Vtipy, vtipné články a odkazy IV

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#706 Příspěvek od Artaban001 »

TTuhle operaci jsem prováděl dost často - protože jsem byl tenkrát blbej a na místo, abych si koupil kazeťák v obchodě, koupil jsem jej u stánkaře. Ten INTERNATIONAL byl navíc funkční jen z části - rádiový modul nebyl osazený součástkama a zbytek byl jen monofonní přehrávač zapojený na oba repráky. Navíjecí síla byla tak nízká, že v útrobách tohoto stroje končila každá druhá kazeta - kompletně celá vymotaná. Tak jsem upnul do vrtačky tužku a tím jsem pásku navinul zpět.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#707 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky už jsem starej :o
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#708 Příspěvek od EKKAR »

Kdo vlastníval walkmanna a chtěl šetřit baterky, tak standartně tužkou kazety i přemotával, pokud je měl nahraný jen po jedný straně nebo chtěl poslouchat jen jednu stranu opakovaně ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#709 Příspěvek od rnbw »

Nielen setrit baterie, rucne to bolo aj o dost rychlejsie. A najlacnejsie "walkmany" mali navyse pretacanie len dopredu. Takze ked sa clovek chcel vratit, kazeta musela ist von - bud otocit, pretocit a otocit naspat alebo vybrat a pretocit rucne.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#710 Příspěvek od Hubert_79 »

My, co jsme vlastnili osobní kazetové přehrávače jsme si přetáčeli buď doma, nebo ve škole na tehdy nových Condorech. Ty byly ve třídách a pod pohrůžkou snad ukřižování se na ně nesmělo hrabat, to směly jen učitelky. No stejně se na ně hrabalo a pouštěly se, přece o přestávce nebude ticho :) a nebudou se na přetáčení plácat baterky.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#711 Příspěvek od tomasjedno »

Mlaďoši...
Na základce jsme měli jeden Sonet, a na gymplu dokonce jednou spolužačka přinesla do školy Uran!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#712 Příspěvek od Crifodo »

tomasjedno píše:Mlaďoši...
a na gymplu dokonce jednou spolužačka přinesla do školy Uran!
Uran jsem táhl sebou na výrobní praxi ve druháku, bohužel pásky jsme měli pouze nějaké enderácké "CR" nebo co to bylo, vhodné spíš pro ten Sonet.
Pozdější walkmany s kazetama vedle toho vypadaly jako hračka pro děti, i když ten od Tesly se velikostí Uranu blížil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#713 Příspěvek od EKKAR »

Hele, nechme TADY všechny ty walkmany a sonety i s uranem a plutem bejt, nebo nás Zdenda prokleje, protože zas bude muset dělit vlákno na dva kusy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#714 Příspěvek od Yarda1 »

tomasjedno píše:...dokonce jednou spolužačka přinesla do školy Uran!
Někde tady byla partiová prodejna hlavně gramofonových desek, pár singlů odtamtud mám.
https://goo.gl/maps/Bqh18mHM3CpA57jP9
Jednou jsem si tam koupil magnetofon Tesla Blues. Doma jsem ho neměl kam schovat, tak jsem na pásek nahrál něco jako: "Bratře, jak to že sis dovolil hrát si s mým magnetofonem, až přijdu domů, tak si to s tebou vyřídím...".
Ten magneťák jsem pak prodal, koupil jsem si tady použitý Sonet B3, ten ještě mám, chystám se, že ho opráším a vyzkouším, jestli by ještě hrál.
https://goo.gl/maps/WL4bWqdvAnxud8WF9
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#715 Příspěvek od patrikvarga »

"štych zezadu" za 30 korun.
Přílohy
nev.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#716 Příspěvek od rnbw »

Tie texty su falosne - dopisane na PC.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#717 Příspěvek od patrikvarga »

Súhlas s tebou. V tej dobe asi nemali rgb tlačiarne.
Přílohy
v.jpg

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#718 Příspěvek od forbidden »

patrikvarga píše:Súhlas s tebou. V tej dobe asi nemali rgb tlačiarne.
Ani dnes nemáme rgb tiskárny. :D

To by souhlasilo, přesto tehdy už uměli vícebarevný tisk plakátů, jen ten dnešní řez písma by reklamě nepřispěl...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#719 Příspěvek od Hydrawerk »

Jsem ještě mladej, takže mi prosím poraďte, co je tzv. štych falešný

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#720 Příspěvek od ZdenekHQ »

EKKAR píše:Hele, nechme TADY všechny ty walkmany a sonety i s uranem a plutem bejt, nebo nás Zdenda prokleje, protože zas bude muset dělit vlákno na dva kusy ...
No to si piš, už jsem měl prst na spoušti, ale tohle už jednoduše oddělit nejde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“