Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#691 Příspěvek od weed_smoker »

Takže se tu začnou brzo objevovat funkční GSM moduly s PIR čidlama.Do kontejneru není potřeba složitě zalejzat,když do něj stačí jemně nacouvat a on se povalí.Dva chlapi (možná 3) ho potom dokážou normálně postavit zpátky a obvykle se kontejneru nic moc nestane,jenom se odře barva.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#692 Příspěvek od RayeR »

Ciste nahodou, nenasel nekdo neska odpoledne u velke budovy Cetinu na Olsanech igelitku s mericem koncentrace CO2? :evil:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#693 Příspěvek od PotPalo »

Zo zberného dvora nemám nič, tam nechodím, ale nedávno boli po sídlisku VKK, a v jednom som našiel nejaké elektrónky a dve obrazovky z osciloskopu. Bolo mi ich ľúto nechať rozbiť, tak som ich zobral, zaradím ich do nabídky součástek. Tiež jeden kompletne rozobratý 17" LCD monitor BENQ. Najprv som doniesol len panel a DPS, ale potom mi to nedalo a vrátil som sa aj pre plechy a plasty. Niekto otváral ešte aj panel... Chýbal podstavec a flex (flex som tam najprv videl, ale keď som sa vrátil pre plasty, už tam nebol, asi niekde zapadol). Klasická závada podsvietenia (studený spoj, následne trandy a poistka), a už svieti. Šróbiky som mal odložené ešte z čias keď som ich opravoval, flex som tiež nejaký našiel, stačilo ho poohýbať.
A skoro by som zabudol, bol tam aj otvorený multimeter s káblikami. Závada: polámané kábliky, multimetru nič nebolo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#694 Příspěvek od konosuke »

synci drahý je to tak, červené plechové kontejnery na elektroodpad jsou běžně přístupné zvenčí (záměrně ?) nebo lze aspoň nahlídnout okýnkem dovnitř nikdy cestou kolem neopomenu, jeden máme u paneláku a druhej na parkovišti u Bille je to hanba hrabat se ve šrotu ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#695 Příspěvek od Hubert_79 »

je to hanba hrabat se ve šrotu?
To záleží na úhlu pohledu a na tom, jak moc dáš na mínění ostatních o sobě.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#696 Příspěvek od PotPalo »

"mínění ostatních"....
Schválne by som nechal stovku v prázdnom kontajneri, a pozeral, ako tam nóbl paničky lezú....
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#697 Příspěvek od EKKAR »

Na mínění většiny ostatních mi vždycky záleželo asi jako psovi na pátý noze - obzvlášť když nakonec ti dotyční přilezli s prosíkem, nebo to, k čemu si vedli jen a výhradně svou nakonec dokonale pokašlali. Vzít si z hromady něco, co někdo další jako nepotřebný vyhodil, nepovažuju za krádež - obzvlášť když to já smysluplně využiju. Někoho jinýho je to až v momentě, kdy si to ten někdo další naloží a odveze k sobě - dokud ta věc leží klidně i v kontejneru na veřejným prostranství, je to věc názoru. Je to ale daleko lepší způsob recyklace, než všecko rozšmelcovat, nasypat do tavicí pece a přetavit s vidinou následný selektivní rafinace někde jinde (nejlíp v Číně).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#698 Příspěvek od kovar »

Tak já jsem dnes přivezl tuhle nádheru.
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... SLA-NC-470
Je jako nový!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#699 Příspěvek od Celeron »

Pěknej NAD s kovovým ramínkem. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#700 Příspěvek od rnbw »

Tento gramofon kedysi kupila babka vo vypredaji novy za smiesnu cenu. Mala ho pripojeny k lampovemu gramoradiu ako nahradu za jeho hrozny gramofon.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#701 Příspěvek od Celeron »

Já taky, někdy 1986 nebo 87. :) Musela se dokoupit přenoska Ortofon a ta stála víc než celej NAD. :wink: Zvláštní je, že tyhle bazarovky měly být na 110V a prodával se k tomu pytlík s řemenicí a předřadníkem na tehdejších 220V. Já jsem ale nic měnit nemusel.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#702 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze to kupila az po revolucii a bolo to normalne na 220 V a tusim aj s prenoskou. A oznacene to bolo TESLA, ramienko kovove. Takze normalna "domaca" verzia, nie exportna.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#703 Příspěvek od ok1hga »

neměla exportní verze ramínko z pertinaxu ??
Přílohy
NAD5120.JPG
Naposledy upravil(a) ok1hga dne 22 kvě 2018, 23:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#704 Příspěvek od Celeron »

NAD měl plošákový ramínko. U nás se to neujalo či nelíbilo a tak dávali na NC kovový. Já mám plošák.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#705 Příspěvek od Jenys »

Včera jsem prinesl ze SD docela pěkný elektrický gril, je funkční. Jen jsem ho trochu vyčistil a je skoro jak nový :D
Přílohy
20180601_181829.jpg
20180601_181853.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“