Příroda kolem nás

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#691 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty vole, nepiš slovensky, když to neumíš... Stačí Husák a Bureš s tou jejich hatmatilkou a ještě to sem piš ty :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#692 Příspěvek od adakar »

Dorobím to na zavesenie: odkedy sa k nám na záhradku v lete začalo pritulovať akési mačiatko, okolo stromov badať perie. Už je z neho riadny kus a nemá problém popreliezať aj tie najtenšie vetvičky ohýňajúc ich k zemi.

Zostalo mi tam kus včelieho vosku, čo som liečil stromy, ten by drevu životnosť nepredĺžil?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#693 Příspěvek od Celeron »

adakar píše: Zostalo mi tam kus včelieho vosku, čo som liečil stromy, ten by drevu životnosť nepredĺžil?
Když včelí vosk přemrzne, na povrchu dělá něco jako mouku - voskový květ. Jak hluboko nevím. Asi by moc dřevo nechránil. Třeba tady je někdo od včel.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#694 Příspěvek od EKKAR »

adakar píše:...
Zostalo mi tam kus včelieho vosku, čo som liečil stromy, ten by drevu životnosť nepredĺžil?
Rozpustiť ho v technickom benzíne a natrieť. Bude sa vsakovať, takže počkať kým vyschne rozpustidlo a natierať viac vrstiev. Posledné nátery robiť skôr kašou z vosku a benzínu ako roztokom. Konečnú úpravu spraviť pretieraním suchou handričkou, ktorou sa dorobí čosi ako "politúra".

P.S. na skríkanie toho švédského bázmeku sa vykašli, lebo ten ani nevie klinec zatĺcť - ešte aby vedel ako sa hovorí po slovensky, bohužial, má pravdu v tom, že mal tie najhoršie možné príklady práve v tom Husákovi a aj agentovi Burešovi ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#695 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Rozpustiť ho v technickom benzíne a natrieť.
Včelař z paneláku. :lol: Co ten voskovej květ, víš o tom něco?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#696 Příspěvek od rnbw »

EKKAR píše:P.S. na skríkanie toho švédského bázmeku sa vykašli
Toto je v akom jazyku?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#697 Příspěvek od Hubert_79 »

Husákovština lehce říznutá burešovštinou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#698 Příspěvek od pepik9 »

Klempířskej pozinkovanej plech to krmítko přežije.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#699 Příspěvek od hafca »

Mám na balkoně krmítko, kde je docela velká návštěvnost. Jenže mi tam místo těch malých lítají i holubi a hrdličky. A ty se mi krmit nechce. Mimo jiné i proto, že létají i v létě a když takovej kus přistane v muškátech, tak ji polovinu zničí.
Nemá někdo nápad jak jim to znepříjemnit? Když je zahlédnu na kameře, tak je vyplaším, ale stajně to zkouší znovu a znovu.
Přílohy
cizek.jpg
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#700 Příspěvek od forbidden »

To jsem řešil taky, pomohlo udělat ze dřeva mříže, kam se protáhne jen sýkorka, nebo podobně velkej pták. Ale já to měl zavěšený, tobě můžou létající krysy přistát na tom zábradlí, a do krmítka strčit jen hlavu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#701 Příspěvek od rnbw »

Na zabradlie ostne proti vtakom.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#702 Příspěvek od ransom »

Jéje, stehlíci! Zůstávají trvale, nebo jen procházejí?

Můžeš dát okolo krmítka protiholubový hrotový pás. Menší ptáci se mezi hroty protáhnou.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#703 Příspěvek od EKKAR »

Základní opatření jak proti létajícím krysám, tak proti třeba kočkám je ZAVĚŠENÝ krmítko. Jak se houpe, tak se jim na tom blbě přistává, naopak sejkorkám, zvonkům, brhlíkům a obecně všem malejm vtákům to vyhovuje. Jen veverky to umějí ojebat, ale těch nebejvá ve vyšších patrech zas tolik.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#704 Příspěvek od ransom »

Tak to jsi ještě neviděl náchodské holuby. Ty potvory se naučily levitovat před visícím krmítkem v luftě jako kolibříci. Moc jim to nejde, mlátí sebou při tom, peří lítá, ale ta slunečnice jim za to stojí. A že mají o řád větší nosnou plochu, pokaždé toho polovinu z krmítka rozfoukají.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#705 Příspěvek od GeXeS »

Krmítko na obrázku je tradiční chybná konstrukce, bohužel zažitá. Kvůli takovýmhle krmítkům jsou dnes na vymření zvonci, protože se tam snadno šíří nemoci. Víc o tom třeba tady. Ve stručnosti - krmítko s ploškou je horší než krmítko se zásobníkem a bidýlkem. Já osobně používám a všem okolo doporučuji tohle (případně ubastlenou adekvátní náhradu). Jenže na to zas jdou primárně sýkory, vzácně co jiného. Takže babo raď... nicméně statistika mluví jasně - krmit blbě je horší než nekrmit vůbec.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“