Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jkob
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2016, 02:00

#76 Příspěvek od jkob »

Tak nastavení je v pořádku.
Pokud mele na hrubší mletí namele relativně dost kávy ale nedá se to pít, ale pokud má být káva pomletá jemněji tak je to problém namele málo.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#77 Příspěvek od ohryzek36 »

Já ti klidně to přenastavení doby mletí pošlu (ve vedlejším okně ho už posílám), ale stejně si mysím, že máš někde chybu - už jsem takto opravil několik desítek mlýnku a na nastavení doby mletí jsem sahat nemusel, ale to je tvoje věc.

Uživatelský avatar
jkob
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2016, 02:00

#78 Příspěvek od jkob »

Než to přenastavím ještě to zkontroluji připadně dodam fotky a video.
Tyto kávovary mám 2 a druhý běží v pohodě takže mám podle čeho srovnat.
Díky moc

Uživatelský avatar
helenali
Příspěvky: 3
Registrován: 21 kvě 2016, 02:00

#79 Příspěvek od helenali »

Mám krups 8050 a když jsem ho nyní otevřela, zjistila jsem, že je všude uvnitř mletá káva. To asi není dobře, že. Kdy by mohla být chyba?

Uživatelský avatar
helenali
Příspěvky: 3
Registrován: 21 kvě 2016, 02:00

#80 Příspěvek od helenali »

A zkoušela jsem vyčistit mlýnek, a potřebovala bych ho rozebrat a přes použití všech zdejších návodů mi to nejde. Prostě s tím neotočíme a neotočíme. Jaké závity má ta hřídel - pravý, levý? Jde vytočit ta spodní matka? Díky

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#81 Příspěvek od ohryzek36 »

Spodní matka vyšroubovat jde - akorát má opačný závit, tak se odtahuje po směru hodinových ručiček. Byl bych to napsal dřív, ale tyto věci si z hlavy nepamatuju, tak jsem musel najít nějaký mlýnek a tu matku prozkoumat.

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#82 Příspěvek od Wolferine »

fajn, takze uz delsi dobu valcim s kavovarem a uz me z toho jebe..
nicmene diky tomuhle vlaknu sme zjistil ze vyhazovas mam sjety az bida
a ted co s tim - mam tu sice jeden podstatne mene jety z xp7420 ale jak to hernajs rozebrat
mlynek jsem vyndal, sundal i motor...ale jak povolit kamen? matku sme chytil do sveraku a zvrchu zkousel sikovkama povolit kamen ale bez zdaru,jen se trochu vrch ostipal..je to tak blbe tvarovane ze mi to proste nejde poradne chytit
nejake rady,tipy?
a vyhazovac zkusit nejak vytunit?

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#83 Příspěvek od Wolferine »

nejake foto..
Přílohy
vyhazovac.jpg
vyhazovac nahradni jety - z 7240
(79.81 KiB) Staženo 203 x
spodek.jpg
zespodu
(84.74 KiB) Staženo 189 x
vrch.jpg
mlynek zvrchu
(93.08 KiB) Staženo 201 x

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#84 Příspěvek od keemo »

Ohledne tuningu vyhazovace tu byl prispevek nekde veprostred vlakna. Hledej vlku. Nicmene musis mlynek rozebrat :))

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#85 Příspěvek od Wolferine »

jup neco s pliskem jsme zahlidl...
ale jak na to rozebrani, nechcu to dokurvit jeste vice, druhy mlynek uz bohuzel nemam, jen ten vyhazovac

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#86 Příspěvek od ohryzek36 »

Nevím, jestli jsem to všechno psal do tohoto vlákna, nebo do jiného, ale já to dělám občas speciálním trubkovým kličem (jeho výkres jsem někde už dával), nebo většinou (ve více než 90% případů) očkovým vyhnutým klíčem (něčím takovýmto) - jde hlavně o to, aby byl dostatečně dlouhý (kvůli páce) a nepadal z matky (proto je lepší očko). Pak je to jednoduché - z mlýnku vytáhnu pouze horní kámen (ten vytahovací), motor v něm nechat (i spodní kryt - motor se pak volně neprotáčí), nasadit klíč na spodní matku a jedním trhnutím (je to opačná matka) tuto matku povolit - nejlíp se mi to dělá doslova na koleně - jednou rukou držím mlýnek a druhou dělám s klíčem na matku podobný pohyb, jako když se nakopává motorka. Většinou to dopadá úspěšně, jen je dobré si dát pozor na bílý kroužek, který je nasazený na mlýnku na nastavování hrubosti kávy - kdysi se mi při tomto povedl ulomit.

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#87 Příspěvek od Wolferine »

aha,takze chapu dobre ze povolim spodni matku a rozeberu to zespodu?
kazdoapdne dik

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#88 Příspěvek od Wolferine »

heureka!!
diky moc, pouzil jsme teda racnu ale slo to:)
takze vyhazovac vymene,lopatky teda az ke stene uplne nesahaj ale omlete nevypadal
no ted jeste kde sehnat levne okrouzky na hlavu...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#89 Příspěvek od keemo »

Jen jsem cekal kdy s tim prijdes taky, a vida :D

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#90 Příspěvek od Wolferine »

tak zatim to asi nejak tesni, jsou tam krouzky dva, ten horsi sem sundal a nahradil daleko mene jetym z te 7240 (ale tam byl jen jeden)
ted sem delal kavu silnou 220ml a vypada ze mele dobre, kafe taky slo ale puk teda nedrzi uplne pohromade....nicmene nevim jak to ma spravne vypadat
edit:
stupen mleti stredni, delka mleti v servisnim neu nastavena tusim na 4(nesahal jsem na to ale celni panel je taky z te 7240, tady na tomhle byl spatny, nesel nastavit cas)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“