Benq FP91G model Q9T4 nejde zapnout, nesviti on-off led

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Shake
Příspěvky: 9
Registrován: 24 črc 2015, 02:00

#76 Příspěvek od Shake »

Tak monitor uz funguje. Tip od ok1hga a PotPalo bol spravny. Naozaj sa spominany rezistor 0,22 Ohm prepalil len ciastocne, cize zmenil hodnotu. Mojim merakom som na to nijako nemohol prist, lebo mi tak malu hodnotu nezmera.
Este raz vdaka za dobry tip.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od PotPalo »

Ale mohol si to namerať aj s tvojím merákom. Spoj hroty, čo ukazuje? Napríklad 0,7 Ohmu. Teraz zmeraj odpor, mal by ukazovať 0,9 až 1,0 Ohm (0,7 Ohm + 0,22 Ohm). Alebo inak: stačí od nameraného odpočítať odpor meracích káblikov (spojenie hrotov).

Na tom poškodenom rezistore sa zvykne urobiť naboku okrúhla prasklinka, je to poznať. Mimochodom tento rezistor (ak sa nepletiem, teraz nemám schému) určuje veľkosť prúdu, pri ktorej riadiaci IO vypne zdroj (preťaženie zdroja, meria sa úbytok napätia na tomto R.). Preto pozor s jeho hodnotou, mal by byť ako bol pôvodný.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Shake
Příspěvky: 9
Registrován: 24 črc 2015, 02:00

#78 Příspěvek od Shake »

Kedze ja meram pri opravach starym ruskym rucickovym merakom, tak tam naozaj nezmeram tak malu hodnotu. Ale skusil som digitalny a ako pise PotPalo tam uz som nieco predsa len nameral. Hodnota je 0,4 Ohm. Nahradil som ho 0,22 Ohm/5W, lebo inaksi som nezohnal, ale mestil sa a funguje.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“