Cena elektřiny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#76 Příspěvek od xsc »

petula píše:V moderním světě mají mít elektroměry hlásící stav přes IoT, třeba přes LoRa. Jenže to by museli investovat do nových elektroměrů a postupně je vyměňovat. Snížil by se jim zisk. Hardníci jsou levnější.
Pražská Plynárenská nemá plynoměry ani kalibrované. Kalibraci dělají až na žádost a na náklady odběratele.
Kecáš kraviny. Ty slavné moderní elektroměry se samozřejmě instalují a taky si je zaplatíš. A z principu je nechceš, protože až přijdou s tarifem podle vytížení sítě, což tyto bonzující hračky snadno umožňují, tak většině opět stoupnou ceny.
Plynárenská mění plynoměry po 10 letech právě kvůli kalibraci. Klidně můžeš nafasovat starší kousek než ten předchozí, ale prošlý kontrolou.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#77 Příspěvek od termit256 »

Valdano píše: Hlavní důvod proč jsem začal dělat samoodečty bylo kvůli tomu, abych měl přehled a mohl si sám snížit zbytečné vysoké měsíční platby což jsem také i udělal.
Jasne, pokud to mas pro svuj prehled nebo lpis na presnych zalohach nic proti tomu, je chvalyhodne ze se o to zajimas. Mne osobne ale prudilo placeni zaloh a jejich neprehlednost (u nekterych odberu chteli platit zalohy dokonce kazdy tyden), tak se mi je podarilo uplne zrusit a platim jen jednou rocne pri vyuctovani.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#78 Příspěvek od xsc »

petula píše:Takže, když budete podnikat, ať už jako živnostník nebo firma, přijdou dvě dámy z finančního úřadu na kontrolu. Prohlídnou Vám šanony a dostane pak papír, že Vám dovyměřili daň a udělili pokutu. Oni nemusí nic dokazovat, jak k jejich rozhodnutí dospěli. Prostě napíší nějakou blbost, třeba lež do tzv. "oddůvodnění" a hotovo. Vy jste povinnen zaplatit, protože jejich rozhodnutí nemá odkladný účinnek a můžete si (milostivě Vám to dovolí) podat odvolání. V něm musíte dokázat, že úřednice se mýlí. Když se úřednice "šprajcnou" ačkoliv Vy máte pravdu, můžete žalovat Ministerstvo Financí u soudu. Ale pořád to budete VY, kdo bude dokazovat, tedy Vy máte důkazní povinnost.
Finančák má výjimku z presumpce neviny v mnoha zemích světa, opravdu nejsme výjimka. Ostatně taky proto ElCapone seděl za daňový únik a ne za vraždy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#79 Příspěvek od p32 »

Nevím, jak to bylo za posledních 8 let, ale předtím kontrola z finančáku chodila zpravidla jen na základě udání závistivého nebo nepřejícího českého člověka. Když jsem se jich ptal, kdy chodí na kontrolu tzn. podle rozpisu, tak bylo řečeno, že na to nemají vůbec čas a na to je vyčleněno jen pár kontrolorů pro velké podniky.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#80 Příspěvek od milosak »

U nás má FU svoje rozhodnutí takzvaně samovykonatelné.

Takže se rozhodne, že ti vleze do bytu, nebo odtáhne auto do svojeho skladu, aby
následně tvoje věci prodal v dražbě. A na tyto exekuční úkony nepotřebuje rozhodnutí
prvoinstančního soudu, prostě si to sám rozhodne a sám zabaví. :D

Krásná práce, kdežto všichni ostatní čekají zdlouhavě na rozhodnutí soudu, potom
soud teprve pověří soudního exekutora a ten nařídí exekuci, i proti exekuci se dá odvolat,
ale to je už formalita, takže pravomoci FU jsou opravdu u nás na jinym levelu . :wink:

V tomhle světě jsem se pohyboval více, jak 15 let, skoro obden .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#81 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:kdy chodí na kontrolu tzn. podle rozpisu, tak bylo řečeno, že na to nemají vůbec čas a na to je vyčleněno jen pár kontrolorů pro velké podniky.
S tím udáním to můžu potvrdit. Ale kontrola u velký fy? Na to si moc netroufaj, je to pro ně pracný, složitě se jim to dělá, velký fy maj svý zamestnance - právníky a auditory a bojej se že by z toho mohla být politická záležitost. To radši s radostí nastoupěj na opakovanou kontrolu po třech letech k OSVČ.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#82 Příspěvek od Celeron »

milosak píše: Takže se rozhodne, že ti vleze do bytu...
Vlýzt do bytu bez soudního příkazu můžou jen pokud ho máš vedenej jako sídlo nebo provozovnu k podnikání. Do provozovny můžou kdykoliv a dělat si tam v podstatě cokoliv.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#83 Příspěvek od milosak »

Můj příklad je v modelu, že subjektem daňové exekuce je člověk nepodnikatel.

Vlýzt do bytu bez soudního příkazu můžou taky, to si piš ! A to když zjistí, že máš živnost napsanou doma (byt, RD) .Doma podniká hafo lidí, včetně mě.

Do provozovny mažou, jako první ... za 24 hod. jsme takto navštivili 4 nemovitosti v
rámci jedný kauzy, z toho jenom jedna byla provozovna (ruská večerka) zbytek dva byty
a jeden RD, všude jsem odvrtal a vyměnil zámky. Potom přijeli stěhováci a šup se všim
co mělo nějakou cenu do exekučního skladu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#84 Příspěvek od Achab »

termit256 píše:...odhady delaji prostym casovym pomerem z rocniho vyuctovani.
Odhad se provádí podle příslušného TDD (Typový Diagram Dodávky), stanoveného vyhláškou pro příslušnou kategorii odběru. Příklad tříd typových diagramů pro odběratele kategorie D - domácnosti:

- odběr bez tepelného využití elektřiny
- odběr s akumulačním spotřebičem
- odběr s hybridním vytápěním
- odběr s přímotopy nebo tepelným čerpadlem

Výpočet zohledňuje různé další faktory, například u topení průměrné venkovní teploty v dané oblasti pro danou roční dobu. Proto může být nepřesnost odhadu často zanedbatelná, jak jsem výše zmínil v mém případě.

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#85 Příspěvek od dzinzlahve »

milosak píše:Můj příklad je v modelu, že subjektem daňové exekuce je člověk nepodnikatel.

Vlýzt do bytu bez soudního příkazu můžou taky, to si piš ! A to když zjistí, že máš živnost napsanou doma (byt, RD) .Doma podniká hafo lidí, včetně mě.

Do provozovny mažou, jako první ... za 24 hod. jsme takto navštivili 4 nemovitosti v
rámci jedný kauzy, z toho jenom jedna byla provozovna (ruská večerka) zbytek dva byty
a jeden RD, všude jsem odvrtal a vyměnil zámky. Potom přijeli stěhováci a šup se všim
co mělo nějakou cenu do exekučního skladu.
Ty seš exekutor, policajt nebo kdo přesně? 8O

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#86 Příspěvek od p32 »

3v1 :roll:

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#87 Příspěvek od milosak »

To bude víc, jak 3v1

Do roku 2016 jsem pracoval, jako externista současně pro prvoinstanční soudy,
soukromé soudní exekutory, PČR ,celní správu a FU

Mám takovej pocit, že dnes už pro FU vymáhaj celníci, ale největší prd-l byla, když
na exekuci místo justiční stráže přišli borci co měli na zádech napsáno vězeňská
stráž :D Dlužníci měli najednou úplně jinej přístup :D

Potom jsem se dozvěděl, že si je můžou mezi věznicí (tyhle byli z Pankráce) a soudem
handlovat, když maj nouzi o personal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#88 Příspěvek od p32 »

To mohou, dělají to stejné. Aspoň tady byli na to stejní lidé a jen se převlékli podle potřeby. Vím to proto, že jsem tady byl u nich pracovně vždy asi 3x týdně a s bývalým brněnským šéfem této služby se znám doteď. :wink:

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#89 Příspěvek od nixdorf »

https://euractiv.sk/section/budovy/news ... je-odkedy/

Bruselský spolok cvokov vám nanúti solár i na kadibúdku, pravda, ak do 2034 vydrží

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od ZdenekHQ »

milosak píše:Vlýzt do bytu bez soudního příkazu můžou taky, to si piš ! A to když zjistí, že máš živnost napsanou doma (byt, RD) .Doma podniká hafo lidí, včetně mě.
Můj kámoš právník se na tyhle exoty specializuje a fakt je nemá rád. I po exáčovi lze totiž požadovat náhradu škody, což může být i duševní újma.

Tímto neobhajuju dlužníky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“