Problém s trafem při zapnutí do sítě

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od ZdenekHQ »

OT: Pročítal jsem zmíněný web a narazil jsem na jeden úžasný návod. Nikoliv myšlenkou, ale popisem výroby. Posuďte sami:

Takže budeme potřebovat jeden banánek (jako konektor). Nějaký vodič, ohebný a na dostatečnou proudovou zátěž a jednu vypsanou fixu nelépe centopen já používám HANDWRITER 2651. A pořádný kus hliníkového drátu asi 1mm silný a 10cm dlouhý. Takže vezme fixu odstraníme její hrot ale bez toho modrého nebo jakou máte barvu. Potom odřízneme horní část a vytěžíme zní ten špunt, musíme řezat pod prohlubněmi na horním konci tyk jak je to na obrázku.

Horní část si necháme abychom s ní mohly hrot utěsnit. Nyní se vezmeme hliníková drát a natvarujeme ho tak aby se do fixy vešel ale by se zabrzdil o špunt a nezasunul se dovnitř. Při vhodné konstrukci vydrží tlak až klem 200N tedy jako by na hrotu byly 2kg. Při zalití vnitřku tmelem sem se dostali na 500N a pak jsem si řekli že to nebudeme ničit že to musí každému stačit. Testovalo se na laboratorní váze na které byl položen tenký bloček zaprvé aby se neničil hrot a zadruhé aby se neničil povrch váhy. Pokud hrot nezaléváte tmelem a chyte zvýšit jeho pevnost pak ho můžete zpevnit trochou sekundového lepidla nebo tavným pistolovým lepidlem. Další možností je zatavení atd. Jedním z největších problémů je připájení obou vodičů. Je potřeba je dobře očistit a pořádně prohřát...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“