Sony Chassies AE-1C

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#76 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od otakarv »

kutilmil píše: Ale ked to spravil tak ma skoro slahlo.
Určitě z toho,že jsi měl koupené vadné IO,viď.
O tomto problému jsem tu psal já i pár dalších kolegů,takže se Ti vůbec nedivím,že jsi byl s nervama u konce při řešení této závady.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od pajosek2 »

No tohle dostane i zkušeného opraváře.Nervy máme jen jedny všichni.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#79 Příspěvek od kutilmil »

je to tak, ja niesom sice opravar profesional robim to len zo zabavi ale tizden som chodil jak 🤐 okolo toho a isteho problemu. Sak skusim zavolat p. Ferkovi a uvidime ci sa dohodneme.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od otakarv »

kutilmil píše:je to tak, ja niesom sice opravar profesional robim to len zo zabavi ale tizden som chodil jak 🤐 okolo toho a isteho problemu. Sak skusim zavolat p. Ferkovi a uvidime ci sa dohodneme.
Pak napiš,jak jsi dopadl.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od pajosek2 »

kutilmil píše:je to tak, ja niesom sice opravar profesional robim to len zo zabavi ale tizden som chodil jak 🤐 okolo toho a isteho problemu. Sak skusim zavolat p. Ferkovi a uvidime ci sa dohodneme.
No tak to taky potom prosím napiš,jak jsi dopadl. Nejspíš Ti,ale řekne,že je to nesprávnou manipulací.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#82 Příspěvek od kutilmil »

No tak to uz potom od neho nic nekupim ale sak ja mam aj nepouzite a nech si ich preveri. ale myslim ze budde seriozny

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#83 Příspěvek od rnbw »

Skuste to niekto premerat diodovym testom na multimetri a porovnat s funkcnym kusom.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#84 Příspěvek od kutilmil »

jezevec to skusal a ma to ine hodnoty mezi pinmy 5 a6 ale to si niesom isty timi pinami

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#85 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#86 Příspěvek od rnbw »



Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#87 Příspěvek od Pesko »

rnbw píše: Mohlo to byt NXP
rnbw ,ďakujem za info ,je to ono ,NXP semiconductors

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#88 Příspěvek od fero7 »

Netvrdim, ze tie IO boli alebo neboli dobre.
Pretoze ani napriek opakovanym ziadostam do dnesneho dna ich p.kutimil k nam neposlal. Dal som odskusat 2 ks zo skladu v TV Sony KV25XD.. a nebol problem. Išli bez problemov.

37V na pine 2 je vela aj naprazdno! ABSOLUTE MAXIMUM RATINGS Supply Voltage (pin 2) = 35V. Mozno tam je pes zakopany.
Ano, stava sa ze pri oprave kvoli vadnej suciastke stravi viac casu. Ale taketo vertikaly su jednoduche a pri spravnom postupe sa musi identifikovat vadny IO za par minut. V tomto pripade je vsak od kutimila vela rozporuplnych informacii. Napajanie:bezne odijde poistkovy odpor v napajani. Zrejme to nebude tento pripad, ale 37V je velmi vela. Potom sa nemoze cudovat, ze odpali IO. Pise, ze budenie ide. Ale ak nejde vertikal, tak priamo na vstupe IO nemoze mat pilu! Pila na tomto vstupe sa vytvara az na zaklade spatnej vazby. Sprava sa to ako klopny obvod. Pride spustaci impulz, ale na preklopenie je potrebna spatna vazba. Inac to nefunguje. Tak teraz neviem co je pravda na tom tvrdeni. A odskusat sa to da velmi lahko externym budenim, pripojenim nejakeho generatora (objavi sa aspon naznak obrazu), ale aj rucnym spinanim a meranim js napati.
Tvrdenie:!...40ohmov tak sa obraz vertikalne roztiahne tak, ze ma rozmer cca 5 cm" nasvedcuje, ze IO nie je mrtvy!
Tak teraz neviem, IO dodnes neposlal a dovolim si pozicat "nemam vestecku gulu".

Zarazajuce je, ze niekto ma funkcny IO, vsetko ide bez problemov ale napriek tomu vyvolava pochyby nad NPX. Myslim, ze to nie je na mieste. V dnesnej dobe rusenia firiem, kooperacie, kupovanie, transformacie, premenovanie, fuzie, delenie, dcerske spolocnosti, ..... nie je jednoduche mat prehlad kto je kto a co je co.

Na zaver by ma zaujimalo, kde tornado6 kupoval 2ks TDA8143. Mozem zarucit, ze nami predavane vsetky kusy TDA8143 sme my testovali priamo v TV a su 100% OK. Prave preto ze vieme o dlhodobych problemoch s nimi su u nas pred naskladnenim skusane.
Potom z jedneho TDA8170 nad ktorym este nepadol zaver, neopravnenymi pochybnostami, vadnymi IO ktore predpokladam nie su od nas to naozaj moze vypadat .....
Naposledy upravil(a) fero7 dne 18 srp 2009, 09:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#89 Příspěvek od kutilmil »

No na toto sa neda nič povedať vy si pan fero7 myslite že vas klamem?? preboha prečo by som to robil a mimochodom nikto ma oficialne nevyzval aby som tie IO poslal ku Vám. Len vy tu na fore ste mi napisali ze prečo som Vám ich neposlal. Ja som to tu uz pisal že mna tých 1000sk alebo kolko to bolo za vadné súčiastky nezabije ale som zvedavy ako sa zachovate. Inač pilu som tam samozrejme skúšal pustiť a IO nefungoval. A s tým budením na tom pine 1 je to tak že ta pila bola CCA polovičná a to už preto ako to píšete vo vašom príspevku.

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od prextid »

kutilmil píše:Moisindis Ďakujem ale vsetko urobené. Objednal som novy IO a skusim ho este vymeniť. Normalne sa za seba hanbim ze si neviem rady s po....nym vertikalom. Ja si ale myslim ze bude ten novy IO spatny.
to urcite novy io je vecinou pokazeny daj tam stary a pockaj 2 dni mozno sa zobudi len maj trpezlivost ta sa vyplaca vzdy a za kazdeho pocasia,,,,
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“