O kosmických programech a tak... (OT, odděleno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#76 Příspěvek od xsc »

Krásně ukazuješ trollí způsob uvažování - když se ti názor někoho nelíbí, začneš vymýšlet lži, že tě eviduju, sleduju, prostě přesně ony účelové nesmysly dle Moskvy.
Bereš za to něco? :twisted:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#77 Příspěvek od Crifodo »

Lžeš ty a navíc jsi pokaždé první v reakci ad hominem, ty se věnuješ mně a ne naopak.
Je hezký, že svý úlety okecáváš mou reakcí, ale ty to cpeš naprosto všude
Protože tady na EB nikdo jiný takový osobní dozor není, těžko si to vyložit jinak, než že jsi tu služebně. Že bys byl takový fanatik na potírání debatérů z vlastního nasazení, s tím jsem se zatím nesetkal.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#78 Příspěvek od xsc »

Na fóru jsem roky a reaguju podle tématu. Že je to často na tebe, je zjevně dáno tím, jaké nesmysly poslední dobou píšeš.
Nebo si vážně myslíš, že je toto fórum nebo dokonce ty osobně tak zajímavé, že by vůbec někomu stálo za to ho oficiálně sledovat? Dobře víš, že ne, ale proč to nepoužít, když ti dojdou argumenty, viď :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#79 Příspěvek od Crifodo »

xsc píše:často na tebe, je zjevně dáno tím, jaké nesmysly poslední dobou píšeš.
Nesmysly tu psalo a píše spousta lidí, je to jejich právo až do trpělivosti majitele hospody.
Nemám a neměl jsem nutkání na ně reagovat víc, než odpovídá jejich významu, to jest většinou vůbec. A už vůbec ne tak, jak to předvádíš ty, přiběhnutím do pár minut a "ideovou" korekcí. Většina lidí, tedy těch co sem chodí ve volném čase, si prostě pokecá a názory protějška, byť zcela opačné, tolerujou.

Ale připouštím, poslední dny mi to nedá a občas napíšu něco, co bych předtím formuloval jinak, prostě mě baví vidina, jak naběhneš, uznávám je to možná obsese ale baví mě to.
A teď vyskoč.

řeč byla o tom, zda Američani mají/nemají zapotřebí se nechat vozit od mužiků ruským děravým korábem.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#80 Příspěvek od p32 »

xsc píše:Na fóru jsem 4 roky
My tě docela chápeme, máš co dohánět. :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#81 Příspěvek od konosuke »

tak tohle už je něco na míru XXI století, 4 astronauté se tam vejdou (možná i pes ale malý) a zásoby, techn.vybavení...pozemská hmotnost korablu 22t, zatím jenom projekt grafika konstrukce Lockheed Martin
srovnejte s LM AD1969 hrůza pomyslet coby kdyby
Přílohy
lm_lander.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#82 Příspěvek od tomasjedno »

konosuke píše:...pozemská hmotnost korablu 22t...
Ty víš o nějaké nadpozemské?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#83 Příspěvek od konosuke »

ano vím, měsíční například, cca 17% pozemské
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#84 Příspěvek od EKKAR »

Pak si motáš pojem a průjem, což na displeji nevypadá jako velkej rozdíl, ale když si do obojího sáhneš, asi se budeš divit ...
HMOTNOST jako fyzikální veličina je na Kouli i na Skále (literární pojmenování Měsíce) STEJNÁ - prostě kilogram hmoty je na Kouli stejnej kilogram hmoty jako na Skále, na Jupiteru nebo kdekoliv jinde v Galaxii. Co je všude jinde jiný, je VÁHA neboli jinak řečeno TÍHA = síla způsobená gravitačním působením mezi tím kilem hmoty a nejbližším nebeským tělesem, protože ta se podle Newtonova zákona mění přímo úměrně k součinu jejich VLASTNÍCH HMOTNOSTÍ a nepřímo úměrně s čtvercem jejich vzájemný vzdálenosti.
Takže i když VÁHA modulu na Kouli je 22 tun (a odpovídá to i jeho HMOTNOSTI), tak na Skále bude předmět SE STEJNOU HMOTNOSTÍ MÍT VÁHU JEN 0,16x TAK VELKOU = na podložku tlačit silou odpovídající na zemi tělesu o hmotnosti 3,5 tuny ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#85 Příspěvek od tomasjedno »

Drobně bych upřesnil - váha modulu na Kouli není 22 tun, nýbrž 22.000 kp nebo 216 kN. Tuna je jednotka hmotnosti.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#86 Příspěvek od Celeron »

Neřeš to, Werner taky počítal tah rachejtle A4 v tunách. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#87 Příspěvek od tomasjedno »

No jo, když ona soustava SI platí až od r. 1960 :D a v Americe mu pak už možná domluvili :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#88 Příspěvek od konosuke »

a kde je vypálený kruh na povrchu pod hlavním motorem či odfouklý prach ?
zase budou spekulace odpůrců že vše je studiová finta just like Eagle 1969
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#89 Příspěvek od xsc »

tomasjedno píše:No jo, když ona soustava SI platí až od r. 1960 :D a v Americe mu pak už možná domluvili :D
V Americe neplatí doteď....

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od Habesan »

Naopak, platí, ale nepoužívá se.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“