magnetický motor. prosím nìkoho znalého o jednoduchou odpo

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#76 Příspěvek od Sendyx »

Ano, zahraniční zpravodajství, zřejmě televize Al Džazíra, mezi reklamama na nová pouzdra na korán a kalašnikov s trojitým zásobníkem, představoval to nějaký vousatý metafyzik a tomu se dá věřit :lol:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#77 Příspěvek od jandu »

Každá takáto tiež teória je založená na použití "niečoho", čo je v úvode nejasne, ale zato "dôverihodne" popísané. A na takomto niečom potom je vybudovaná činnosť obvodu-viď adambendov popis:

""využívá zakřivení nebo lépe řečeno zformování magnetického pole permanentních magnetů pomocí určitých feromagnetických materiálů. Tato speciální feromagnetika jakoby do sebe "stáhnou" magnetické pole. Používají se občas při přepravě magnetů od prodejce k zákazníkovi. Magnet se obklopí tímto materiálem a pak se nemůže stát, že by se někde při přepravě přichytil. V tomto soupisu budeme toto speciální feromagnetikum nazývat absorbční materiál (ve smyslu absorbce mag. pole). ""

Ostatný popis má logiku, iba sa akosi zabúda, že v úvode popísané "niečo" je alebo nereálne, alebo neexistujúce. Ale kto sa nad tým zamyslí?!?!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od pajosek2 »

Andrea píše:
pajosek2 píše:Padlo tady spousta argumentů pro a proti.
A kde máš ty argumenty pro? Já tu žádné nevidím.
No ty moje. :lol: :lol: :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od jankop »

Podíval ses na ty "světový patenty"? Nepodíval! Jinak bys tady nemlel nesmysly. Proč myslíš, že zrovna jenom ty a pár dalších vyvolených máte ty správné informace. Připadám si jak Alenka v Říši Divů.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#80 Příspěvek od Andrea »

pajosek2 píše:
Andrea píše:
pajosek2 píše:Padlo tady spousta argumentů pro a proti.
A kde máš ty argumenty pro? Já tu žádné nevidím.
No ty moje. :lol: :lol: :lol:
Myslíš ty dva:
1. Říkáš že to funguje
2. Všechno co řekneš je pravda
:roll:

Edit: Zapomněla jsem na třetí:
3. Všichni co tvrdí opak se promění v kyselé jablko

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#81 Příspěvek od Sendyx »

4. Bylo to v televizi
5. Je to na Tytrubko
6. Říkal to Franta a ten se vyzná, jeho tatík opravil i traktor, kdyš si s ním v STS Kozošuky nevěděli rady

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#82 Příspěvek od heldybeldy »

"PERPETUM MOBILE NEMÁ S MAGNETICKÝM MOTOREM NIC SPOLEČNÉHO"

Tak to neviem, ako si dospel k tomuto zaveru. Ten magneticky motor by mal vyrabat mechanicku pracu, ale na druhej strane nevidim na vstupe ziaden ubytok nijakej energie, tak potom co to je ak nie perpetum mobile...?

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#83 Příspěvek od jade »

Ne, že bych se snad chtěl zastávat nějakého magnetického motoru, jen mě napadlo, že pokud např. jeden magnet nad sebou nadnáší druhý , tak přece koná práci, ne? Ubývá při tom nějaká energie?

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#84 Příspěvek od heldybeldy »

Nekona, praca =sila x draha, a prekonana draha je v tomto pripade nulova...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#85 Příspěvek od pajosek2 »

heldybeldy píše:"PERPETUM MOBILE NEMÁ S MAGNETICKÝM MOTOREM NIC SPOLEČNÉHO"

Tak to neviem, ako si dospel k tomuto zaveru. Ten magneticky motor by mal vyrabat mechanicku pracu, ale na druhej strane nevidim na vstupe ziaden ubytok nijakej energie, tak potom co to je ak nie perpetum mobile...?
Je to v tom,že mysšlenka PERPÉTa je v to,že svou činností si vyrábí energii pro další činnost.U mag. motoru se předpokládá,že využie energii dosud nevyužívanou. No to je jedno. nevím jestli mám pravdu,ale vím co jsem viděl a nemyslím nějaké video. docela chápu Vaše reakce.Byl jsem naprosto stejný. Vžycky jsem říkal: "Pokud to neuvidím,tak neuvěřím". teď už věřím.
Jestli mne máte za blbce,Vaše věc. Je potřeba si uvědomit,že když někdo něco napíše,tak má své důvody.
Napsal jsem ,co jsem chtěl,tak v tomhle vláknu končím.

Tak a teď můžete vklidu plivat nebo to vlákno prodloužit na délku "Rychlost diody".Mimichodem dost blbé i bez mého mohutného přispění.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#86 Příspěvek od FERYACT »

To Jade:jsi na omylu.Magnet který položím na krabičku od sirek nevykonává
žádnou práci a všichni to chápou.Stejné je to v případě, že magnetické síly
budou držet magnet svými odpudivými silami v prostoru.Jeho energie je
G/váha/*h/výška/ tzv.potenciální energie.Ta byla dodána např.rukou.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#87 Příspěvek od Hill »

Když řeknu: až uvidím, není to přesné. Potřebuji vyzkoušet osobně. Dokud tuto příležitost nebudu mít, kladu totožnítko mezi volnou energii a perpetuum mobile. Tedy i mezi perpetuum mobile a magnetický motor.
Konečně - Alovka tu před lety magnetický motor popisoval a hledal někoho, komu to funguje. Dodnes se nikdo nepřihlásil.

Nějaké video je na nic. Například Shrek, Tom a Jerry, vlk a zajíc a třeba Karkulka, Sněhurka či kněžna Libuše jsou vymyšlené postavy a přesto ve filmu žijí, pohybují se, vydávají energii a konají práci, ale taky něco žerou. Nebo jí (to pro ty outlocitné). Vše je založeno na nedokonalosti lidského vidění - jen se střídají dostatečně rychle obrázky a budí tím dojem plynulého pohybu...

A náporový motor? Jednak s tématem nemá nic společného, jednak prakticky využitý byl (v pulzační verzí se žaluzií) na německých "raketách" V1, které byly odesílané směr Londýn...

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#88 Příspěvek od heldybeldy »

To Pajosek2: Pokial mas chut zostrojit perpetum, tak jedine druheho druhu, tam zatial nikto nedokazal, ze sa to neda. Zober si tepelne cerpadlo. Pri prikone napr. 1 kW dokaze vyrobit (premiestnit) az 4 kW tepla. Tak by stacilo s ucinnostou 50% toto teplo premenit na mechanicku pracu a mal by si ciste 2kW. 1kW vratim na pohon cerpadla a 1kW mi ostane na luvolne pouzitie. Problemom vsak je ze pri danom tepelnom spade potrebnu ucinnost nemozno dosiahnut, teda aspon nie pomocou Carnotovho cyklu ako ho pozname. Ale mozno existuju ine tepelne stroje vyuzivajuce ine principy, napr. roztiaznost kovov alebo kvapalin, pametove kovy, bimetaly, atd. pre ktore Carnotov cyklus neplati a aj pri malom teplotnom rozdiele by mohli dosiahnut vysoku ucinnost...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#89 Příspěvek od mtajovsky »

Sendyx << co ty víš o "Poniklá" a Volchovech? Taky jste jim říkali klacky? Já jsem sloužil na P15 na vnitřním okruhu na Točné kousek za Prahou, ale tam byly menší, původně námořní čtyřčata. Kde ty?

Co se týče toho dostupu, pokud se pamatuju, tak samodestrukce v případě minutí měla nastat v 38000 metrech.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od jezevec »

Mtajovský, ty jsi sloužil na Volchovech? Já s nima byl na střelbách v Rusku, operátor kabiny "A". Ty čtařčata byly Něvy, nebo se pletu?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“