O Einsteinovi, Stvořiteli, Darwinovi...a vůbec (odděleno)

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#76 Příspěvek od Yarda1 »

Nechme maličkých...
Je lepší, když si uleví tady, než aby to někde dělal sprejem na čerstvě omítnutou zeď.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#77 Příspěvek od Kremik »

Burnsi... Ty buď málo přemýšlíš, nebo se kolem sebe málo díváš. Nevšiml sis, že kdo má křídla, tak nemá ruce? Tak co, ještě bys měnil? Možná že ten pták závidí právě tobě.
To není inteligence, když přeletí oceán, a najde stejné hnízdo jako loni? Troufl by sis na to, kdyby to hnízdo bylo třeba uprostřed lesa? Když třeba vrána použije klacík aby si vyšpárala třeba ořech z místa kam se jinak nedostane? To je co? Nějaký automatický program? Postav si malého robota. Skus se občas podívat na svět očima někoho jiného, objevíš spoustu zajímavých věcí! Třeba to, že člověk, z pohledu zvířete, taky právě moc inteligentně nevypadá.
Zajímavé je, že odpovědi na mnohé otázky jsou často úplně jinde, než je člověk hledá. Třeba právě ta naše elektronika ve spojení s troškou matematiky řeší mnohé přírodní děje, na které bych aspoň já jinak jen s těží přišel. Spousta principů funguje podobně v různých prostředích. Jako příklad se nabízí různé stabilizace pomocí spětné vazby ve spojení s kombinatorikou. To pak po nějaké době i evoluce začíná dávat najednou smysl.
Jo, zapomněl jsem na mačku.
Nevím teda jak u vás na Slovensku, ale naše české kočky obvykle když vykonají potřebu, tak hrabou kousek vedle, aby si neušpinily packy :) Jelich potřeba zahrabat bude zřejmě naprogramovaná, ovšem způsob jakým se s tím v reálu vypořádají ukazuje jejich inteligenci. V tomto tedy spíše propadají, ovšem důležitý je taky motiv. Ani inteligentní tvor neodvede hodnotný skutek, není-li k němu nějak motivován. Kočkám zřejmě jejich produkty až tak nevadí, spoléhají na přírodu, že je uklidi, ale spíše bych řekl, že je i používají, třeba na vyznačení teritoria, tak asi nebude v jejich zájmu je nějak pořádně skrývat. Kdyby to bylo o inteligenci, co potom tedy ti okřídlení ptáci, když jsou tak na výši, jaktože se.ou rovnou za letu? :D

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#78 Příspěvek od Kremik »

Stejně by mě ale zajímalo, co si asi tak myslí nějaký drobnější ptáček, když si tak hezky lítá nad zemí a najednou se střetne s orlím pozdravem... :D

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#79 Příspěvek od PeteBurns »

No tym nedostatkom premyslania to urcite nebude ;) Vobec nie je podstatne, ze kto ma kridla, nema ruky a kto komu zavidi :D Podstatne je, ze v principe sa kridla nemaju ako vyvinut samovolne, evolucia neevolucia, musia byt naprojektovane a vytvorene priamo hotove a funkcne, aby mohli naozaj sluzit na lietanie, plus vsetko ostatne, co s tym suvisi, prsne svaly, tvar tela, zrak atd atd - keby aj zrovna mavanim ruk po cele generacie nahodou zacnu rast kridla a prsne svaly, co je sice totalny nezmysel, ale dajme tomu, na zaklade coho by sa vyvinuli tie ostatne atributy, nevyhnutne pre let, ked este stale lietat nejde, po cely ten cas, co cakame na kridla? :lol: Ono je to proste absurdne, aby nieco take mohlo vzniknut z nejakeho morskeho ci suchozemskeho zivocicha...a ze vtak trafi cez cely ocean - ak toto nazyvas inteligenciou, tak potom aku inteligenciu ma oproti tomu vtaku hocijaky clovek, ktory bez mapy ci navigacie netrafi ani do ovela blizsieho mesta hoci vo svojej krajine? ;) To je presne to, co si bezni ludia mylia a nevedia to odlisit, inteligenciu od naprogramovanych a casto velmi zaujimavo naprojektovanych funkcii, ten vtak musi mat zabudovany minimalne kompas, perfektnu pamat a zrak a ktovie co este na to potrebuje - a robi to automaticky, nie preto, lebo ma inteligenciu a sam to chce, on nevie, preco to robi, rovnako ako macka, zahrabavajuca hovnusy, robi to automaticky ;) A najvacsia sranda je pozorovat napriklad tu macku - vo volnom priestranstve to naozaj vyzera, akoby to robila inteligentne, ale ked nema dost miesta, tak sa valam od smiechu, ako kade-tade hrabe a absolutne nevie, co robi a preco :lol: Vidis, dobra otazka, skus na nu odpovedat :D Vznikne z nich novy druh, alebo jeden zabije druheho? ;)

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#80 Příspěvek od dudo02 »

Na vsetky tvoje otazky su aj odpovede...
Problem je v tom, ze Ty namiesto uprimneho zaujmu o poznanie mas potrebu ,toho co tu predvadzas.
Spochybnovat a zosmiesnovat. A mezdi riadkami poukazovat na svoju vynimocnost.
Pýcha.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#81 Příspěvek od tomasjedno »

S tím nic nenaděláme, on nemůže jinak, protože tak byl před milionem let naprogramován a přes to vlak nejede.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#82 Příspěvek od Hill »

Kremik píše:...Zkus se občas podívat na svět očima někoho jiného, objevíš spoustu zajímavých věcí! Třeba to, že člověk, z pohledu zvířete, taky právě moc inteligentně nevypadá.
Zajímavé je, že odpovědi na mnohé otázky jsou často úplně jinde, než je člověk hledá. Třeba právě ta naše elektronika ve spojení s troškou matematiky řeší mnohé přírodní děje, na které bych aspoň já jinak jen s těží přišel. Spousta principů funguje podobně v různých prostředích. Jako příklad se nabízí různé stabilizace pomocí zpětné vazby ve spojení s kombinatorikou. To pak po nějaké době i evoluce začíná dávat najednou smysl.
....Kdyby to bylo o inteligenci, co potom tedy ti okřídlení ptáci, když jsou tak na výši, jaktože se.ou rovnou za letu? :D
Na první odstavec lze reagovat konstatováním, že nejen z pohledu zvířete.
Starý indiánský náčelník v rezervaci hodnotí:
"Než přišla bledá tvář, být pastvina plná bizon, voda plná ryby, Indián ne rezervace, ne peníze, ne daně. Muž jen lovit, šukat a pak odpočívat, žena pracovat, udržovat oheň a rodit děti.
Bledá tvář dost idiot, když si myslet, že takový systém vylepšit..."

Ke druhému odstavci bych připojil jen svůj podpis, zato ke třetímu bych doplnil, že už jsou u nás i holubi tak přežraní a kalibr jejich střeliva se zvětšil tak, až to vypadá, že nad námi letěl kondor. A trefují se neomylně zejména tam, kde se to nejhůř čistí. Úspěšnost zásahů velmi vysoká. Schválně to nějaký čas pozorujte a nenechte se zasáhnout...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#83 Příspěvek od ok1hga »

jj, je to tak Hille !

serou mi na auto !
. . . a ostatním zpívají !

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#84 Příspěvek od Hill »

Jo zpívají: je to fajn, jak si švitoří stovkami hlásků, ale ne ve čtyři ráno, když se na okně ložnice usadí nadržený sýkorák a řve jak tygr. Teda, jestli to byl sýkorák, to jsem v tom příslibu úsvitu nerozeznal, ale zřejmě Američan nebo starosvětský Evropan, protože pořád telegrafoval trojku postaru ...-. Nebo že by Švéd?
Vyženu ho a do dvou minut je zpět. Nezbylo, než okno zavřít úplně. Teď jsem jak sůva z nudlí, protože to bylo zrovna dnes ráno a po páté jsem stejně musel vstát.
Inu, i krása ptačího zpěvu je věc relativní.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#85 Příspěvek od tomasjedno »

Hill píše:... Teď jsem jak sůva z nudlí, protože to bylo zrovna dnes ráno a po páté jsem stejně musel vstát...
Co že to říkal ten indiánský náčelník o bledé tváři?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#86 Příspěvek od Hill »

Pravdu, nic, než pravdu...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#87 Příspěvek od PeteBurns »

dudo02, co keby si radsej namiesto toho premudreleho moralizovania skusil aspon jednu naozaj uspokojivo zodpovedat? Mozes napriklad tu o tych kridlach, kedze je aktualna ;) A si trochu mimo, ja nemam ziadnu potrebu zosmiesnovat tie "odpovede", oni su totizto usmevne samy osebe, aj bezo mna :) A ak uprimnou snahou o poznanie nazyvas uprimne lezenie do zadku vacsiny s tym istym "vedeckym" nazorom, tak v tom pripade mas naozaj pravdu, nemam o nic take zaujem ;)
tomasjedno, coze by si nic nenadelal, o tych kridlach mi to vysvetli, ale tak, aby to malo aj hlavu aj patu ;) Len neviem, ci by ste sa s dudom02 nemali dopredu dohodnut na rovnakej verzii, inak to bude dost trapne :D

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#88 Příspěvek od tomasjedno »

PeteBurns píše:...tomasjedno, coze by si nic nenadelal, o tych kridlach mi to vysvetli, ale tak, aby to malo aj hlavu aj patu...
Krmit trolla mě nebaví, trhni si protézou.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#89 Příspěvek od EKKAR »

Budu tady jen parafrázovat naše Moderatizátorský Vysokoprevoschoditělstvo Hilla - "Vůl zvostane volem, i když bude mít 10x červenej diplom za absolventuru kurzu plemennýho bejka..." - Burnsi, tobě by nepomohlo, ani kdybys ty zkoušky skládal každodenně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#90 Příspěvek od PeteBurns »

tomasjedno, naco sa potom snazis, ked mas prilezitost ukazat, ako sa mylim, no zrazu ta to nebavi? :D Zmysluplne vysvetlit vznik nielen kridiel, ale celeho zloziteho lietania nie je take jednoduche, ako politicke mudrovanie, vsak? ;)
EKKAR - konecne si vyslovil zmysluplne tvrdenie, zial podporujuce moju teoriu :D Veru je to tak, vol zostane volom, aj ked sa budete silou-mocou snazit dokazat opak a tvrdit, ze raz bol mozno rybou :lol:

Odpovědět

Zpět na „Teorie“