Záložní zdroj s čistě sínusovým výstupen

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od kybler »

Spodní deska, ty 3 trafa a 2x 12V/17Ah mimo záběr, je celá moje UPS, která to utáhne 2-3 dny. Připraveno na blackout. :D
Přílohy
rozvadec.jpg
Když všechno selže, přečti návod.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#77 Příspěvek od TAKJAN »

Hezký. Včetně vercajku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#78 Příspěvek od Celeron »

Jé, čeho všeho jsem já se svojí samotíží ušetřenej. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#79 Příspěvek od EKKAR »

Eště mi zkoušej tvrdit, že ti 2x 12V/17Ah stačí na zálohování na 3 dny ... to bys měl jen něco málo přes 5,5Ah na každej den při 24V respektive cca 11Ah při polovičce ... Kdybych počítal JÁ zálohu na 72 hodin provozu, budu u těch baterek vycházet z kapacity minimálně 10x vyšší. Uvědom si - čerpadlo u topení se nesmí zastavit kvůli nedostatku energie v baterce, jinak hrozí poškození otopnýho systému (od minimálně vzniku bublin až po propálení topnejch výměníků), takže musíš mít i v tý záloze aspoň 20% rezervu ... A když navíc máš čerpadlo na síťový napětí a při provozu na baterku(y) musíš používat měnič nahoru, musíš připočítat účinnostní koeficient = měnič si běžně z baterky vezme 1,4x až 1,6x víc energie, než jí pak odevzdá čerpadlu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od kybler »

Čerpadlo mám nastavený napevno na 7W, běží to denně cca 8h, ano, i s rezervou to vydrží 3dny. :)
Ten zbytek obstará mechanickej regulátor a ta horní deska, která spustí kravál při podpětí, selhání termočlánků, při přehřátí ještě nuceně otvírá bojler a dává dost času na zásah obsluhy.
Když všechno selže, přečti návod.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“