Jak bojujete s inflací?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#76 Příspěvek od termit256 »

Prehlidl jsi drobny detail, ze se zvysujici se inflaci pocet bank v CR klesa. Co prispevek to perla :⁠-⁠)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#77 Příspěvek od konosuke »

nemá cenu oponovat
za nauky děkuji a já svoje vím
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#78 Příspěvek od termit256 »

Zas jen meles z hladu, pocet bank se da jednoduse spocitat :-) At uz vis to "svoje" nebo ne.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#79 Příspěvek od p32 »

konosuke píše:50 bank v malé zemi velikosti ČR? i to je (nepřímý) indikátor rostoucí inflace
To s tím nemá naprosto nic společného. To je pouze o tom, jestli se ty banky uživí. :!:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše:já svoje vím
My víme, že víš. Obzvláště když jsi ten financ ekonom.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#81 Příspěvek od konosuke »

modere fóra, tohle už je trolling a vyvolávání hádek, provokace, stále stejní
konej podle uvážení a kodexu pravidel chování děkuji
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#82 Příspěvek od termit256 »

Kdyz nebudes placat nesmysly, nikdo je nebude uvadet na pravou miru a ty se nebudes citit ublizene. :-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#83 Příspěvek od p32 »

Ano, diskuse o počtu bank v ČR (jestli 50 atd.) je trolling. To, že někdo má účty u 15 bank, tak to je jeho problém a diskuse k tomu o počtu bank je doopravdy trolling. Já mám např. 13 účtů u bank a jsem toho názoru, že je to moje věc. :evil:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#84 Příspěvek od kejki »

termit256 píše:
kejki píše:Aktuálně unicredit 5,5 % do milionu a na rok. možnost výběru, převodu kdykoliv, připisování úroku měsíčně. Dá se to online s chytrým telefonem.
TVL preraz si ruce, kdybys mel chut si zridit ucet u Unicredit. Unicredit je bezkonkurencne nejhorsi banka v CR!
Po pul hodine po prvnim prihlaseni jsem ucet u nich zrusil.
IB naprosto nepouzitelne. (a to neni mysleno pejorativne, ale doslova)
Já vím, mám člena rodiny, který tam má účet a volá mě na převedení peněz. Jejich systém hesel mě štve, jejich IB mě přivádí k šílenství, ale 5,5% jsou peníze.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#85 Příspěvek od p32 »

Ještě bych měl připomínku k tomu "investování" do zlata. Když si někdo plete pojem investice s úschovou, tak je marné mu něco vysvětlovat. Ano, je to jen úschova do jiné "měny" a to jen ve dvou případech. Pokud bude tzn. znehodnocení měny tak, jak to jednou za století bývá, tak má smysl mít svou měnu ve zlatě. Po tzn. "měně" je to zlato přepočtené na tu novou tak nějak automaticky jako hodnota pozemků, bytů a dalších nemovitostí. Jen se to zlato nesmí kupovat teď, kdy na tom prodejce vydělává více než majitel až ho bude jednou prodávat. Ten druhý případ je ten, že se dá pomocí zlata jako jiné podobné hodnoty kupovat cokoliv (baráky, vesnice atd.) a nikdy nemá ponětí o pohybu těch opravdových peněz na účtu. V obou případech má zlato hodnotu jen když je u majitele a ne uložené za poplatky v bance s opravdu nejistým výběrem.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#86 Příspěvek od Cust »

p32 mimo jiné píše:... že se dá pomocí zlata jako jiné podobné hodnoty kupovat cokoliv (baráky, vesnice atd.) a nikdy nemá ponětí o pohybu těch opravdových peněz...
Pravda, pravda. Já si nedávno takhle dvě vesnice koupil. 8-)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#87 Příspěvek od konosuke »

Pozemek na Měsíci...to má perspektivu, budoucnost až se tam přesune
těžba, výroba a stálá základna, za 50 let uvidíte :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#88 Příspěvek od ZVUK2000 »

Nerad píšu tady na tomto fóru o věcech co nemají s elektrikou nic společného , ale po svátcích musím. Tato inflace bude asi umělá. Teď jsou údajně po vánoční slevy. Některé dárky jsme kupovali v Polsku . Paradoxně se jednalo o české výrobky. A teď jen jeden příklad. Dětská hra vyrobená v ČR stála v Polsku 800Kc . Tady po povánoční výprodeji 1600Kc. :oops:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od Hubert_79 »

Inu, jsme specifický trh a český zákazník si toto žádá. Prodejci mu jen vycházejí vstříc, berouc v potaz jeho preference.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#90 Příspěvek od konosuke »

Jo inflace, nakupuji v blízkém Polsku, cihla, papriky, brambory, okurky, ćokolády, rajčata, cigára a tak...až jdou k čertu, státní impotenti - buzeranti
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“