Přikapávání oleje na řetěz

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#76 Příspěvek od Celeron »

Proč svařovat dvě lišty? Viděl někdy Československou dvoumužnou motorovku Rinco? Tam je lišta vysoká možná 150 mm. Je stará tak 80 let. :wink:
Přílohy
Rinco pila.png
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#77 Příspěvek od _luky_ »

Asi to bude dostupností těch lišt. Něco mi říká, že lišta na 80 let starou pilu nebude úplně běžné zboží...

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#78 Příspěvek od Sadra17 »

_luky_ píše:Svět není tak černobílý. Viděl jsem řešení, vyráběné nějakou firmou (jméno jsem neudržel), která staví řetězové katry. Aby mohli mít větší řetězku přímo na elektromotoru, mají dvě lišty svařené k sobě.
A pak, že to nejde. :-)
čínani vyrábí set který nasadíš na rozbrus a máš z něj elektrickou pilu :lol:

na mazání bych zkusil klidně koupit nějaký originál čerpadlo https://www.ebay.com/itm/OIL-PUMP-WORM- ... Sws-tbFO-Y

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#79 Příspěvek od Celeron »

_luky_ píše:Asi to bude dostupností těch lišt. Něco mi říká, že lišta na 80 let starou pilu nebude úplně běžné zboží...
Ach jo, tady někdo nechápe smajlíky. :lol: Viděls někdy upravenou motorovku pro drvoštěpský závody? Široký lišty, motory s laděnejma výfukama. Asi se ty lišty někde dají sehnat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#80 Příspěvek od Olchor »

Mám tu zubové čerpadélko do ostřikovačů ze staré škodovky. Kolečka jsou kovová, vydrží hodně. Tlak solidní, akorát že nenasaje, muselo by být umístěno pod nádržkou s olejem, vyústění zas nad hladinou oleje, aby neprotékal. Nesnese trvalý chod, ale to by stejně nešlo, dává docela dost. Takže impulzní režim, třeba 2s chod, pak pauza, podle potřeby, odvodit od rychlosti řetězu. Olej nějaký řídký, hydraulický nebo převodový. Na vrakáči takových čerpadel seženeš kila, můžeš experimentovat.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“