Elektrónkový zosik, výber zapojenia.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Trioda
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2007, 01:00

#76 Příspěvek od Trioda »

"20 Hz - 20 kHz je vztažen k jakému poklesu?" +- 2db. Nehodlám tady nikoho přesvědčovat pro mě jsou měřícím přístrojem uši. Jinak ke konektorum, nevim co to je za konektory prostě je výrobce používá. Klidně si poslouchejte ty vaše tranzistorový šunty s plochym zrnitym slitym zvukem bez dynamiky, já to nikomu nenutim.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#77 Příspěvek od Sendyx »

Proč ta hysterie v reakci ? Co tak uvést nějaké naměřené údaje ?

Uživatelský avatar
Trioda
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2007, 01:00

#78 Příspěvek od Trioda »

Nemám měřící přístroje, uvádim pouze údaje jaký uvádí výrobce.

Uživatelský avatar
Trioda
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2007, 01:00

#79 Příspěvek od Trioda »

"před odstupem 90 dB se skláním v němé úctě" neni to zase tak úchvatný mám ještě objednaný single ended zesilovače který maj odstup signál od šumu 98db, to už je podle mě slušný u lampáčů.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#80 Příspěvek od Sendyx »

To já znám "autora" "zesilovače", který uvádí, že jeho výtvor zpracuje dynamický rozsah 160dB. Mám mu taky věřit ? Je to moc, nebo málo ? Čím je definována zrnitost zvuku, stejně jako u smirkového papíru ?

Uživatelský avatar
Trioda
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2007, 01:00

#81 Příspěvek od Trioda »

"Čím je definována zrnitost zvuku, stejně jako u smirkového papíru" to by mě taky zajímalo když se tady oháníte naměřenejma údajema.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#82 Příspěvek od Sendyx »

Údajema se tu nikdo neohání, ale někdo se tu ohání zrnitostí. Když se tím oháním, tak bych měl taky být schopen říct, co tím míním, ne ?

Odstup od šumu - není to problém dosáhnout, dokonce i u vytuněného Music 70 nebude horší, když si vhodně zvolím měřící podmínky, a za druhé, co tak odstup RUšIVýCH NAPěTí ??

Uživatelský avatar
Trioda
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2007, 01:00

#83 Příspěvek od Trioda »

Jako sorry, když si pustim Franka Sinatru na receiveru Onkyo za 12 000 a v hlase nejlepšího zpěváka na světě slyšim jak má zrnitej hlas, tak je to pro mě sračka a může mít hodnoty sebelepší. Co se týká toho odstupu od šumu nebo elektrického napětí, jak řikám nemám měřicí přístroj, moje bedny maj citlivost asi 87db a jedinej šum co tam slyšim je ze sračkovýho operačního zesilovače na zvukový kartě Terratec, zesilovač má tak čistý podání že zesílí přesně to co se do něj pustí včetně šumu Operáků nebo co tam ten šum vytváří.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#84 Příspěvek od Sendyx »

Bedna s citlivostí 87dB/VA/m a uši jsou na měření podobných lampáčů někdy nejlepší. To myslím vážně.

Uživatelský avatar
Trioda
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2007, 01:00

#85 Příspěvek od Trioda »

Ale stačej na to aby odhalily co jsou tranzistorový zesilovače za sračky. :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#86 Příspěvek od Sendyx »

Jestli to nebude poněkud jinak... o těch trčících elektronkách se dá spíš napsat psychologická studie.

Uživatelský avatar
Trioda
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2007, 01:00

#87 Příspěvek od Trioda »

Já ty zesilovače nestavim. 8-)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#88 Příspěvek od masar »

Tak dozvím se už konečně, co to je ten zrnitý zvuk? Nemá to něco společného s kvantovou fyzikou? :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#89 Příspěvek od Crifodo »

já bych to neřešil, pro tyhle případy existuje jiné diskusní fórum, docela bych věděl které, obvykle se tam řešívaly tyhle zrnitý zvuky a vliv feritu v odrušovacím filtru 4 µH na pevnost basů a separaci kanálů...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#90 Příspěvek od masar »

Na obhajobu takových "teorií" musí mít člověk náturu. A nebo drzost. Hloupost sama o sobě nestačí.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“