Zosilnovac 2x5W

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#76 Příspěvek od keemo »

@ svmbass-samozrejme staci :) len mi to napadne pripominalo upravenu krabicku z mnou spominaneho tesla 637A "sextet" :)

Uživatelský avatar
cezet
Příspěvky: 35
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#77 Příspěvek od cezet »

Este sa opitam kolko voltove a amperove trafo to potrebuje

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#78 Příspěvek od BIPOLAR »

Bohatě stačí trafo 12V 25W.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#79 Příspěvek od pida_m »

TO simbass
koukám, že Ti (mne naprosto iritující) obliba v šroubcich viditelných v èelním panelu zùstala..
Ale stejnì Tì obdivuji a závidím Tvùj èas, postavit nìco, co vlastnì nepotøebuješ. .. mimo jiné...
píïa

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#80 Příspěvek od svmbass »

Píďo, když tě něco irituje, to znamená – hněte?, nebo přímo sere?? :D
Tak na ukázku tu dám, jak jsem řešil upevnění předního panelu u konstrukce krabice pro DPA-222

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Panel je široký 10mm, protože jedině do takové tloušťky vychází z vnitřní strany udělat otvor a následně závit M3. Raději jsem to ale řešil ještě precizněji, a to pomocí ocelových Ensat vložek M3. Slitiny hliníku nemají příliš rády časté šroubování do materiálu.

Jinak s panely pro PA zesilovače se s tím takto nepiplám – šrouby ze předu přes 5 až 6mm duralový plech a je to! Stejně ty zesilovače jsou častým přepravováním brzy omlácené.


…a ještě na doplnění; upravil jsem čelní panel pro výše uváděný 2x 5W zesilovač
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od zdenoeddie »

voe, kedy sa ja dostanem na takuto uroven spracovania? (lepsie polozena otazka, kedy budem mat moznost si nieco take urobit aj ja?) :)

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#82 Příspěvek od matus15 »

Prosím Vás mám dosť blbú otázku, aké majú ísť potenciometre do tohto zosíku?
Na hlasitosť jeden tandemový, logaritmický 25k, na symetriu jeden tandemový,lineárny 10k a na výšky/basy 2 tandemové,lineárne 50k?
Lebo u nás v rádioamatéri mi predavač hovoril že tam musí ísť nejaký kvadratický či čo :?:

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#83 Příspěvek od BIPOLAR »

" svmbas" - vše co tady prezentuješ je pěkné, ale ten kdo bydlí v paneláku, tak těžko na "koleně" zbastlí takové věci. Já musím bastlit v pokojíku o rozměru 2.5 x 3m - tak Ti jenom mohu závidět :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od zdenoeddie »

Gadzo_z_Presova píše:Prosím Vás mám dosť blbú otázku, aké majú ísť potenciometre do tohto zosíku?
Na hlasitosť jeden tandemový, logaritmický 25k, na symetriu jeden tandemový,lineárny 10k a na výšky/basy 2 tandemové,lineárne 50k?
Lebo u nás v rádioamatéri mi predavač hovoril že tam musí ísť nejaký kvadratický či čo :?:
Schotter?

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#85 Příspěvek od BIPOLAR »

Gadzo, na prodavače většinou nedávej. Na hlasitost logaritmický (může být i s odbočkou pro fiziologickou regulaci hlasitosti) a ostatní tři lineární.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#86 Příspěvek od matus15 »

zdenoeddie : nie,ten pri kostole, pocul som ze tam maju nejaky dopredaj dielov tesla,
BIPOLAR : To som si myslel a hodnoty som napísal dobre? mňa zmiatlo že SVMBass má na obrázku všetky tri poťáky (bass,treble,balance) 25k...
Naposledy upravil(a) matus15 dne 29 lis 2015, 23:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#87 Příspěvek od BIPOLAR »

Klidně tam dej co máš :D .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#88 Příspěvek od pida_m »

TO svmbass: no mì to štve, ty máš takové možnosti a èas a dáš tam šrouby. Já u svých konstrukcí používám eleox AL panely nakradený ( zbytky) z nìjakejch sloupkù ze stavby jedno kulturního centra u nás ve mìstì. Jsou to elox AL úèka 4mm profilovaný které upevòuji dole na základni chasis, které je pevné dole. Popisuji to propisotem. Ale neni tam na pøedním panelu vidìt žádnej šroub.
Sedim u vìžièky: mùj timer ( z dvanácti zásuvkami na panelu vzadu), nad tím AKAI 91 (casseten deck), DENON DCD 1500, Technics ST-S7, Technics SU-8044, Technics .... atd. nechce se mi otáèet hlava nahoru...
jsou to krásné stroje, ale NIKDE nekoukaj žádný šrouby !
píïa

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od zdenoeddie »

tak hej tam chodim rad, ale na predavaca nedavam, pocuvam vlastny rozum. ale uz som mu to tam pomaly vykupil, este mam tam posledne zbytky, musim si po to niekedy prist

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#90 Příspěvek od matus15 »

Tak mám tie čo som napísal, 2x 50k, 1x 10k a 1x 25k to sú tandemáky, 50-ky a 10-ka sú lineárne a 25-ka je logaritmická... Ale keď je jedno aké tam dám, tak tam dám iné ktorých mám viac... Inak zosilňovač chcem (dúfam že sa aj podarí) urobiť komplet z Tesla súčiastok...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“