Sháním obvody na konstrukce periferií pro osmibity (II)

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#76 Příspěvek od judeware »

Z webových informací usuzuju, že jsou tyhle dvě televize pro mé potřeby "příliš moderní". Sólo IO OSD/TXT nemají (vše v jednoúčelovém MCU). Z podobných televizí (desek) beru jen EEPROMy, výkonové polovodiče, značkové elyty apod., prostě si vybírám a dělám zásoby do případných oprav elektroniky. Mám toho už kvanta.

To ale nesouvisí s hledáním vyjmenovaných specialit do MZ-800. Ty budu shánět třeba až do důchodu (bez legrace).

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#77 Příspěvek od miroja »

Mam nejake moduly TXT z TV, z ktorych som vydoloval elektroniku pred odvozom na zberny dvor. Mal by si zaujem?
Kdesi by som mohol mat analog(y) sat PACE 800. Co tie?
Přílohy
Thompson?
Thompson?
??
??
OVP?
OVP?
NOKIA ?
NOKIA ?
Typova rada Tesla COLOR 445
Typova rada Tesla COLOR 445

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#78 Příspěvek od judeware »

Díky za rostoucí zájem o využití zdánlivě nevyužitelného e-odpadu (a nejen pro mě a mé osmibity). :wink:

K nabízeným věcem:
txt1 -> Klasický teletext z Planáru, který se ale na tvorbu multimediální karty nehodí, protože se ústřední SAA5243 neobejde bez separátoru SAA5231 (a napájení 12V). Když na takovou kartu narazím, schovám ji kvůli KCčkům, solidním pasivům, krystalům a třem CMOS IO 4001, 4006 a 4011. Kooperující MCU PCF84C81 taky nepreparuju, ani SRAM 8Kx8 (na modulech cizích značek TV ano, pokud má rozteč řad vývodů 7,62mm), tady je to široké poudro DIL28.
txt2 -> Dekodéry Texas Instruments CF70xxx bohužel taky neberu, nemám dokumentaci a navíc zase ten separátor (integráč navíc)
txt3 -> SDA5254 je celé televizní MCU a ne sólo dekodér TXT
txt4 -> viz txt1, opět bych preparoval jen tranz. a lepší pasivy
txt5-> viz txt1, jinak to vypadá na nějakého Grundiga, mám jich asi 30ks kvůli drobotině, ale ne kvůli IO

Musím do úvodu tématu připsat, které IO z poptávky vylučuju, abych lidem nepřidělával práci. V původním (smazaném) tématu to v textu bylo i s vysvětlením a obrázky. Nicméně díky za snahu.

Apropos - pro posílání součástek do Čech a zpět na Slovensko by musela být zásilka "pořádná" (obsahem, ne vahou), aby se to oběma zúčastněným rentovalo. Vždyť takové poslání musí být nejmíň za 200Kč... Nebo za víc?

Pace 800 bych bral třeba 100ks, :D ale jak bych řešil to, abychom docílili rozumné cenu dopravy, netuším. Přece nebudu každého dárce prosit, aby mi to ve svém volném čase rozebíral doma a posílal jen desky. V tomhle směru je výhoda, pokud jsou oba "naturálníci" z ČR a nedaleko, to se pak dá absolvovat i po vlastní ose. :oops:

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#79 Příspěvek od sambiliong »

Tohle?
Přílohy
IMG_0475.JPG

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od Hubert_79 »

pro posílání součástek do Čech a zpět na Slovensko by musela být zásilka "pořádná" (obsahem, ne vahou), aby se to oběma zúčastněným rentovalo. Vždyť takové poslání musí být nejmíň za 200Kč... Nebo za víc?
Zásilka "standardní balík" stojí na Slovensko 230,- Kč pokud je jeho hmotnost do 2 kilogramů. To zase taková raketa není.
Stejně těžká "doporučená zásilka" umí stát na Slovensko i čtyři stovky - prý to je proto, že to má jednotnou cenovou kategorii "Evropa", kdežto u balíků je Slovensko kategorie sama pro sebe.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#81 Příspěvek od miroja »

Co s a tyka mna, tak sporadicky chodievam do Brna a z Olomouca chodieva k nam na Liptov (vlastne domov) sestra priatelky s manzelom, takze dopravit to do Brna, alebo Olomouca by slo bez poplatku. A mozno by som vedel aktivovat aj kanal osobnej dopravy do Prahy.
Akurat uz potom distribuciu po CR by si musel vyriesit sam (asi len osobny odber).
Takze preto som sem tu ponuku dal, viem, ze postovne by to dost predrazilo a navyse som rad, ak sa nejak vec vie recyklovat...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#82 Příspěvek od sinclair »

Na deskách ala txt5 se nachází naprosto úžasný materiál, jaký už dneska nelze běžně koupit. Pasivní i aktivní.
Pokud nějakou náhodou koupit lze, tak stojí hrozný ranec a je těžko k dosažení.
Všichni dneska chtějí co nejlevnější šrot. Pořekadlo/pravidlo, že za málo peněz bylo vždycky málo muziky, se už někam vytratilo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdybyste měli náhodou pocit, že je tady drahý poštovný, tak já jsem posílal malej balíček do Řecka přes TNT, pravda teda expres. Na náklady příjemce. Došlo k drobné chybě, tak přišla faktura mně. Nebyl problém to vyreklamovat, ale ta částka byla slušná.

4 218Kč.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#84 Příspěvek od sinclair »

Jedno desetinné místo v korunové ceně?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#85 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta částka je správně. Jenže v Řecku ten chlap zaplatí nejspíš desetinu. Stejně, jako u bankovních převodů za 1eur.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#86 Příspěvek od judeware »

Pro sambilionga:
Dle stažené dokumentace má tenhle Thomson poměrně slušnou desku (co se diskrétních prvků týče), EEPROM 24C04 a modul TXT s SAA5281ZP/H. Tu bych bral (resp. klidně jen ten modul). Pokud nebudu bez vozidla, hodlám se v Praze zúčastnit akce Bytefest 13.10.:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=86602

Pro miroja:
S pomocí nějakých prostředníků v ČR by to šlo. Jen by to znamenalo dohodnout, oč bys měl na revanš zájem. Mám mnohé, ale ne všechno.

Leošovi:
A který materiál je podle Tebe ten nejúžasnější? A že by tam byly součástky na dnešní poměry tak drahé? 8O Mě to vždycky přišlo úplně všední (asi proto, že preferuju IO a ostatní trochu přehlížím), ale jako správný hospodář nic nevyhazuju. Než z domu vyhodí mě. :D :oops:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#87 Příspěvek od miroja »

Uplne by mi stacilo ked budem vediet, ze to neskonci niekde v zbernom dvore,ale niekto tomu da druhu sancu. Mam uz o cosi blizssie k 60tke nez k 50tke, takze za tych par rokov mam tiez cosi nasyslene. :-)
PS:Je mozne, ze do konca oktobra pojdem do Brna.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#88 Příspěvek od judeware »

Pro miroja:
Detaily dohodneme zprávami. :wink:


Další inspirativní fota TV chassis a modulů TXT

[1]
Tesla Television 5488, obvod STV5348/H. Tohle foto tady sice už je:
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... 51_635.jpg
ovšem toto "nekecá", je autentičtější, nepostrádá klíčový STV5348/H (v horní části obrázku poblíž hranice hot/cold).
[2]
Chassis na stejném plastovém rámu jako [1], TV Professor, modul s SAA5246AP/H je vlevo nahoře. Desky stejného výrobce tedy zřejmě používal i náš Rožnov (Tesla television).
[3]
Tesla television "Atlanta", modul s SAA5281P/H. Aparát jsem málem odmítnul a vida, nakonec platí, že se má prohlédnout všechno, co je aspoň trochu nadějné... :)
Přílohy
Modul TXT s SAA5281P/H, Tesla television "Atlanta"
Modul TXT s SAA5281P/H, Tesla television "Atlanta"
TV Professor, modul s SAA5246AP/H
TV Professor, modul s SAA5246AP/H
Tesla Television 5488, obvod STV5348/H
Tesla Television 5488, obvod STV5348/H

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#89 Příspěvek od VASEK_W »

Známý rozebral nějaké zařízení, tak z něj nabízím jednu řidicí desku s nějakými použitelnými obvody (procesor atd.), nožičky IO nejsou urezlé, a dále několik menších modulů s epromkami a dalšími využitelnými obvody. Při vlastním odvozu, který je vítán - zdarma, jinak v případě posílání tam bude nutné zaplatit poštovné a nějakou odměnu za čas strávený zabalením a odnesením na poštu s vystáním dlouhé fronty u přepážky.

Děkuji tímto mockrát a omlouvám se ...
Vašek
Přílohy
PA100116.JPG
PA100112.JPG
PA100111.JPG
PA100110.JPG
PA100109.JPG
Naposledy upravil(a) VASEK_W dne 14 říj 2018, 20:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#90 Příspěvek od VASEK_W »

pokračování...
Přílohy
PA100115.JPG
PA100120.JPG
PA100119.JPG
PA100117.JPG

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“