odchod do důchodu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od ZdenekHQ »

BOBOBO píše:A privatizace u nás měla proti ostatním socstátům nejmenší ztráty . Zase jsme u pravdy . Ztráty byly vysoké , ale nejmenší . Přeber si to jak chceš .
Z takových prohlášení mám strach a husí kůži. Přeber si to, jak chceš.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#77 Příspěvek od BOBOBO »

Jen si to sežer , mohlo to být zdaleka horší a NIC se nevrátí . Takové věci už začínáš také chápat ...... Já vím , že se Ti takovéto věci nelíbí . Ale vem si jenom "vracení církvím" . To je nějakých fabrik . To Tě např. nebere ? Co narvali socani do bank byl jen Klausův zlomek . Ale je třeba to vzít s nadhledem . A přiznat si i ty další reality !

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#78 Příspěvek od voitano »

masar píše:Dnes mi přišel dopis, v němž jsem se dozvěděl, že mi přidali 40,-Kč.
Tak jsem si dal nohy na stůl...
:wink:
Kolikpak stálo asi poštovné....?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#79 Příspěvek od p32 »

Co poštovné? Zajdi si na úřad pro jedno lejstro a co za to chtějí. :lol:

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#80 Příspěvek od Pikofarad »

voitano píše: Kolikpak stálo asi poštovné....?
Pošta je státní,tak státem rozeslané radostné zprávy důchodcům o "razantním" navýšení almužny bylo určitě za nicotný paušál.Pošta se zhojí na svých zákaznících.Každoročným navýšením cen o min 10%.Prý se tím zkvalitňují její služby.Pošťačkám asi zakoupili sedmimílové boty :)

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#81 Příspěvek od milous2 »

Já to nepřepočítával,měl jsem to ráno v emailu. :lol:
Přílohy
poštovné.JPG
(69.85 KiB) Staženo 17 x

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#82 Příspěvek od xsc »

Jenže ten výpočet je tak trochu pitomost. ČSSZ to zaplatila, ale státní poště. Takže kromě ceny za papír a obálku se zbytek peněz zase vrátil do rozpočtu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#83 Příspěvek od p32 »

Pitomost je ten tvůj názor. Kdyby to zaplatila mě, tak bych si za ty prachy odkoupil od státu nějaký zámek a peníze by se státu taky vrátily do rozpočtu!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#84 Příspěvek od xsc »

Holt porozumění ekonomice není vaší silnou stránkou. Když ty peníze dá stát soukromé osobě, tak rozhodně není zaručeno, že ta je zase investuje do státu. Zatímco když je dá státní firmě, tak je to to samé, jako když vy si přendáte stokorunu z pravé kapsy do levé.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#85 Příspěvek od Bernard »

Je to přece výpočet na úrovni desetiletého dítěte, tomu slouží hlavně na procvičování násobilky. Ale i dospělého jedince asi ohromí ten poměr jednodenního přilepšení na důchodce na celoroční náklad na poštovné pro všechny důchodce. Dá se to i otočit, roční přilepšení všem důchodcům je 1,68 mld Kč a ekvivalentní denní náklad poštovného na jedince pouze 3,6 halíře. To už se dá zkousnout, ne?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#86 Příspěvek od Maskot »

xsc píše:......Zatímco když je dá státní firmě, tak je to to samé, jako když vy si přendáte stokorunu z pravé kapsy do levé.
Tohle prirovnani zrejme v pripade statnich kapes asi nefunguje. U meho kabatu je opravdu jedno ve ktere kapse kolik je, statni kapsy se plni sice z jedne centralni, ale pravdepodobne neplati, ze co z jedne odtece se do ni opet vrati, takze ta dotycna kapsa je lehci a nezbyva ji nez doufat, ze pristi naplneni bude obsahovat to co z ni odeslo. Neni to ale jen otazka samotneho postovneho za dopis. Snad kazdy tady vi co stoji napr. tonery, papiry, amortizace tiskarny, elektrina nutna k vytisteni. Tohle vse se do statniho nevraci tudiz to musi i pri kapesni teorii nekde chybet. Tipnu si, ze zrovna v te kapse co zajistuje vyplaceni onech duchodu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#87 Příspěvek od p32 »

xsc píše:Holt porozumění ekonomice není vaší silnou stránkou. Když ty peníze dá stát soukromé osobě, tak rozhodně není zaručeno, že ta je zase investuje do státu. Zatímco když je dá státní firmě, tak je to to samé, jako když vy si přendáte stokorunu z pravé kapsy do levé.
No, máš to fakt celé popletené. Soukromé nesoukromé, to s tím nemá nic společného. Kde ty s neznalostí ekonomiky chceš tvrdit, že když se to dá státní firmě, tak je zaručené, že ta to investuje do státu? To platilo snad za komančů, dnes to právě není žádné pravidlo. Zkus si zopakovat Má dáti a Dal z účetnictví. A nepiš takové úchylné hlouposti, na to máme Kalouska.

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#88 Příspěvek od nokijec »

Zase hoax.Důchodců není 3,5 mil. ale 2,8 mil.Důchodů je 3,5mil.Čímž netvrdím,že osoba pobírající dva druhy důchodů,nedostala dvě obálky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#89 Příspěvek od p32 »

Jestli vůbec dostali všichni ty obálky, jestli se to možná týkalo jen těch, co to nemají posílané na účet. Nakonec stejně nevíme, jaké má pro to ČSSZ předpisy. :wink:

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#90 Příspěvek od lesana87 »

Přišlo to i těm, co mají důchod posílanej na účet. :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“