TESLA Color 416 a digitálny sat. prijímač

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HiFiClovek
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2017, 01:00

#76 Příspěvek od HiFiClovek »

zařízení mám zapojené správně. Teď jsem se díval na ty piny, píšeš: "Ale asi už nepředpokládáš použití původního tuneru v televizi, tak ten pin 9 modulu O jednoduše přes diodu spoj s kostrou, tedy s pinem 11." no na pinu 11 kostra není tu vidím na pinu 7 a 14 (bavíme se doufám o modulu ze strany spoje označeného OMF+ZMF na obrázku o pár stránek dřív je tento vyfocen) a tak si tedy nejsem jist ani s tím kolíkem 9. No a pozvolna se dostáváme k dalšímu dotazu, sám jsi to naťukl, nepředpokládám použití vlastního tuneru tak bych chtěl mít 8 předvoleb AV protože již teď využvám 6 (2xvideo, DVD, PC, mobil, DVB-T) v hlavě mám nápad jak bych to udělal ale otom potom, nejdřív jedno pak druhé ať v tom není brajgl :)
Naposledy upravil(a) HiFiClovek dne 13 pro 2017, 18:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
HiFiClovek
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2017, 01:00

#77 Příspěvek od HiFiClovek »

Na pin 9 modulu O v řadě C416 (a tedy i v C419) musí být připojený kolektor tranzistoru NPN spínajícího pro zablokování modulu O, aby si práci převzal modul N.
v modulu O tento tranzistor je ale na základové desce je akoráte od pinu 9 cesta ke konektoru Z13 a odtud k přednímu panelu k přepínači časové základny a to je vše. tak nevím jestli se vůbec bavíme o totožném :D přecejen je to (od roku výroby 1988) 29 let stará TV ale i tak budu velmi rád když to doklepeme zdárně do konce :)

- znovu jsem kontroloval vše a zjistil jsem že dle schémata v modulu O mám správné součástky na správných místech a že mám nové zařízení taktéž dobře propojeno, tak si rvu už vlasy z hlavy :D

Uživatelský avatar
HiFiClovek
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2017, 01:00

#78 Příspěvek od HiFiClovek »

já to prostě musím napsat zvlášť

JÁ JSEM CHUUUUUJ :D

jako dycky jsem na něco zapoměl, zapoměl jsem nakreslit jednu cestu, takže už to běží... :breakdance: :drinken: :aplause: dobré no... :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#79 Příspěvek od Hill »

Hledals zapojení, jak upravit C416, aby předvolbami programů šlo přepínat více vstupů pro video.
Tady je návrh úpravy C416 tak, že první čtyři předvolby zůstávají v původní finkci beze změny, zatémco na předvolbách 5 až 8 jsou čtyři videovstupy, ovšem jen v případě, že na těchto předvolbách přepneš na TV pásmo I. Pásma III a UHF zůstávají opět v původní funkci, je-li na ně některá předvolba přepnutá, příslušný videovstup nelze vyvolat, funguje normálně ladění kanálů 6 až 12 nebo 21 až 69.
Trochu víc práce bude s odloupnutím plošňáku přepínače pásem u příslušných předvoleb. A nemusí být čtyři, klidně jich můžeš obsadit všech osm, jen místo čtyř modulů N a čtyř vnějších tranzistorů je taky dáš po osmi.
Jde o ideový návrh se schématy modulů, které se mohly v průběhu výroby C416 poněkud změnit, ale myslím, že šlo o změny nepodstatné. Funguje to jednoduše tak, že je aktivní ten vstup, jehož deska N dostává napájení. Kterákoli z nich zablokuje modul O, ten je aktivní jen v případě, že žádný z modulů N napájení nedostává.
Předpokládám, že zvuk ze všech zdrojů (pokud ho mají) se zpracuje jiným zesilovačem, tak ho v televizi neřeším.
Přílohy
Moduly_O4N_C419.gif
v některých modulech O chybí spoj od pinu 14 IO1 na pin 13 modulu, nutno doplnit propojku!
(219.64 KiB) Staženo 149 x
deska_predvolby.gif
modrou barvou jsou značené spoje k přidaným obvodům
(111.98 KiB) Staženo 147 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“