Svářecí invertor z Penny

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#76 Příspěvek od MiraSt »

Sice je to už zapomenuto, ale teprve dneska jsem se k focení dostal. Můj stroj mám doma už deset roků a koupil jsem ho za dvě stovky protože před tím tři roky ležel na boku v kopřivách u jedné firmy. Měla od výroby špatně navinutý motor. Točilo to jenom 1500 otáček a ve hvězdě to bralo 25 A. Do "D" vylítnul jistič. Taky to hřálo. Tak jsem ten motor rozebral, našel začátky a konce cívek a zapojil to jako tři cívky na vrcholu trojúhelníka. No a ono to funguje. Sice je při rozběhu strašně hlučná díky rozptylovému mag. poli, dá se rovnou přepnout do "D"- to je ještě hlučnější, ale když se rozběhne tak vyje jenom ventilátor a... funguje. Ale jenom do 250 ampér. Pak se začne zastavovat. Ještě podotknu, že byla nejetá. Komutátor není vůbec oholený. :)
Přílohy
Triodyn.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#77 Příspěvek od Celeron »

weed_smoker píše:To na tom toroidu na fotce je výstupní tlumivka NEBO TO JE TEN HLAVNÍ TRANSFORMÁTOR :?: :?: :?:
Ty na fotce vidíš něco dalšího, co by mohlo být trafo? Já ne. A zapomeň, že na výstupu bude tlumivka, tu nedávaj i do podstatně dražších invertorů.
Tady je něco k tlumivkám. https://www.youtube.com/watch?v=UNOs0D1aIko
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#78 Příspěvek od fredis »

ok1hga píše:ty parametry jsou těžce přehnané . . .
. . . ale

https://youtu.be/fNyFg5mziOc

na takové to domácí žvýkání . . .
A tady tu tlumivku máš! :wink:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#79 Příspěvek od Celeron »

Ale bavíme se snad o jiným invertoru z odkazu na AliExpresu, co sem dal fotku PatrikVarga.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#80 Příspěvek od sinclair »

Vidíte sami, že ten Parkside z Lidlu je úplně jiná liga a nejspíš úplně jiný výrobce, než ten šrot z Penáče, co ho nabízí rejžák už za litr na Ali.
Našel bych tam daleko víc chyb, co by konstruktér prostě udělat neměl ani ožralej a přece tam jsou. Tady je ale otázka, zda to tak není záměrně.
Jak víme, rejžák nikdy nic nedělá "jen tak", ale s nějakým cílem. Elektrolyty, nejspíš Samwha HC a narvané mezi chladičema, to je fakt chuťovka. Ten toroid na výstupu visí fakt v luftu..?
Ten odrušovák na vstupu má fakt jako odrušovat? S těmi fejkovými žlutými kondy, co tam jsou? No to určitě. Zkuste si někdy některý ten kondenzátor rozdělat - jedno který, všechny ty žlutý X2 jsou stejný.
Proč je to video tak neostrý, ví někdo?
Videa tohoto druhu jsou dobrý akorát na to, že to nemusím sám rozebírat..
Že to "nějak" vaří je snad předpoklad, když se to jako svářečka za 2,5 prodává, ne? Nenamáhal se ani měřit proud v přívodu při svařování, ale hlavně, že si na výstup zapojil ten svůj "měřič", to je pro laiky asi působivý. Přechodový odpory v kleštích a při takových proudech - nic? Neměl ani koule osolit poťák proudu naplno a změřit zkratový proud ne natvrdo, ale přes elektrodu.
Tip: Stálý zákazník Lidlu, s nějakým profitem z videa i z hypáče? Vypadalo, že i oblečení má odtamtud :D

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#81 Příspěvek od weed_smoker »

Celeron píše: Ty na fotce vidíš něco dalšího, co by mohlo být trafo? Já ne.
Na tý fotce ne,ale čekal bych,že bude pod těma chladičema vedle tranzistorů a výstupních diod podobně jako v PC zdrojích,ale tady jsou chladiče o dost větší,takže by bylo zakrytý.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#82 Příspěvek od sinclair »

Buy Now! Již dnes ve Vašem obchodě! Nejdete hned, mezi ponožkami a hnojivem!
:barf:
Přílohy
svarujeme s Penny.jpg

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“