Průšvihy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Jiná věc je samozřejmě 5g v mobilu, žejo.
A pak ze mobily neskodi zdravi :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#77 Příspěvek od Sendyx »

A proto, přátelé, zvláš ti, které pronásledují tajné služby na každém kroku, važte si svých mobilů, jestli nejsou po odchodu návštěv (kontrola vodoměru, plynoměru, elektroměru, nebo obyčejná sociálka, policie či odvoz starých elektrospotřebičů) o něco těžší :lol: .

A mezi náma, jsou vůbec ty služby tak tajné, když po pár chvílích hledání najdeme snadno společnou fotku několika agentů a jejich šéfa ?

http://filmovezvuky.fdb.cz/jachyme-hod- ... jpg/75.jpg

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#78 Příspěvek od Cust »

a to jsi našel přes gůgla? jak dlouho jsi na tom pracoval? nepatříš mezi ně?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#79 Příspěvek od Sendyx »

Pšššššt. Ještě abys prokecnul, že ten kufřík osmia jsi zapomněl v tom vlaku ty.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od ZdenekHQ »

Stejně by ho našli podle DNA na ožižlané svačině.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#81 Příspěvek od Sendyx »

Zvlášť když si tu svačinu zabalil do kopie Rodného listu, že :lol:

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#82 Příspěvek od kevin_mitnick »

O tech 1,5 kilech rikal kamarad- policajt z trencina a nemam duvod neverit. Pry ti 🤐 chteli mit "jistotu"...

To byla ta divoka devadesata leta, kdy collateral damages byly beznou soucasti zivota. Tenkrat treba Eda Dinice sbirali po vybuchu na Zlatych Piscich ze stromu dva dny po kouscich velikosti sote nebo chlapa co mel pancerovany Jeep se specialnim hardwarem co vyhodnocoval zmeny na podvozku dostali tak, ze vedle nej zaparkovali starou Ladu plnou semtexu pomalu po strechu a po odpalu poslali do vzduchu dalsich 15 aut na parkovisti a strechu te lady nasi 250m od epicentra... Tenkrat se na precizni smerove naloze nehral nikdo...

A bezdomovci pak meli ksefty. Za stovku startovali podnikatelum auta...

Uživatelský avatar
ostap
Příspěvky: 10
Registrován: 30 pro 2006, 01:00
Bydliště: Trenčín

#83 Příspěvek od ostap »

martinekk píše:Kevin_mitnick, Vitaj Trenčan! Divné, že si to nepamätám, pritom tu žijem. Ale zas viem, že dakto vykradol muničák na zábraní :lol:
Čo myslíš, prečo do dnes niektorí ľudia hovoria tej krčme medzi domami zhruba v polovici medzi Sihoťou III a Sihoťou IV " U výpalníka " ? Údajne prsty toho nosiča ležali až tam na terase.

Uživatelský avatar
inflater
Příspěvky: 60
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#84 Příspěvek od inflater »

Asi ked mi bolo 5, zobral som stary magnetofon, rozsroboval slot pre baterky a zmenil napajacie napatie z 230V na 110V, potom zobral ustrihnuty elektricky kabel a cisto zo zvedavosti som druhy konec napichal do vetracich otvorov na boku magicu (ten kabel sa aj tak dotykal umelej hmoty) a obidva kable sli do sita. Zadymilo, spravilo smrad a neslo. :D

Asi pred 6 mesiacmi som prerabal PC zdroj na vyuzitelny 3V, 5V a 12V. Vcelku lahka robota - len najst vsetky napr. 12v kable a zletovat ich s jednym hrubym a ten nasledne vyviest do nejakeho bananku alebo svorky. Len som tak troska odskratoval ten zdroj a po zapati to jakosi divne cvakalo, vtedy stacilo vacsinou 5x vypinacom postikat a naskocilo to sfleku... lenze sa mi to podarilo druhy krat a uz to nevydavalo ziadny zvuk, a nikde som nenasiel ziadne napatie. Tak som to zo zvedavosti rozsroboval ze ci sa tam cosi neodpalilo, dal do sita a zapol, nic. Parkrat vypinacom postikal, stale nic. Pooddaloval som draty od seba len tak zo srandy, zapol a... rana jak z gulometu,vybilo poistky. :lol: Co mi vsak bolo divne, poistka vovnutri prezila. Napokon som zistil ze sa 5V drat dotkol nezaizolovanej casti chladica, co bol pod 230, tak som secko zaizoloval, zapol a repete, tentoraz to okrem vybitia isticov rozdrvilo poistku a jeden kondik. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#85 Příspěvek od EKKAR »

inflater píše:Asi ked mi bolo 5, zobral som stary magnetofon, rozsroboval slot pre baterky a zmenil napajacie napatie z 230V na 110V...

Asi pred 6 mesiacmi som prerabal PC zdroj na vyuzitelny 3V, 5V a 12V...zaizoloval, zapol a repete, tentoraz to okrem vybitia isticov rozdrvilo poistku a jeden kondik. :lol:
A kolika let se hodláš dožít?
7?
Sice se říká, že s věkem člověk moudří, u Tebe to ale zjevně neplatí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od Basic »

U mě taky, poprvé to pojistka vydržela, akorát jističe, podruhé 2x kondenzátor, pojistka se roztentovala že v ní chybí sklo, jističe na chodbě a pojistka na baráku. Náhodou to bylo zakrytováno ale tyky rána jak z děla (kondenzátoru) :lol:

Uživatelský avatar
inflater
Příspěvky: 60
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#87 Příspěvek od inflater »

Sice se říká, že s věkem člověk moudří, u Tebe to ale zjevně neplatí...
preco by nemalo? ten zdroj pekne fakcil, lenze len chvilku. tie draty som nechal odizolovane pretoze som sa v tom este vrtal a potom ked to bolo hotove som na to zabudol... nj. odvtedy vsetko izolujem minimalne 2x.

a na otazku kolko rokov sa chcem dozit? no asi dalsich 60, snad ;)

s elektrikou sa moc nezahravam, som na ine veci :D. jedine ked sa az prilis nudim tak skusam vselijake zapojenia a viem co z toho (aspom scasti) moze vzniknut. okostoval som 9V na jazyku, 230V na ruke a nabity kondik z IHVT (nie ze bych to chcel umyselne...) a z minulosti som sa poucil. ten pc zdroj vsak bola zbytocna chyba, no jo.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ke mně kdysi taky přišel jeden mládenec, že chce rozchodit PC zdroj, že ho dostal ve škole. Tak jsem ho vrazil do zdi... zdroj běžel, asi po pěti vteřinách vypl a zároveň z vnitřku vyšel oranžový záblesk. Odešla pojistka a filtrační kondy byly rozpálené tak, že z nich málem slezla šprcka. Zdroj byl přepnutý na 110 V a já jsem si to nezkontroloval :D
Jindy jsem chtěl změřit napětí v síti, ale nevšiml jsem si, že mám na DT830 hroty zapojené do zdířek pro měření proudu. Skončilo to utavenou špičkou hrotu, vybaveným jističem a úlekem jak sviňň.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#89 Příspěvek od rnbw »

inflater píše:okostoval som 9V na jazyku
Na strednej spoluziak skusal jazykom na fyzike 12V bateriu - potom na nom mal dva zarezy :lol:

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od Basic »

rnbw píše:
inflater píše:okostoval som 9V na jazyku
Na strednej spoluziak skusal jazykom na fyzike 12V bateriu - potom na nom mal dva zarezy :lol:
:lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“