Konica Minolta Magicolor 2500W

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#76 Příspěvek od rnbw »

Ak su vsetky solenoidy OK (nelepia sa), tak potom tam je este jedna vec - vacka pri SL4, treba to nastavit podla servisneho manualu (strana 188). Robil som 2x Epson C1900 a 2x Magicolor 2300DL. Ak si dobre pamatam, tak tri isli hned a na jednej som to musel nastavit.
Re: Re: Minolta Magicolor 2300 by atlantean5 (edited 1/17/14 8:51 AM) reply
+ / -
There is one more very important service check, not mentioned in magicolor
service manual but explained in Epson C900 manual (KM2300s are re-badged
C900s). When refitting yellow SL4, the Belt Cleaner Separation Solenoid
(behind the controller board) you must make sure that the solenoid lever is
fitted just catching on the clutch cam with the black photo-interrupter
blade downwards so that its left edge is vertical. Now remove the transfer
belt (if present) from the front end and view the belt separation cam now
visible dead ahead. It has a small registration hole in it. This hole should
line up on the horizontal with its pivot central point (i.e. be at 3
o'clock). If it's at 2 o'clock or some other crazy clockface point you will
get all sorts of timing errors (including large top margins) even if all
other engine units are flawless. The cure, then, is to remove the rack motor
(which includes this clutch/cam assembly) and reposition the clutch spring
to achieve this 90 degrees geometry. The spring has a choice of five
positions to facilitate this. Refit and check. All this is described and
illustrated in the Epson C900 Service Manual Rev A page 188.

If you don't get this right, many problems result: you cannot refit transfer
belt after removal because the cam swings back under spring pressure,
impeding its travel; half the printed page is missing with toner left on the
PC drum and the belt; incomplete travel of media through the fuser ... just
don't go here, it's too painful!! Do it right!.

(M.Sc Engineer)

Uživatelský avatar
Petibala
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2016, 01:00

#77 Příspěvek od Petibala »

Zapnul jsem to ráno znovu, jednou vytiskla černobíle dobře a další list zůstal vevnitř tiskárny (nevyjel) a tiskárna v poruše. Asi jsem tam něco nadrbal.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#78 Příspěvek od Celeron »

Protože jsem ani po několika pokusech neuspěl s nalezením té náhodné závady při inicializaci (protáčení karuselu) Minolty 2500W, tak jsem ji odvezl do servisu Minolta Rana H.K. Tam na to koukl přijímací technik a při příjmu zakázky ji otevřel a prohlásil " Máte v tom alternativní toner, to vám do servisu nevemu." Tak mu říkám, že mu teda přivezu originál, kterej už bliká konec ale ještě tiskne. No a dozvěděl jsem se " No my už teď víme, že jste v tom měl alternativní toner a že vám tu tiskárnu poškodil". To je hovado, s/n si neopsal a tak jak to bude vědět když tam přijdu za 14 dní, nebo tam pošlu příbuznýho? :roll: Pak mi ještě arogantně poradil, že to mám zahodit a koupit si novou Minoltu. Tak jsem mu odpověděl, že když ji opravdu budu muset zahodit, rozhodně si koupím Brothera. No a dozvěděl jsem se, "To si koupíte pěknej sráč". Tak takovejhle lidskej matroš je v servisu...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#79 Příspěvek od Celeron »

Ta minulá závada na 2500W se vyřešila v jiným servisu a skoro 3 roky tiskla OK.
Ale zase se začíná štěnit něco jinýho a chování podivný, předivný.

Barevná status stránka z Status monitoru tiskne dobře.
Black hlásí type High 100%, je tam půl roku nová alternativní kazeta.
Cyan, Magenta a Yellow hlásí type Standard 46%
Drum unit hlásí 78%
Když dám vytiskmout mapu z Mapy.cz, tak tiskne dobře levou třetinu. Směrem doprava postupně ubývá až zmizí zelená a černá. Růžová taky pomalu mizí ale sytě červená na pravým kraji se vytiskne. Modrá je na celý stránce OK.
Když dám tisknout fotku z mobilu, tak jednou je perfektní, podruhý je stejná tráva místo zelený šedozelená ale na celý fotce. Takže několik zdánlivě nesouvisejících problémů.
Napadá mě, zda problém není kvůli nějaký kalibraci s novou Black kazetou. Přiznám, že jsem od její výměny tisknul jen B/W a nevím, jestli to začalo hned po výměně, nebo až později. Starou kazetu zkusit nemůžu, tiskárna s ní nechce tisknout.

Vůbec netuším, v čem je dílo. Zkusil jsem vyndat a protřepat tonery, je to stejný.

edit: A sakra, zkusil jsem tam dát starou Black kazetu. Chytla se a problém se zelenou zmizel. Růžová je směrem doprava jen nepatrně světlejší. Černá to samý. Může černá kazeta dělat tyhle problémy? A co s tím, přehodit čip z nový kazety do starý, vyčistit přepálenej bordel, přesypat toner a jet dál?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#80 Příspěvek od rnbw »

Skus vytlacit 4 strany, na kazdej jedna zo zakladnych CMYK farieb na celej ploche. Da sa to urobit napr. v Libreoffice writer: format->page->area:fill=color: light cyan/light magenta/yellow. Aby si neminul cely toner, tak zvysit transparency (asi tak 60 %?)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#81 Příspěvek od Celeron »

To transparency je při tisku ve vlastnostech?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#82 Příspěvek od rnbw »

To je vedlajsia zalozka (vedla Area) v Libreoffice writer. V inom programe mozno pojde nastavit priamo farba.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#83 Příspěvek od Celeron »

Y a K je na celý stránce bez chybičky, možná Y nepatrně směrem doprava ztmavuje.
C a M jsou vlevo světlejší než vpravo, takže přesně obráceně než při tisku z Mapy.cz. :roll: Úplně vpravo jsou na C dva pruhy asi 3 mm široký na střídačku světlejší a tmavší. U M jsou vpravo taky dva pruhy 3 mm ale jen zesvětlený. Ty pruhy na C a M jsou proti sobě asi o 2 mm posunutý. V rámci celý stránky se to nemění. Myslím, že to válcem nebude.
Ty svislý pruhy mě jsou jasný, chyby na tonerech. Ale co to ztmavení směrem doprava když to potom v reálným tisku je opačně?
Asi to bude už chtít novou tiskárnu, na štítku je november 2006.
Ale jakou? :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#84 Příspěvek od rnbw »

Je to divne, kedze valec je spolocny. Mozno vycistit laserove zrkadla?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#85 Příspěvek od PotPalo »

Dnes som po dlhšom čase zapol MagiColor 2550. Po prvom zapnutí po svojich testoch skončila na chybe SERVICE CALL 14. Po druhom zapnutí bola zrazu dobrá, ale po ďalších zapnutiach zasa skončí na tej chybe a už nechce fungovať. Po zapnutí sa pretočia tonery rýchlo a pomaly, potom sa rozbehne prenosová fólia, a buď to vypne hneď, alebo po pár sekundách až sa roztočí aj fuser. Keď to fungovalo, trvalo toto točenie aj pol minúty. Teraz iba začne točiť a cvakne a hneď vypne, potom je dlho ticho a na displeji je vypísaný iba typ tlačiarne, následne na sekundu vypíše INITIALIZING a hneď tú chybu. Čo by to mohlo byť? Zasa nejaké solenoidy?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#86 Příspěvek od Celeron »

PotPalo píše:Čo by to mohlo byť? Zasa nejaké solenoidy?
A máš už je předělaný a nebo stále původní dorazy?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od PotPalo »

Nepamätám sa, servisoval som ju keď som ju doniesol, môže to byť už aj 10 rokov.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#88 Příspěvek od rnbw »

https://elektrotanya.com/konica_minolta ... nload.html
14: 2nd image transfer pressure/retraction failure

• The state of the retraction position sensor/2nd image transfer is not changed from the unblocked to blocked state even after the lapse of a predetermined period of time during predrive.
• The retraction position sensor/2nd image transfer is in the unblocked state even after the lapse of a predetermined period of time during predrive.
• The retraction position sensor/2nd image transfer is not blocked (roller in the retracted position) within a predetermined period of time after the retraction sequence of the 2nd transfer roller has been started.
• The retraction position sensor/2nd image transfer is not unblocked (roller in the pressed position) within a predetermined period of time after the pressure sequence of the 2nd transfer roller has been started.
Tipujem to na Pressure/retraction solenoid /2nd image transfer (SD4).

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od PotPalo »

Trefa! Bol to solenoid SD4, kúsok rozpadnutého molitanu na ňom dosť lepil. Stačilo ho očistiť a dať nový.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#90 Příspěvek od rnbw »

Ked uz jeden lepi, je najlepsie ich preventivne opravit vsetky. Inak je z toho casovana bomba. Lepim tam Chemoprenom kus PET vystrihnuty z nejakeho obalu. A pozor, treba poriadne ocistit aj doraz, niekedy tam zostane lepidlo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“