4 roky, najstarší TVP mal 5 rokov....
Ono ale treba brať do úvahy aj množstvo predaných výrobkov tej-ktorej značky na trhu a ich propagáciu na trhu. Je jasné, že SAMSUNG kupujú bežný spotrebitelia najviac a tak je aj viac vadných prístrojov. (Je to podobné, ako kedysi TESLA výrobky boli vraj naprd, ale teraz, po 30-50 rokoch fungujú, oproti tým zo zahnívajúceho vtedajšieho západu... :| )
Taktiež to závisí aj na šťastí. Napr. do teraz používam monitor BENQ FP71G, ktorý má už 15 rokov a bez poruchy beží do dnes...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#666 Příspěvek od p32 »

Teď jsem se zrovna díval na nějaké TV 55" a vyšlo mi ve výběru toto.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#667 Příspěvek od kokun »

Kdo chce jít s dobou:
CO NÁS ČEKÁ V TELEVIZORECH V ROCE 2021? JEŠTĚ TENČÍ LCD, GOOGLE TV A MOŽNÁ I VÝZNAMNÉ SNÍŽENÍ CEN OLED
Stejně jako minulý rok i letos jsme se zeptali výrobců na pár otázek souvisejících s televizory pro sezónu 2021/2022. Podívejte se, jak vidí situaci na trhu s nejprodávanější komoditou v tradiční spotřební elektronice.

Obrázek

Minulý rok velcí producenti kompletně přešly na klíčové HbbTV 2.0 v některé z jeho subverzí a v testech jsme, s výjimkou nestandardního zkoušení České televize, nezaznamenali se stávajícími aplikacemi provedenými z valné části ve verzi 1.5 žádné potíže. Plně se tak potvrdila už dříve ohlašovaná zpětná kompatibilita dvojky. Letos na ni přecházejí i menší výrobci televizorů a objevit by se už také měla u běžnějších set-top boxů.

V minulém roce bylo velkou zprávou i objevení malých televizorů OLED, tedy s úhlopříčkou 48″ (122 cm). Bylo ale také vidět, že panely a elektronika ještě moc usazené nejsou a aby se kvalitou dotáhly na větší rozměry, budou nějaký čas potřebovat.

A jak to má vypadat letos? Následující odpovědi od těch, kteří nám vyšli vstříc jsou řazeny abecedně podle názvů firem.
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#668 Příspěvek od konosuke »

pro penzistu cena tak akorát, dekodér T2, scart, dovoz na pobočku v místě zdarma (trochu malý výkon zvuku...)
Toshiba
pořádný robustní stojan co vzbuzuje důvěru, ne 4 pavoučí nožky které nenávidím
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#669 Příspěvek od Hydrawerk »

Asi turecký výrobek. Zvuk může být nic moc. Taky je jenom HD Ready (1366x768).

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#670 Příspěvek od konosuke »

nějaká ta muška se najde vždycky...výběhový typ, doprodej :(
(velmi levné zlepšení zvuku přinesou PC bedýnky s vlastním zdrojem
a jackem Φ3.5mm)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#671 Příspěvek od p32 »

Pěknej zmetek. Jenom HD když ostatní mají Full HD?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#672 Příspěvek od konosuke »

Na "tržní ekonomice" je půvabné to že jsou dostupné výrobky pro
každou příjmovou skupinu, tak je to správne, tak to má být.
Svobodná volba co jsme vždycky chtěli mít...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#673 Příspěvek od rnbw »

Mozes cely rok nezrat a cely plat si odkladat na televizor. Ako kedysi na Color 416.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#674 Příspěvek od konosuke »

kupodivu: byly v krámech chroncky nedostatkové až za úplatek (pozornost, všimné)
pak získal C419 ale, to v roce 1987 :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#675 Příspěvek od termit256 »

konosuke píše:Na "tržní ekonomice" je půvabné to že jsou dostupné výrobky pro
každou příjmovou skupinu, tak je to správne, tak to má být.
Svobodná volba co jsme vždycky chtěli mít...
Puvabne to jiste je, jen aby sis na to vzpomnel, az zas budes fnukat ze nase skvele komunisticke fabriky nekdo pri privatizaci rozkradl a proto zkrachovaly. Pravda je ovsem takova, ze se prislusne prijmove skupine nechtelo davat za tv tesla nekolik jejich mesicnich platu, kdyz v datartu za rohem maji cinskou s cenou "tak akorat" :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“