CTV 214 - televízor srandista

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od workhard »

Mám nějaký takový zvuk v mobilu. Já nic neslyším a děcka hlásí signál z vedlejší místnosti :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#77 Příspěvek od Killroy »

Pánové, tak si myslím, že to tady nabírá trend dosáhnout podobně úspěšného konce jako to slavné vlákno "Tesla Martino" našeho Leoše nadporučíka. Obsahem už to tomu odpovídá.

Duvsan, ukonči to.

Killroy

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#78 Příspěvek od Duvsan »

Sorry, ja sa k tým bedniam nejako neviem dostať, zajtra z toho asi zas nič nebude. Keď sa podarí, vymením ten tuner, potom uvidím čo ďalej. Inak, neviem, je niečo zlé na takejto voľnej diskusii? Či by sme to mali presunúť na pokec alebo face book kvoli miestu na serveri?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#79 Příspěvek od Mysteri »

Killroy píše:Pánové, tak si myslím, že to tady nabírá trend ... ...ukonči to.
Killroy, ono to nie je až tak mimo. Moja skúsenosť z roku 1995: Vošiel som do predajne bývalého kolegu z práce, ktorý začal s predajom čiernej techniky. Hneď mi udrelo pískanie do uší. Mal zapnutých cca 8ks TV. Sa ho pýtam: Čo ti tu tak piští??? A on: Aký piskot??? Potom som prišiel k regálu a ukázal mu: Tento piští! On na to, ,,Ku..va, reklamovali mi ho dnes, nechcel som sa hádať, dal som im druhý. Ozaj piští???" Ja: Áno, čo to nepočuješ?..... :lol:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#80 Příspěvek od Duvsan »

Asi dlho spím a veľa sa venujem počítaču. Vrátil som sa k tejto telke, vymenil som tuner, TDA8362A i kryštál a vstupný PAW filter, nepomohlo. +12V OK, pásmá prepína správne, teda LA7910 je v poriadku. Potom som si všimol, že on by aj naladil, ale nevie zosynchronizovať. To mi pripadá na TDA 8395. Ten nemám. Kým ho zaobstarám, mi to potvrďte alebo vyvráťte (aby som ho nekupoval). Ďakujem.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#81 Příspěvek od Burajko »

Duvsan píše:...TDA 8395. Ten nemám. Kým ho zaobstarám, mi to potvrďte alebo vyvráťte (aby som ho nekupoval). Ďakujem.
Naco chces menit secam dekoder?Skontroluj radsej spatnu vazbu od trafo H-fly...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#82 Příspěvek od Duvsan »

Aha, vďaka, nepozrel som si, čo je zač. Asi to odsuniem vychladnúť a vrátim sa k nemu, keď bude viac času. Dík zatiaľ.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#83 Příspěvek od kokun »

Tak samozřejmě, pokud nemáš zasynchronizovaný obraz, tak se ti při ladění nezastaví a pokračuje v ladění.

Jak ti píše Burajko - zaměř se na tu synchronizaci!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#84 Příspěvek od Mysteri »

Skontroluj, či namiesto 5V tam nemáš menej napr. 4,8V. Vtedy to vedelo tiež takto blbnúť, že ladenie šlo stále do kola.Prípadne skús naladiť jemným ladením a dostaviť L302 a RP301.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#85 Příspěvek od Burajko »

Ked si ho menil, nezlial si s cinom niektore vyvody?Je tu prilis vela logicky nespojitelnych poruch...Nejak sa mi to nevidi 8O
Aka bola povodna verzia TDA8362A-3,alebo TDA8362-3 a s cim si ju nahradil?
Naposledy upravil(a) Burajko dne 24 říj 2009, 23:05, celkem upraveno 1 x.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#86 Příspěvek od Duvsan »

Bola TDA8362A a nahradil som ju TDA8362A a viem, že som to robil zbytočne. AVC napadlo i mňa. Keď "chce naladiť", obraz zatemnie, poskočí, po chvíľke sa zrovná a ladí ďalej. Stane sa i že postojí, ale na zrne. Tých 5V ešte skontrolujem, ale myslím, že sú v poriadku. Môžu s tým mať niečo deliče R151-R152, R153-R154?

Inak neviem, čo je tu nelogické. Odišlo trafo, vzalo so sebou procesor, pamäť (ostatné som menil zbytočne) a ešte niečo okolo ladenia, to treba nájsť. Alebo možno je po búrke (ale to asi nie, tuner a zdroj sú v poriadku).

Mysteri, myslíš, že by bol "uhnutý" LC člen synchrónnej demodulácie?
Naposledy upravil(a) Duvsan dne 24 říj 2009, 07:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#87 Příspěvek od Hill »

Leda bys utrhl ten C. Na LC členy se nesahá, dokud nevyčerpáš ostatní možnosti.
Přiveď na scart videosignál: synchronizuje nebo ne?
Jestli ano, pak se signál poškodí někde cestou od detektoru při příjmu tunerem.
Jestli nesynchronizuje ani z jiného zdroje videosignálu, máš tam trimr na hrubé nastavení synchronizace. Decentně a delikátně to zkus najít.
S největší pravděpodobností ti nejde od splittrafa impuls H-flyback, aby měl s čím synchronizovat a POZNAT, že zasynchronizoval - teprve pak totiž zastavuje ladění.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tu S křivku AFC můžeš změřit multimetrem. Při ladění musíš vidět, jak se mění napětí na výstupu AFC ekvivalentně tomu, jak syntéza ladí programy a bez signálu by měla mít stejnou hodnotu, jako při správném naladění, při naladění a "odladění" bude mimo tento střed.

Kdysi hodně dávno mě stará Tesla na tomhle pěkně vyškolila, nakonec stačilo otočit cívkou o čtvrt závitu, ale tam byly dvě - jedna na demodulaci a druhá na AFC.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#89 Příspěvek od Duvsan »

Napichol som to cez scart, obraz naskočil, bez farby a posunutý do ľava. Posun vyriešila výmena C145, s farbou to je horšie. Na pinoch 30 a 31 IO TDA8362A je len šum s náznakmi SI. Odpojil som ich (prepoje), či nie je chyba v niektorom z tých "16-nožičiek", bez zmeny. Ladenie stále rovnako. +5V je OK. Zaujímavé je, že keď sa dostáva k signálu, potemnie. To AFC je z pinu 9 TDA8362A, že? Čo poviete na tranzistory VT311 a VT301?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#90 Příspěvek od masar »

Mě se zdá, že jeden o voze a druhý o koze. Signál AFC (a jeho S-křivka) nás bude zajímat až tehdy, až bude na obrazovce zasynchronizovaný a barevný obraz. Do té doby je třeba se zabývat tím, abychom ten obraz na obrazovku dostali. Pokud je obraz nezasynchronizovaný, je možná příčina v ořezání obrazového signálu v obvodech OMF, tedy např. v nastavení AVC. A dokud nebude obraz zasynchronizovaný ve správné fázi, může to být příčinou i toho, že je bez barvy. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“