krystalová vložka(pøenoska)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#76 Příspěvek od Oberleutnant »

Nejde mi o vzhled, ale v historickém gramorádiu chci mít originální vložku

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#77 Příspěvek od EKKAR »

Někdy to prostě nejde - a pak je lepší raději obětovat historickou věrnost funkčnosti. Popřemýšlej. Když budeš mít muzeální exponát se všemi součástkami 100% původními nebo typově totožnými - ale nebude hrát, budeš raději, než když bude jen 99% součástí totožných - ale bude to funkční?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#78 Příspěvek od Hill »

To není podvod!
Vložka je originální, má a tehdy také měla uchycení na tři typy hrotů. To pro případ, že by se zrovna jeden nesehnal.
Takže se tam podle možnosti dala buď jen chvějka s kostkou, nebo chvějka v plastovém Téčku, případně chvějka v otočném Téčku, co tam máš ty. Jen tu plácačku do strany tehdy nepamatuji kovovou, ale plastovou. Ale to mohlo být tím, že některé gramofony ještě měly 78 otáček a jeden z hrotů ve chvějce byl tlustší, tak akorát pro staré šelakové desky. Proto na té páčce bylo z jedné strany napsáno zeleně N (jako pro šelakové desky) a na druhé červeně MS (pro vinylové desky s úzkou drážkou). Platil údaj viditelný shora, když byla přenoska nasunutá ve skořepině.
Teď máš pravděpodobně na obou stranách MS, protože od jisté doby se u gramofonů se šelakovými deskami vůbec přestalo počítat.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od stepa »

Oberleutnant píše:Nejde mi o vzhled, ale v historickém gramorádiu chci mít originální vložku
Ja s tebou klidne tuhle za "originalni" vk4302 klidne vymenim, aby ti to historicky sedelo. Otazkou je, zda to chces na vzhled, nebo na hrani...pokud na hrani, tak to neres, protoze je tohle adekvatni nahrada originalu pred mnoha lety. Pokud to chces na vzhled, zaslu ti moji adresu a sup sem s NOVOU FUNGUJICI prenoskou, ja ti obratem zaslu tu ORIGINALNI FUNGUJICI, ovsem ne NOVOU...nova byla nekdy pred 20ti lety.

EDIT//Hill to rozsekl
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#80 Příspěvek od Oberleutnant »

Konečně jsem sehnal originální gramovložku SUPRAPHON VK 4302, dal do ní novou chvějku a to gramorádio Romeo na ní hraje celkem slušně :prst: , tu neoriginální čínskou náhradu od Tipa.EU jsem odložil do háje :lol: Takovejch peněz za tu čínskou náhradu a je to k ničemu :x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#81 Příspěvek od Hill »

Oberleutnant píše:Ano, myslím ten přepínač na hrotu, na foto mají originální vložku bez přepínače a přitom mi zašlou něco jiného....
Leoši, teď už tě fakt mám chuť poslat do patřičných mezí. Čínská náhrada... kdes to sebral? Výrobu té přenosky po zrušení výroby v Tesle převzala Druopta Praha. Ale, že to dělají jako kusovku, znamená, že cena je někde jinde. Vlastně ani není drahá - dnes si jich za měsíční plat můžu koupit víc, než tenkrát.
Už jsem ti psal, že vložka je jedna věc a hrot, ať už s praporkem nebo bez, je věc druhá. Do přenosky se prostě vrazila chvějka, která se zrovna sehnala, hlavně, když byla.
Tipa ti tady dává možnost po opotřebení otočit chvějku a používat druhý hrot a vzhled to má stejný, jako s chvějkou na různé šířky drážek. Čili originální. Tedy je originál uvnitř i zvenčí.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od stepa »

Hill píše:Tipa ti tady dává možnost po opotřebení otočit chvějku a používat druhý hrot a vzhled to má stejný, jako s chvějkou na různé šířky drážek. Čili originální. Tedy je originál uvnitř i zvenčí.
Je to marny...ja jsem se mu to uz snazil naznacit. Misto aby byl rad, tak to jeste nazve Cinou, pritom ani Zlutaci nevi, co to nejaka prenoska VK4302 je.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#83 Příspěvek od Oberleutnant »

Nejvíc mě rozzuřila právě ta Tipa.EU, která má na stránkách foto originální gramovložky a přitom posílá úplně jiné vložky.Mě to přijde jako podvod, protože když prodávají náhrady, které stojí víc, než je uvedeno na stránkách (mě to stálo 636,-Kč), tak mají mít na stránkách foto té prodávané náhrady a ne originálu, který se už těžko sežene.Za tento podvod bych jim dal velkou pokutu!Možná chtějí, aby o tyto vložky VK 4302 byl velký zájem, proto tam dají foto originálu a lidi si potom myslí, že je to ta kvalitní originální vložka a kupujou to jak o závod.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#84 Příspěvek od Hill »

Leoši, nečteš, co ti tu píšeme, a kecáš tu nesmysle.
Tak naposledy: ta přenoska není podvod, právě Tipa totiž doprodává poslední zásobu těchto kvalitních originálních vložek. On by totiž neoriginální neměl kdo vyrobit (ale o tom později).
V Tipě neměli už na výběr, že by si jako mohli vybírat ještě i typ chvějky. Tak tam měli od každého provedení, opět originálního, pár kousků a na fotku dali to nejméně výhodné, aby se nikdo nepaprčil, že ho podvedli. Tys dostal to lepší provedení a ještě ti to není recht.
Vždyť už jsem ti dvakrát psal, že tato přenoska se od začátku výroby dodávala nejméně se třemi různými držáky a proto má na spodní straně různé výstupky, které slouží k tomu, aby nebyla odkázaná jen na jednu chvějku. Myslím, že mi jich prošlo rukama daleko víc, než tobě, a že tedy o tom něco vím.
A cena? Za tu, co tu uvádíš, ti to přišlo poštou, to je poštovné a balné (něco přes stovku) k ceně přenosky, která je stále za 524,30 Kč.

Takže žádný podvod, jen jeden Leoš, který se rozhodl, že originál, z jehož verzí viděl jen jedinou a ještě nekompletní, prohlásí za čínskou napodobeninu a bude na tom do krve trvat. Jestli chceš za každou cenu být za vola, trvej si na tom dál, Leoši. Zase si vykoleduješ jen to, že si z tebe ostatní budou dělat šoufky.
Že Tipa prodává čínské klony od ledasčeho, to by souhlasilo, dělá to ostatně i GM, GES a vůbec kdekdo, kšeft je kšeft, nebo už se to jinde, než v Číně, nedělá. Ale těchto přenosek se to fakt netýká. K nim neexistuje žádný zahraniční klon, tím méně čínský.
To by museli Číňani mít zmapovaný trh s tím, že se těch přenosek pár miliónů do světa prodá, aby to vůbec chtěli dělat. Pro těch pár kousků, co se jich za rok prodá, do toho nepůjdou, tak blbí nejsou.

Na to, co tu, Leoši, tvrdíš, jsi ještě moc málo viděl. Máš originál a navíc jeden z posledních, nikdo totiž neví, jestli ještě někdy bude aspoň pár kousků vyrobeno. Spíš to vypadá na konec krystalových přenosek řady VK4 v Česku, tak si té nové važ a nenadávej na ni.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#85 Příspěvek od matus15 »

Dobrý deň, mám otázku ohľadom vložky VK4202/4204. Obe boli v gramofóne GE130, VK4202 bola v prenoske, VK4204 aj s 2 náhradnými hrotmi bola v priehľadnej plast. krabičke, no o to teraz nejde. Vo vložke VK4202 bola ihla s gumovým valčekom na konci, zastrčená v nejakej plastovej "redukcii". Vo vložke VK4204 bola klasická ihla s kockou na konci hrotu. Tá "redukcia" sa dá odnímať a potom sa tam dá nastrčiť klasický hrot s kockou na konci... Fotky sa mi veľmi nepodarili- fotil som to teraz. http://img97.imageshack.us/gal.php?g=pristroj126.jpg
Tou redukciou myslím to "T" na prvej fotke.

Týmto sa chcem opýtať aký je rozdiel v týchto ihlách? Používajú sa na inú rýchlosť?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#86 Příspěvek od Hill »

To záleží na tom, jaké je jejich číselné označení.
Pokud ho ale neznáš, celkem nevadí: na standardní desky býval jeden z hrotů na otáčecí chvějce (shora na páčce bylo vidět zelené N). To je hrot, který se na vinylu dlouho v drážce neudrží a dochovalo se jich málo.
Převážná většina hrotů totiž byla na drážku se stereofonním záznamem.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#87 Příspěvek od matus15 »

Ja mám jeden obojstranný hrot, ktorý bol v chassis MD1(Viola), mám v ňom obe hroty, aj čierny aj červený, viem na čo slúžia... Ale teraz mi ide o tú prenosku VK4202, v ktorej je tá plastová "redukcia"(je odfotená na fotke). Tá redukcia je vlastne na to, aby sa do vložky dal dať hrot s gumeným valčekom na konci, nie hrot s gumenou kockou na konci. A práve o to mi ide, aký je rozdiel medzi hrotom s gumeným vlačekom na konci a s hrotom s gumenou kockou na konci.Na tej redukcii je napísané :7AF18509. Tá redukcia sa dá napasovať aj do vložky VK4204 aj VK4302...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#88 Příspěvek od Hill »

V těch hrotech je rozdíl v datu výroby, jinak budou na 99% naprosto stejné.
Prostě se jednu dobu dělaly ty Téčka s válcovým špalíkem z izobutylénu, pak se přešlo na levnější variantu jen s tou kostkou.
Přenosce je to jedno, jdou do ní uchytit oba.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#89 Příspěvek od matus15 »

No o to mi išlo, Ďakujem veľmi pekne za objasnenie... Inak neviete ako sa volala tá vložka podobná VK4302, no mala 2 hroty? Používala sa snáď v nejakom chassis HC08, no potreboval by som vedieť jej označenie... A ešte v akom gramofóne/gramorádiu by sa dala zohnať prenoska VB4301

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#90 Příspěvek od Hill »

Se dvěma hroty začínaly VK4301, 4302, 4204 - otáčecí chvějka s páčkou byla součástí toho téčka, obecně šel ten dvojhrot snad do všech přenosek této řady.
Přenoska VB4301, pokud vím, nebyla montovaná sériově do žádného gramce, taky byla blbě k sehnání, vyrobilo se jich málo.
Další keramická přenoska byla až od soudruhů z NDR, ale ta měla uchycení ve skořepině na rybinu, takže do ramínka pro VK nevlezla.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“