Kruhová úseč

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#76 Příspěvek od fero7 »

Tak preto ja nemozem pisat, Ty mi drzis palce!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#77 Příspěvek od Bernard »

stasek píše:Andrea i piitr, je to jak píšete, to d má být úhel výseče. Bez přemýšlení jsem to oskenoval.
Mtajovsky, je to taková pomůcka Vzorce proII. stupeň - sestavil prof. Josef Konrád a vytiskla Rovnost Brno Cena K 2.-
Jestli to bylo za K 2,-, tak to asi pochází ještě z Rakouska -Uherska. Tabulky logaritmické pana Valoucha z r. 1923 stály 16 Kč, a tabelována mj. byla délka tětivy, výška oblouku a obsah úseče pro každý stupeň vrcholového úhlu 0-180° v jednotkové kružnici. Ale bez vzorečků.
Mám i vydání z r. 1958 za Kčs 22,20, ale mezi tím byla ta měnová reforma, takže prakticky stejná kniha po 35 létech byla skoro o 600% dražší. A nebýt kalkulaček, byla by dnes dražší o dalších 1000%.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#78 Příspěvek od BOBOBO »

Ano Andrea s Bernardem na to kápli , jde mi o množství suroviny ve válcovém zásobníku procentově pro jakýkoliv průměr se zanedbáním kovaných vrchlíků . Náš zásobník má průměr 3m a měl jsem za úkol doplnit naplno . Jenže ró mi Paramo šouplo 0,85-0,89 a ještě 8% přísady s ró 0,92 . Takže mám adrenalinový dnešek . Ať již něco zbyde v cisterně nebo nebude plný zásobník mám u šéfa mínus . :D

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#79 Příspěvek od fero7 »

piitr píše:0,353/1=cos 69,33°
Chápeš to?
Ano, chapem to.
Ale ja som to uviedol slovne aj na zaciatku vypoctu:
"Este potrebujeme uhol. Pojdeme cez polovicny uhol pravouhleho trojuholnika. Kosinus sa ucia na ZS. Tak: cosA=0,353/1=69,33°"
Z toho to musi byt dostatocne jasne.
Ak by mi niekto napisal, ze mam chybu v cislach, tak to pochopim.
Ale toto vycitat?
Horsie je, ze to NIKTO seriozne ani necital! Nikto sa nad tym ani nezamyslel?
Ale na kritiku sa vas naslo celkom dost.
Zase sa prejavila slepa stadovitost?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#80 Příspěvek od BOBOBO »

Myslím , že jsi nejen vlákno , stylově uzavřel . Hille podtrhni a sečti . :D

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#81 Příspěvek od fero7 »

Neboj, nezlaknem sa. Som na to pripraveny uz od tretej strany.
Takze necital si moj postup pozorne. A pritom si to chcel tak ako by to pocitali na ZS, s jednoduchymi vzorcami, bez nutnosti biflit sa a pamatat si zlozite a malo pouzivane vzorce. Ruku na srdce, kto si BEZNE! pamata taketo vzorce?
Myslis ze teraz je to ine ako napriklad tento pripad?:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ight=aukro
Islo podla mna o nevinny odkaz na Aukro. Tiez sa dockal utoku ako od srsnov. Neriesim ci to je alebo nieje v sulade s tunajsimi podmienkami. Ale to "hromadne proti". Pritom su tu desiatky "vinnejsich" ako je Stepanfo.
Neviem kto je zslaby, nepoznam ho, nezastavam sa ho.
Ak sa tu objavi, tak je tu ihned hromadna averzia. Nikto sa ani nepozastavi nad tym co vlastne chce.
Pritom su tu desiatky horsich. (A dokazatelne zslaby ma aj nejake uspesne vysledky.)
Ano, moderator ma na to pravo, ale nejde o to, ze niekoho vyhodite, ale ako ho vyhodite.
Pekny den.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#82 Příspěvek od Andrea »

Jaký je fero tedy tvůj přínos tomuto vláknu, když jsi jen opapouškoval to co napsal Habesan na první stránce, ještě s chybou a nesmyslným zápisem? Že jsi naoko nepoužil arccos? Nebo v čem?

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#83 Příspěvek od fero7 »

Myslis arccos ktory je uplne to iste ako cos-1 (kosinus na minus prvu) co je inverzna funkcia kosinus co je spatny prevod kosinus na stupne?
Je to stale to iste, ale kto to nechce vidiet, tak nevidi.
Ak si zlucis a odvodis moj vzorec, tak vyjde:
S=r*r*cos-1*((r-h)/r)-(r-h)*V(2*h*r-h*h).
Vysvetlivky:
cos-1 je kosinus na minus prvu (naozaj to neviem lepsie zapisat)
V je znak pre druhu odmocninu.
Verim, ze budes spokojnejsia.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#84 Příspěvek od Andrea »

No ale tento vzorec tu je na první stránce, tak kde je ten tvůj přínos?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#85 Příspěvek od Cust »

arccos není to samé jako cos na mínus prvou (to je další omyl)
arccos je inverzní funkce k cos
cos na mínus první je 1/cos

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#86 Příspěvek od Andrea »

Cust píše:arccos není to samé jako cos na mínus prvou (to je další omyl)
arccos je inverzní funkce k cos
cos na mínus první je 1/cos
Nezamotávej to zbytečně, pokud je to "na -1" u cos a ne až za celým vzorcem, tak je to inverzní funkce k cos.

Ale rozhodně se fero nepíše cos krát argument, ale cos argument nebo cos(argument).
fero7 píše:....cos-1*((r-h)/r)....

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od piitr »

fero7 píše:Ano, chapem to....
Tak to jsem rád. Takže se prostě jen lišíme v pohledu na věc - tobě to přijde jako malichernost a nám ne. Tak to je OK. Jinak, my to víme, žes to myslel dobře a jen jsi to špatně zapsal.
Andrea píše:No ale tento vzorec tu je na první stránce, tak kde je ten tvůj přínos?
No, je fakt, že to rozepsal pěkně polopatisticky a to tu do té doby nebylo. To je zase fajn. Já se k tomu taky chystal, ale nejdřív jsem chtěl vědět, na co to BOBOBO potřebuje, abych se nesnažil zbytečně.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#88 Příspěvek od Andrea »

piitr píše:No, je fakt, že to rozepsal pěkně polopatisticky a to tu do té doby nebylo. To je zase fajn.
Habesan to polopatisticky napsal už na první stránce a na matematické a číselné vyjádření se u fera koukat nedá, když to matematicky správně neumí napsat a číselně to měl špatně.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#89 Příspěvek od BOBOBO »

No a jako pointa je , že volali z Parama , že stejně tolik gače nemají , tak nádrž nenaplním .... :D :lol:

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od piitr »

Andrea píše:Habesan to polopatisticky napsal už na první stránce a na matematické a číselné vyjádření se u fera koukat nedá, když to matematicky správně neumí napsat a číselně to měl špatně.
Já vím, kazí si to tím, že je matloň.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“