Zkušenosti s FIO a Air bank

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#76 Příspěvek od EKKAR »

Není potřeba bejt "movitej klient" - ano, těm banka umí peníze vydělávat. Ale pro bezplatnej účet k běžným platbám nemusíš bejt nijak extra bohatej. Stačí mít obvyklej provozní "běžnej" účet kam ti chodí měsíční příjem a k tomu třeba jeden blbej hotovostní úvěr na 20 tisíc - a už máš 2 "jejich produkty" - a v tu chvíli můžeš žádat to co jsem popsal vejš. Ale oni sami ti to nabídnout nesmějí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#77 Příspěvek od petrfilipi »

p32 píše:Jo, u České Spořitelny si stačí vybrat něco v hotovosti z vlastního účtu. A hned je za to poplatek 80,- Kč. Větší zloději asi nejsou nikde jinde.
No to je možné, ale jde to. Zkus si vybrat něco v hotovosti u MBank.
Nebo tam vložit peníze. Osobně jsem ruční výběr na přepážce asi nikdy nepoužil, zato vklad hotovosti občas dělám (když nakoupím zboží hasičům na ples a opkladník mi to vrátí v hotovosti). Sice je paradox že záleží na tom, čí ruka podá peníze pokladníkovi na pobočce ČS (moje ruka to má zdarma, synova ruka to má za poplatek), ale v tom taky nevidím problém.

Petr

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#78 Příspěvek od p32 »

No, zkusil jsem to x krát u FIO a nebyl jediný problém zdarma bez poplatku.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#79 Příspěvek od petrfilipi »

Abys rozumněl tomu, co jsem chtěl napsat: prostě všechny banky mají nějaké mínusy. Vyber si třeba u FIO 800 Kč. Zdarma to už asi nebude. Zkus vybrat peníze z MBanky. Smůla. Zkus nezaplatit měsíčně kartou ani Ň a pak si vyber peníze z bankomatu FIO. Zkus si vybrat 6x za měsíc peníze v bankomatu jiné banky než FIO (protože např. c Chrudimi je bankomat FIO na náměstí a když nechceš jít 1km pěšky, tak zaplatíš za parkování). Kolik za to zaplatíš?

Já jsem chtěl jen napsat, že moloch typu ČS může být pro někoho použitelný, a přitom to nemusí stát stokoruny měsíčně a hlavně - nemusím počítat, kolik jsem kartou utratil. Prostě já jsem s ČS a jejími službami víceméně spokojen.

Petr

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#80 Příspěvek od p32 »

petrfilipi píše:Vyber si třeba u FIO 800 Kč. Zdarma to už asi nebude.
A proč? Vyberu si ve FIO třeba 12 tisíc a žádný poplatek tam není. Nebo něco nového zavedli pro lidi co tam mají méně než 20 melounů?

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#81 Příspěvek od dobrman »

Mám svůj účet (jen pro svý kšefty, mimo rodinný) u EQUA a naprostá pohoda.
Pobočky vůbec nepotřebuju. Vybírat se dá neomezeně ze všech bankomatů ostatních bank zdarma. V zahraničí za 9Kč..
Trošku problém je vklad hotovosti. To jde jen složenkou, ale jednou měsíčně banka tu složenku proplatí (40Kč). Ani každý měsíc tam hotovost nedávám.
Jinak skoro vše bez poplatků...
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#82 Příspěvek od Hydrawerk »

dobrman píše: Trošku problém je vklad hotovosti. To jde jen složenkou, ale jednou měsíčně banka tu složenku proplatí (40Kč).
https://www.equabank.cz/caste-dotazy
No opravdu.
Kde si můžu vložit hotovost na účet u Equa bank?
Hotovost si můžete na účet u Equa bank vložit prostřednictvím jakékoliv z téměř 3400 poboček České pošty.
Jak vklad hotovosti provedu?
Stačí vyplnit poštovní poukázku A (tr. kód 114) dle návodu na našich stránkách u produktu Běžný účet nebo Spořicí účet.
Kdy mi bude vložená částka připsána na účet?
Částka Vám bude připsána dle podmínek České pošty nejpozději do tří pracovních dnů od provedení vkladu.
Oni teda na pobočkách asi fakt nemají pokladnu ani bankomat pro vkládání peněz.
V pobočkách Airbank mají aspoň ten bankomat pro vkládání peněz.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#83 Příspěvek od Hydrawerk »

http://finance.idnes.cz/analyza-kveten- ... viteze_sov
Fio Banka je až na 9. místě, ani nevím proč. Metodika hodnocení je dost divná.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od Behemot »

Protože nedali bakšiš přece :lol:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#85 Příspěvek od petrfilipi »

Myslím si, že obecný přehled nejvýhodnějších běžných účtů je blbost. Tohle si totiž musí udělat každý sám na svém modelovém příkladě.
Prostě potřebuji 2 karty, platím kartou asi za 3.000 měsíčně, potřebuji vybírat malinké částky a často z bankomatu a chci u něho i zaparkovat zdarma, často jezdím do ciziny takže uvítám pojištění, chci občas složit platbu v hotovosti atd. atd.
Pak si zjistím ceny u standardních bank a mám výsledek, který mě zajímá. Ostatní hodnocení je irelevantní. K čemu je mi SEPA platba?

Petr

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od Behemot »

K nákupu mimo čechistán? :wink:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#87 Příspěvek od petrfilipi »

No to já vím, (resp. jsem si našel), co je to SEPA platba. Jen nevím, kdy bych ji použil. Buď platím PayPalem do PRC nebo UK nebo najdu firmu, která tedy prodává stejné zboží, jaké jsem našel např. u BRD firmy.
Prostě pro mě je jedno, zdali SEPA platba stojí 5Kč, 50Kč nebo 500 Kč, bo ji nepoužívám.

Petr

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od Behemot »

Slovensko je taky cizozemsko a platí se tam přes SEPA.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#89 Příspěvek od Eleman »

FIO má platbu v EUR z a na Slovensko zdarma.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od Behemot »

Mě to řikat nemusíš, dostávám platby od zákazníků furt :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“