Tesla by záviděl

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#76 Příspěvek od Crifodo »

Killroy: neznám ho osobně, neviděl jsem smlouvu ohledně honoráře za článek na osud.cz (i kdyby, co je na tom?), ale jeho výlet do Strašic mi nepřipadá ani jako cesta ke zbohatnutí ani jako nicnedělání.
Bavme se o faktech a jejich interpretaci a až ve druhé řadě o osobních sympatiích. Máš to tam koukám stejně daleko, zajeď tam a nafoť a my to porovnáme...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#77 Příspěvek od Killroy »

Crifodo: já tě rozumím. Nicméně, já na rozdíl od něj na takové výlety nemám kdy a musím se věnovat práci která mne živí. Článek jako takový neodsuzuji, ale jak znám jeho, nezištně tam nebyl. Nikdy nedělá nic nezištně. Nedávno se tady sral do regionální politiky a když to nevyšlo, tak zase pro změnu držel v Brdech hladovku. Dneska dělá tohle a na zimu někam přileze aby ho do jara zaměstnali.. :D

Killroy

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#78 Příspěvek od Crifodo »

To si tady ale pořád jen foukáš nějaké osobní vyýhrady, které s tématem nemají asi nic společného. Mě by zajímala fakta, ne to kdo a kdy upřednostňuje pracovní hrdinství před nějakým hobby. To bychom si ostatně ani nikdo nesměl odskočit na EB nebo na ryby!
No a ten člověk aspoň natočil pohled na ten přívod a přednesl svoje názory na situaci, co to má společného s tím koho kdo v zimě zaměstnává nechápu.[/b]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#79 Příspěvek od Killroy »

Nemá cenu to dál probírat, ty máš svůj názor na něco a na kdeco, já zase svůj na někoho a na kdekoho. Vraťme se k tématu a zapomeň na nějakého blbého Hlávku. Ano, natočil rozvaděč..

Killroy

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#80 Příspěvek od Carel »


Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď ještě zjistit, jak vyráží ten jistič. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#82 Příspěvek od bu2520 »

mě se líbí jak tihle vědci, nebyli na místě jen se podívali na telku a hned říkají ten kluk je ňákej divnej , kouká mu to z očí kriminálníkovi jednomu.

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#83 Příspěvek od no_-_name »

bu2550: já bych se teda také přikláněl k variantě, že to dělá někdo z rodiny. Psychická porucha? Nevím. Každopádně je s podivem, že do domu zatím nešel na náštěvu žádný chemik pro vzorky. Že by zrovna nešel okolo, nebo to nikoho nenapadlo? Tak kurňa, když mi doma hoří, hasím, eventueně volám hasiče. A ti by mohli zjistit PRAVOU příčinu požáru :)
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#84 Příspěvek od bu2520 »

no abych nebyl špatně pochopen, mě prostě štve , že bez jakéhokoliv pořádného výzkumu, se z těch lidí udělají pachatelé. A dokonce ti kteří ani na místě nebyli. Pokud to řekne baba ze sousedství tak to beru, ale ne u odborníka a vědce, kterého lidi berou za autoritu. Hypoteticky vem si , že to bude pravda a stane se to tobě a odborníci ti budou říkat to si podpaluješ sám , nebo tvoje děti, kouká ti to z očí.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#85 Příspěvek od stasek »

Je to celý ptákovina, psal jsem to už před časem ve svým příspěvku. Žádnej normální člověk technicky uvažující to nemůže sežrat. Samozřejmě, že původce je člověk. Stačilo by to nahlásit na HZS jako požár, protože každé nežádoucí hoření (v tomto případě ze škodou) je požár. A podle zákona o požární ochraně je povinnost požár hlásit. Pak přijede vyšetřovák a zjišťuje příčinu, odebere vzorky a pošle do laboratoře, kde se dá zjistit ledacos. To se mělo udělat dávno. Veškerý zkoumání různejch jevů a záření je naprosto směšný a jak je vidět, skočilo na to hodně lidí i tady, ačkoliv je to fórum, který navštěvuje spousta chytrejch lidí. Že na to hupsli novináři a média není divu, těm záleží vždy na vzruchu a zájmu veřejnosti a jsou ochotni pouštět ještě větší koniny, aniž by se řídili selským rozumem.
A ty jističe apod, pokud jste u toho nebyli, tak tomu nevěřte. Je to prostě všechno nafouknutá bublina a nakonec se dost lidí bude stydět, že na to nalítli.
Znovu poněkolikáté opakuji na základě podobných zkušeností, že si někdo dělá prdel. Proč, to ovšem nevím a není to podstatný.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od Jirka »

Tak jak? Ještě hoří, nebo už si nehrajou?
*****

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#87 Příspěvek od caven »

Jo tak by mě to zajímalo, zda už je to přestalo bavit, nebo si myslí, že se na to jenom zapomene...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od CZJKP1 »

Crifodo píše:Ty očouzené zásuvky bych viděl jako typ Tango z produkce ABB a měly by být samozhášivé??
Většina z nich má očouzenou pravou stranu a pravý kolík, obvykle věnovaný N vodiči, fáze ani PE očazený není.
Pro kriminalistickou laboratoř by neměl být problém zjistit stopy použitých uhlovodíků pro event. podpálení, rozbor spektra atd., viz určení benzínu automobilového bezolovnatého ve Vítkově :twisted:
Otázkou je, jestli tedy pracovníci ČEZ viděli nebo neviděli na vlastní oči výboje a ČTÚ měřil nebo neměřil vf energii jejíž frekvenci nemohl určit, viz média.
Že si strejda očoudí zásuvky plynovým zapalovačem, bych věřil.
Že si nahoní 40 cm výboj a vf pole, tomu bych věřil míň.
Ad pochybnosti v diskusích výše: kamera na stativu v dodávce, dodávka zaparkovaná přes noc vedle strašidelnýho baráku, to bych považoval za základ každé výzkumné skupiny :wink:





Jinak je to fakt jen vata pro média. I když ta přichází obyčejně, když je potřeba mediálně odvést davy od něčeho.
Klasik, :wink: , můj táta dělá v ABB

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#89 Příspěvek od bu2520 »


Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#90 Příspěvek od janousek »

Já jsem myslel, že vodou se hasí oheň, a ejhle ono je to naopak. :psouk:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“