Jaké trubky jsme byli

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od jura80 »

A to je taky ta fligna. A ti "zaslepenci", byli opravdu zaslepení, nebo to byli hajzlíci, co se jen snažili lidem kazit život a náladu a přitom potichu snili o převratu??? Těžko říct a těžko se to kdy dozvíme... Ne dneska, možná za sto let, až bude psát dějiny inčí režim? A kolik bylo zaslepenců, a kolik kurviček typu Klauzík a spol, co se mají hodně dobře ve všech režimech??? Každopádně, tohle je na hrozně dlouhý špekulování a těžko co vyšpekulovat. Podle mě komunismus je fajn, kapitalismus je fajn, problém je v těch "nahóře". A problém je, že dnešní kapitalismus už si prostě nekonkuruje s východem, tak se to prostě zvrhlo tam, kam se to zvrhlo. A hůř bude, to si pište, to můžu garantovat a mám nevýhodu v tom, že mám skoro vždycky pravdu a po létech si to teprve lidi začnou uvědomovat- empirická zkušenost, se kterou nic nenadělá nikdo.

Ještě jsem se chtěl zmínit k příspěvkům od "Cust". Taky jsem dělal ve státním výzkumáku a o nějaké "ekonomické krizi" jsem se dozvěděl jen z doslechu. V tom asi bude ta naivita (sory, můj subjektivní pohled, nemyslím to jako urážku)...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#77 Příspěvek od BIPOLAR »

Juro80 - každý ismus je špatný, ale ze všech ismů, je tenhle pořád nejpřijatelnější.
Apropo - kdyby jsi za totáče takhle zprznil veřejně jméno např. Husáka, tak nějakou dobu bys bydlel v chládku a na to vem jed. Ale tohle určitě víš, jinak by jsi to nepsal a to je taky jedna z mnoha výhod, kterou dnešní doba dovoluje i když si za ní nic nekoupíš. Já vím je to "jenom" svoboda slova, že ? :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od jura80 »

Svoboda je mně nade vše a možná proto se mám a vždycky jsem se měl blbě a tak to zůstane. Kdokoli se nade mě povyšuje, votvírá si tlamu, nebo se mně jakkoli pokouší přinutit podřízenost, tak ježím chlupy po celým těle a je zle pro oba. Ale je fakt, že vrána k vráně sedá a mám kámoše (většinou mám kámoše ve starší generaci, nezkoumám, proč tomu tak je), kteří mají stejnou povahu, a ti vesměs říkají, že bylo zle, ale je ještě hůř. Já to říkám taky.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#79 Příspěvek od kejki »

To by mne zajímalo, jaký nástroj byste volili k zastavení skupiny nemajetných nezaměstnaných spoluobčanů, kteří jdou vyrabovat továrnu.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od jura80 »

Zákon, platící pro všechny stejně, bez ohledu na peníze nebo rasu. To je jednoduchý, proč se tak blbě ptáš?
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#81 Příspěvek od kejki »

Že furt taháte ten Duchcov.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#82 Příspěvek od BOBOBO »

Asi jenom proto , že byl . Stejnětak , jako Horáková .

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#83 Příspěvek od Cust »

Jura80: jojo, jsem naivní a vše jsem zle pochopil... (tomu říkám odhalení, holt se začínám smiřovat s tím, že je svět lepší pod vládou komunistů)
V tom výzkumáku jste dělal za komunistů?

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od jura80 »

Ne, zhruba 2006 až 2009.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#85 Příspěvek od BIPOLAR »

jura80 : "A hůř bude, to si pište, to můžu garantovat a mám nevýhodu v tom, že mám skoro vždycky pravdu".
Juro, neuplatnil by jsi se v nějaké komerční TV jako věštec, když tak všechno znáš. Určitě by Tě s otevřenou náručí přijali. :lol:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od jura80 »

Sory, máš recht, vode mě zbytečně arogantní...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#87 Příspěvek od Cust »

jura80 píše:Ne, zhruba 2006 až 2009.
Jojo, zlaté časy. V té době se zvedaly platy a bylo to fajn. Před tím to bylo na hranici životního minima (před rokem 2004) a pak začalo od politiků pohřbívání. Teď už je jasné, že politici se snaží akademii zlikvidovat. od roku 2009 jdou finance těžce dolů. Pokud to půjde stejným tempem, 2015 je konec.

PS: No, v těch 4 letech (asi necelých) si tu krizi fakt poznat nemohl.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#88 Příspěvek od Andrea »

Kde se mezi r. 2006 a 2009 zvedaly platy? Od r. 2006 dělám ve výzkumu a plat mi zvedli poprvé minulý měsíc. :roll:

Edit: Tedy přesněji valorizovali, zase mám reálně jako v r. 2006.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#89 Příspěvek od p32 »

No, když děláš ve výzkumu, tak to vyzkoumej. :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#90 Příspěvek od Andrea »

To je trochu mimo obor, my zkoumáme, jak se kalí ocel. :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“