Sny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od ZdenekHQ »

Maličko obnovím téma - mě se v poslední době zdají dlouhé sny "z budoucnosti". A protože tyhle si pamatuju, pak celej den přemýšlím nad tím, kde to ten mozek vzal a jestli si moc nevymýšlí...

Pár příkladů :

- v roce 4027 mě dívčina na ulici řekne, že jim zrovna vládne Karel "stý". Tak druhý den počítám, jestli za 2000 let se dá vystřídat sto Karlů a vypadá to reálně...

- motám se po Brně ve stejné budoucí době, zrovna jsem totiž utekl z letiště, protože se chci vrátit domů a hledám něco jako taxi či autobus. Pořád se pohybuju v nějakým kruhu ulic a náměstí - m.j. to se ve snu často stává - ale já se časem dozvím zprávu, že po vystoupení z letadla je každému přidělen určitý lokální časoprostor, kde se může pohybovat a dál se za žádou cenu nedostane.

- boční ulice z náměstí vypadají, jako když Las Vegas vymře na mor.

A do toho dopravní podnik města Brna - když chcete mít platný lístek, nejenom, že si ho musíte cvaknout, ale na zadní straně musíte vyplnit to, co převážíte, a po mě revizorka chtěla vypsat i složení kečupu v lahvi. Takže za dobu toho snu jsem vyfasoval tři pokuty...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od pajosek2 »

No mne se dnes zdálo,že jsem měl kolem pytlíku omotanou ostružinu a tu větev s ostny mi někdo odstaňoval,ale nevím,kdo. Tak nevím jestli mne v noci manželka osahávala a mi to bylo nepříjemné nebo co. :oops:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#78 Příspěvek od Artaban001 »

Lidský mozek je svým spůsobem počítač. Pokud si jisté procesy "popíšete" terminy techniků, a ne lékařů, zjistíte, že tomu tak je (Třeba i řadič paměti :) ). Sny jsou odrazem toho, co prožíváme, jak se cítíme a podobně. Jeden čas, když jsem nemohl usnout, tak jsem si sny "vyrobil" sám - Představoval jsem si něco příjemného, pak jsem u toho usnul a ono to pak pokračovalo ve snu..
Zajímalo by mě, co to znamenalo, když se mi stále zdálo o škole - že jsem stále musel chodit do školy, i když mi ve snu bylo třeba 50.
A pak další - stále jsem se někde objevoval nahej, a většinou na veřejnosti. A furt jsem se snažil sehnat nějaký hadry, abych se mohl oblíct..
Teď se mi poslední dobou nějak sny nezdají. V noci lehnu, a najednou je ráno a vstávám. Nic mezi tím..

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#79 Příspěvek od Hydrawerk »

Sny jsou jako když klavírista improvizuje. Velký význam bych v tom nehledal. Někdy to vypadá, že chce můj mozek jen tak pobavit sám sebe. Dnes si moc snů už nepamatuji. Opakovaně se mi zdává o tom, že někde na kraji cesty sbírám součástky nebo kusy elektrošrotu. Nedávno se mi zdálo cosi o válce na Ukrajině.
Erotických snů mám hrozně málo, přestože konzumuji tvorbu Richarda Kerna. http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Kern
Taky mám pocit, že mě můj mozek varuje: "Podívej, jaké obrazové vjemy dokážu vytvořit. A to jsem přitom zcela střízlivý. Nepokoušej se do mě dostat žádný drogy, ani mě uvést do nestandardního stavu, jinak uvidíš věci, které nikdy nechceš zažít."
Nestandardní stavy zažil asi každý při nějakém horečnatém onemocnění. Při podání vhodných houbiček to musí být přímo peklo.
Často sny souvisí s tím, co jsem ten den četl, nebo dělal.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#80 Příspěvek od konosuke »

Mně se zase zdálo že ráno vstanu, je volná sobota, otevřu si pivo Radegast za 2.80 Kčs, zakouřím si marsku za 4 Kčs/bal., zapnu TV zn.Orava, objeví se Milouš a říká: Vážení spoluobčené, drahé soudružky a soudruzi, celostátní branné cvičení zvané kapitalismus v ČSSR právě skončilo. Vraťte se na svá pracoviště, budujte rodnou vlast, posilíte světový mír. Čest Vaši práci ! Byl to jenom sen...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#81 Příspěvek od Venda »

Nemám moc rád výšky a ta potvora co mě řídí sny o tom ví :), takže tak jednou - dvakrát za měsíc padám ze stromu kvůli prasklý větvi nebo jsem na vysokým žebříku a ten se mnou klouže po hladký stěně baráku .... takže sebou "při letu" pěkně mrsknu, nebo taky když se zapomenu a jako ten blbec se večer koukám na nějakej drsnej film, kde se ubližuje dětem, tak to je mě jasno, že se v klidu nevyspím.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#82 Příspěvek od serviceman »

Docela zajímavé je, když si člověk ve snu uvědomí, že je to jenom sen. Pak si troufne i na věci, do kterých by normálně nešel.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#83 Příspěvek od FHonza »

Freud
Přílohy
freud.jpg
(49.78 KiB) Staženo 67 x

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od kewin »

moje sny spiž by mněli spadat do červene knihovny..... a pak ma člověk ráno stávát :lol:

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#85 Příspěvek od Radek156 »

serviceman píše:Docela zajímavé je, když si člověk ve snu uvědomí, že je to jenom sen. Pak si troufne i na věci, do kterých by normálně nešel.
Měl jsem několikaměsíční období zhruba v 17,18 letech (je mi 2x tolik) co jsem zažíval lucidní snění a taky sny na pokračování. Pravda, zřejmě to bylo bouřlivou chemií, ale byla to taková síla, že jsem byl schopný prospat celé dny takřka nonstop. Po nějakém čase jsem si zpětně mimochodem uvědomil, že každá mysl má zřejmě nějaký "etický kodex", jelikož jsem (ikdyž jsem si byl vědom že sním) nebyl schopen některé věci provést.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#86 Příspěvek od Hydrawerk »

serviceman píše:Docela zajímavé je, když si člověk ve snu uvědomí, že je to jenom sen. (Pak si troufne i na věci, do kterých by normálně nešel.)
Jo, to se mi stává často. Většinou mám ve snu nějak zamlžený zrak.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#87 Příspěvek od Celeron »

Asi nejsem normální. Zachvíli budu penzista, ale nikdy se mi nic nezdálo, nebo si to nepamatuju. Ale zato mám jednu raritu, asi nejspíš těsně před probuzením slyším sám sebe jak chrápu. Tak a teď řekněte, je to na psychyatra nebo néé :?: :) :)
Jirka

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#88 Příspěvek od konosuke »

Dříve mě často děsily sny že je promoce, vítkovický sál plný hostů a já s hrůzou zjistím že mi chybí jeden zápočet z 2.ročníku a teď čekám nedýchám jestli se na to přijde, že se zvedne docent Vondrák a řekne: tomu absolventovi diplom nedávat, má nesplněnou jednu studijní povinnost...no hrůza. Sny jsou jako televize na kterou se díváme ve spaní.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#89 Příspěvek od FHonza »

Celeron píše:...slyším sám sebe jak chrápu...
Mě se někdy stane, že vzbudím sám sebe tím, jak chrápu.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#90 Příspěvek od Wolfik »

mě se nedávno zdálo, že jsem byl krutý diktátor, kterýmu se rozpadla říše a nakonec mě popravili gilotinou...ten pocit zapadlého knedlíku v krku po probuzení nebyl nic moc :roll:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“