Pomůcky,vychytávky a zajímavé zboží z china shopu.

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#76 Příspěvek od scorpions-cz »

U mně jsou vždycky až na prvním místě :oops:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#77 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Len aby v tom nebolo prilis teplo, ked to zacne horiet...
Víš co umí zlomený odporový lícno ve vytápěnejch botách? Těch blbejch 12V, co tam pak udělá "oblouk", no nestačíš si bez popálenin boty sundat. :wink:
Mělo to být stejný lanko, co se zašívá do sedaček aut a stejně se po pár použitích zlomilo. Slyšel jsem, že když si na autosedačku klekneš kolenem, tak je jen otázka jestli se lanko natáhlo a narušilo a kdy potom praskne.
Mě se to tedy nestalo ale viděl jsem následky na někom jiným. Ten škvarek Thinsulate 400 z výstelky boty musel z kotníku postiženýho odstranit chirurg. Popálenina 3. stupně velikosti grepu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#78 Příspěvek od robo »

Dnes dorazila ledka E27 18W Natura White Dimmable. Svítí velmi parádně za cenu 250kč. A co je úžasný- stmívání. Věřte nebo ne ale nebliká, kontrolováno v několika krocích stmívání. Fakt první výkonná žárovka co funguje jak má. A že mě rukama pár kusů různých značek neznaček led žárovek prošlo a ani jedna nebyla ok a nebo snad byla ale svítila do žluta. Zkoušel jsem led s denním světlem s max dostupným výkonem co jsou stmívatelné. Tak jsem objednal ještě 2 do zásoby.

Edit: jedna drobnost jako mínus, při stmívání se dostane do stavu kdy to neukočíruje a zhasne. Pak následuje chvilkové cvakání se spínačem než ji nahodím. Takže při snižování jasu na min si musím dávat pozor na minimální hodnotu.

https://www.aliexpress.com/item/3286588 ... 4c4dwHxLI2
Přílohy
rovka led1.jpg
rovka led2.jpg
rovka led3.jpg

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#79 Příspěvek od Hydrawerk »

To má 1550 lumen, že?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#80 Příspěvek od Hydrawerk »

Není to z toho Aliexpressu levný. A má to nestandardní tvar. Profesionální stmívatelný Osram 14W s podobnou svítivostí stojí 212 Kč plus poštovné. https://www.kupzarovky.cz/osram-paratho ... 54136.html
Nevím ovšem, jak si rozumí se kterými stmívači, že jo.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#81 Příspěvek od robo »

Ta osramka je 2700K jak hledám 4000K. Měl jsem na zkoušku jednu podobnou osramku jako ta z Ali taky asi 2700K, stmívatelnou, stála přes 500kč a se dvěma různými stmívačí se chovala stejně tak jako jiná rádoby stmívatelná. Asi 3s klidné světlo a následující 3vteřiny se světlo jako by třepalo. Na plný svít to bylo ok. Když vedle takového světla máš puštěný monitor s klidným fixním obrazem tak o to víc vidím to třepání.
Za žárovku s E27, 4000K, stmívatelnou a výkonnou bych dal třeba litr. Je to dost ale za klidné a pořádné světlo, proč ne. Takže těch 250kč za ledku z Ali mě připadne naprosto v pohodě. Když potřebuji fest světlo nad prac. stolem tak ho konečně mám. Oči ve věku 50+ už potřebují slušné světlo a co oko nezachytí tak mozek nedožene.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#82 Příspěvek od rnbw »

Este je otazne, ako dlho to vydrzi fungovat.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#83 Příspěvek od robo »

Na max pojede jen když bude potřeba takže ji tímto šetřím.

Edit: koukl jsem do návodu stmívače jak předat DO a dočetl jsem se že lze stmívač nastavit na min. jas-hodnotu při které led žárovka ještě svítí. Po nastavení tedy už nedochází k tomu že u ubírání jasu se dostanu do fáze že žárovka zhasla.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“