Cena oleje ve značkových servisech

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#76 Příspěvek od p32 »

Ale existuje, přečti si pořádně NOZ. Že ti ale udělají jinou cenu, to je snad jasné. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#77 Příspěvek od EKKAR »

breta1 píše:Včerejší zkušenost s jedním brněnským značkovým škoda servisem.
Na svoji Octavia1/2010 jsem si tam vždy nechával měnit olej vlastní, vždy odpovídající správné specifikaci. Včera mi řekli, že mi vlastní olej nevymění, prý z nařízení vedení.
Auto už samozřejmě v záruce dávno není, byl jsem tím vyjádřením ale zaskočen.
Je zde prosím někdo, kdo po právní stránce ví, že to značkový servis může udělat, a když nemůže, jak bych měl postupovat?
Informuj ČOI. Podle celo€urochujstánsky platnejch předpisů musí servis akceptovat donesený díly i materiál a nesmí zákoše nutit přijmout jejich vlastní - může to potom uvádět na předávací listině a vyžadovat podpis zákoše, že s tím byl zákoš seznámenej a že za škody způsobený použitím vlastního dílu nenese servis odpovědnost, ale to je tak akorát jediný, co skutečně může. Jediný co nesmí je namontovat výslovně poškozenej nebo jinak technickým požadavkům neodpovídající díl/náplň. Pojem "originální náhradní díl" je totiž podle zákona díl, kterej je u dodavatele označenej jako homologovanej pro daný vozidlo - a tím dodavatelem NEMUSÍ bejt nutně výrobce auta. To bys totiž třeba na škodovku nemoh namontovat svíčky NGK, tlumiče SACHS nebo brzdy BREMBO - protože je výrobce na ty auta sériově neosazuje. Servis vymrdat jak sysly, "vychválit" zveřejněním na netu a v Černejch Ofcích a podobnejch bulvarizujících relacích. Prostě ze zákona oni nesmějí odmítnout zákazníkem donesenej ND (nebo náplňovou hmotu), pokud je to výrobek odsouhlasenej pro daný vozidlo svým výrobcem - pak samozřejmě zákoš přebere spoluzodpovědnost, ale to je tak jediný, co může servis namítnout. Basta.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#78 Příspěvek od witt »

jj, zavolej na ČOI, že ti to poradili znalci práva na internetu.
Se nestačím divit... :roll:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#79 Příspěvek od p32 »

Já taky. :lol:
witt píše:Na výměnu vlastního doneseného oleje určitě právní nárok neexistuje.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#80 Příspěvek od Sadra17 »

servis tě klidně může odmítnout obsloužit z jakýhokoliv důvodů (třeba že budeš mít červený tričko) a i kdyby jsi se před nima na hlavu stavěl tak s tim nic neuděláš :lol: :lol: :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#81 Příspěvek od p32 »

No a co? Tak si zajde do jiného servisu.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#82 Příspěvek od Sadra17 »

jistě, nikdo ho nenutí jít zrovna tam, se svým majetkem může nakládat jak chce

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše:Eurohujeři a snůška chytrejch keců
Ty vole :lol: Ale pobavíš, to zas jo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#84 Příspěvek od EKKAR »

Někoho, kdo se baví nad tím, jak někdo další odmítá dodržovat zákony zcela výjimečně zaměřený ve prospěch obyčejnýho člověka, pokládám za nejhrubší lidskej odpad, patřící někam mezi "poctivý" politiky, "spravedlivý" právníky, "nezávislý" soudce, sexuální predátory, drogový dýlery a exekutory. Klidně v tom pokračuj, už ses odkopal.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#85 Příspěvek od witt »

Mohl by jsi prosím specifikovat, který konkrétní předpis máš na mysli?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#86 Příspěvek od Eleman »

Dejte sem prosím někdo odkaz (nebo lépe printscreen) na zákon, vyhlášku, nařízení..., které ukládá servisům povinnost použít zákazníkem donesené náhradní díly a náplně. A bude jasno!
To by mne fakt zajímalo
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky bych ten zákon rád viděl. Existuje-li, samozřejmě.
Bavím se tím, jak do každé situace nacpeš € a Brusel, to už je obsese. A jak na každého ČOI, černý vovce a podobně :lol: Když někde moje prachy za práci nechtějí, tak nechtějí; jdu jinam a hotovo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od hafca »

Začínám řešit to samé. Kde si nechat vyměnit donesený olej. Ale zajímala by mě jiná věc. Jak poznám, že mám v autě to, co jsem si donesl. Na dílnu se nepouští kvůli bezpečnosti. Takže teoreticky tam mohou nalít cokoliv.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#89 Příspěvek od passion »

S tým zákonom to bude ako s Ulrichovou píčou.
:lol:
Naposledy upravil(a) passion dne 08 srp 2020, 17:04, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#90 Příspěvek od p32 »

Jistě, že existuje zákon na ochranu spotřebitele. Je to asi jak jsem kdysi tady žádal na konkrétní odkaz na záruční dobu podle NOZ - odpověď žádná, ale každý věděl, jak je dlouhá. :lol:
hafca píše:Kde si nechat vyměnit donesený olej. Ale zajímala by mě jiná věc. Jak poznám, že mám v autě to, co jsem si donesl. Na dílnu se nepouští kvůli bezpečnosti. Takže teoreticky tam mohou nalít cokoliv.
A že tam nalejou ten svůj ze sudu, to si piš. Ten tvůj si přelijí do svého kanystru pro své auto. :lol:
Přitom je to jen o tom, že musíš jen povolit dole filtr, vypustit do lavoru nebo nízkého aspoň pětilitrového hrnce a dát nový filtr (stačí i dotažení rukou) a nalít nový olej po rysku od-do. Samozřejmě u paneláku se to nedá dělat, snad jen někde v rohu na parkovišti. :wink: Záruku ti potom samozřejmě nedá nikdo, ale o tom to právě je, že ti ji nedají ani v tom značkovém servisu - vymluví se na něco jiného.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“