Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#721 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: Honsová... Čím je v politice Kalousek, tak tím je ona v meteorologii.
Co bys chtěl od iženýrky přes golfový trávníky? Nebo si už doplnila vzdělání na matfyzu?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#722 Příspěvek od Ruprecht »

Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#723 Příspěvek od ransom »

Já pořád nechápu, jak může někdo technicky vzdělaný přikládat význam předpovědi počasí na víc jak dvanáct hodin dopředu.
Meteorologie v první řadě shromažďuje údaje o tom, jaké počasí kde aktuálně je. Pro leteckou a lodní dopravu třeba. Z toho mohou plynout úspěšné prognózy pro nejbližší hodiny, což je rovněž užitečné. Pak mohou meteorologové vydávat varování před horkem, přívalovým deštěm, bouřkami, sněhem, větrem. Dejme tomu den, dva, tři dny dopředu. Ale čím víc do budoucnosti, tím nepřesnější. přinejmenším co se týče lokality a času.
Pokud někdo kouká ve středu na celostátní předpověď, aby zjistil, jak bude v neděli po obědě zrovna u něho ve Lhotě, je dost naivní. Mírně řečeno.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#724 Příspěvek od ZdenekHQ »

On každej normální člověk ví, že v březnu chodí jedna až dvě vlny, co nás často zasypou mokrým sněhem a všichni nadávají. Pár fotek rozkvetlých třešní zasypaných sněhem tady mám.

Dneska na terase (ale jen na slunku) na teploměru 25°C. Kocouři si můžou utrhnout pindíky v rámci jarního mrouskání a značkují jak o život. Sem chodí minimálně 4. Chudák moje kastrovaná kočka je z toho na mrtvici. V lese datel či strakapoud buší do duté větve, že je to slyšet na půl kilometru daleko.

Ale jaro je v nedohlednu. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#725 Příspěvek od Hubert_79 »

ransom píše:Já pořád nechápu, jak může někdo technicky vzdělaný přikládat význam předpovědi počasí na víc jak dvanáct hodin dopředu.
Taky nechápu ty stesky. U dementů na novinkách jo, ale u inteligentních lidí tedy moc ne...
A sám ČHMÚ netvrdí, že má patent na rozum; sami u předpovědi stanovují pravděpodobnost úspěšnosti a ta třeba na tři dny dopředu atakuje závratných (asi) 60%.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#726 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tak letos asi žádná pálenka z mirabelek nebude. Dnes jsem koukal na květy a všechny jsou nějaké hnědé. :oops:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#727 Příspěvek od konosuke »

Náhodou ! posledně lady Honsový prognózy vycházejí
lépe a přesněji než Fialalův odhad inflace a úpadku financí :(
možná...je to náhoda což na věci nemění nic.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#728 Příspěvek od Hubert_79 »

Tvl ty už jsi se svými stesky do prdele. Nebo na novinky, tam nasbíráš srdíčka za takový slinty.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#729 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:On každej normální člověk ví, že v březnu chodí jedna až dvě vlny, co nás často zasypou mokrým sněhem a všichni nadávají. Pár fotek rozkvetlých třešní zasypaných sněhem tady mám.

Dneska na terase (ale jen na slunku) na teploměru 25°C. Kocouři si můžou utrhnout pindíky v rámci jarního mrouskání a značkují jak o život. Sem chodí minimálně 4. Chudák moje kastrovaná kočka je z toho na mrtvici. V lese datel či strakapoud buší do duté větve, že je to slyšet na půl kilometru daleko.

Ale jaro je v nedohlednu. :D
Na rozkvetlý stromy napadanej sníh nic neznamená - sníh je izolace, ten spíš chrání. Daleko škodlivější je suchej mráz, kterej poškodí pyl a blizny. Děda byl letitej zahrádkář, měl přesně vypozorovaný, kdy květy mrznou - třeba měl strom, kterej pravidelně plodil jen na větvích obrácenejch ke zdi baráku - na ostatních větvích jen když byl rok, kdy nezmrzlo nikde nic. Prostě barák hřeje i v noci a květy na větvích u zdi nikdy nezmrzly.

A ptáci i kočky a další říjící a tokající verbež srstnatá i pernatá se neřídí teplotama, ale astronomickým dnem - jak se začne prodlužovat denní doba na úkor noci, spouští jim hypofýza přes dopamin a podobný srágory i produkci pohlavních hormonů - stačí se podívat na velkochovy slepic, kde v halách slepice nevidí na nebe, ale ovlivněný umělým osvětlením akceptujou 18-20hodinovej denní cyklus s přibližně 75% denní doby - a snášejí tak "ve špičce" až 8 vajec za 7denní tejden ... Prostě ne teplota, ale světlo a poměr dýlky dne a noci je pro přírodu rozhodující signál "začlo jaro!".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#730 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vypadá to, že na Tebe přišlo jaro až teď, když venku lije a já jsem v háji... :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#731 Příspěvek od EKKAR »

Já mám zas rozházenej denní rytmus, bo se v Bruseli pořád ještě neodhodlali "doporučit" (rozuměj NAŘÍDIT) ukončení střídání letního a astronomickýho času, takže já budu zas až do května mít migrény z posunutí ranního vstávání do doby kdy je ještě tma jak v negerský prdeli. Pro mě je jaro traumatický období roku, bo celá rodina včetně blízkýho příbuzenstva má v rozmezí asi 8 neděl narozky, každej očekává megadary a hypertrachtaci - a k tomu ten doposud nezrušenej komunisticko-ouřednickej blábol, terorizující spánkuchtivý osoby už od konce "sedmdesátek" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#732 Příspěvek od Hubert_79 »

Jak bys chtěl aby zůstal čas na pořád? SEČ nebo SELČ? Ono má obojí nějakou nevýhodu. Když necháš letní, budou celou zimu haranti začínat školu za tmy, například. Když necháš ten "astronomický", tak zas se půlku léta bude rozednívat ve tři ráno a večer bude brzo tma. Za mě osobně, bych to nerušil. Naprosto nic mi to nedělá.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#733 Příspěvek od samec »

Vo štvrtok v Košiciach napadol sneh. Na poludnie bolo celé mesto biele. 1 až 2 cm súvislá vrstva snehu. Chvíľu som rozmýšľal, či ide Veľká noc, alebo Vianoce.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#734 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Jak bys chtěl aby zůstal čas na pořád? SEČ nebo SELČ? Ono má obojí nějakou nevýhodu. Když necháš letní, budou celou zimu haranti začínat školu za tmy, například. Když necháš ten "astronomický", tak zas se půlku léta bude rozednívat ve tři ráno a večer bude brzo tma. Za mě osobně, bych to nerušil. Naprosto nic mi to nedělá.
Celou historii lidstva se život řídil časem, kdy poledne bylo v momentě vrcholu Pupence na jeho zdánlivý dráze po nebi. Vzhledem k tomu, že lidi pracující venku se stejně musejí řídit denním světlem a těm co makají v halách je úplně buřt putýnka kolik je hodin, považuju za biologicky výhodnější setrvat u přírodou zavedenýho astronomickýho času - protože z těch hal taky mobčas musejí vylejzat a zrovna v tuhle dobu, když už začátkem března začne nastávat období, kdy se na ráno vstává už za apoň částečnýho rozednění, přijde nějakej vořežprut a posune hodiny tak, že se zas vstává do tmy. Je mně plat prdný že je večer venku světlo do pozdnějších hodin - když stejně v práci se svítí 24/7, když navíc já potřebuju dřív usnout, protože druhej den ráno musím na další šichtu. Když mi bylo 30-35, taky jsem to ještě moc nepociťoval, ale čím jsem starší a zdánlivě bych měl mít menší potřebu spánku, tak mi ten posun daleko víc vadí - extrémně na jaře, kdy mě to fakt znovu na měsíc pošle se vstáváním do tmy, míň už na podzim, kdy to nevadí tolik - ale citelný to furt je. Jasně, soudruch ouředník začínající svoji práci v 8 hodin to nepociťuje, protože za stolem se v případě potřeby dochrupká ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#735 Příspěvek od p32 »

Děláte z toho moc velkou vědu. Tak jak to teď je, tak mi to vůbec nevadí. Pokud by se to změnilo tak, že by se ten letní čas spravil na původní, tak by mi to nevadilo taky. Z toho lze tedy posuzovat, že je to o hounu a je celkem fuk, jak to bude dál.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“