Co to je? (nález na poli u potoka)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#76 Příspěvek od dred »

Bielu techniku v celku u nás normálne v zberných surovinách vykúpia, ale iba za cenu hrdzavého plechu :lol: Pre také prípady má tam pomocníka / predtriediča čo za miernu úhradu zvyšuje hodnotu šrotu.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#77 Příspěvek od sinclair »

Mě teda dost nasírá, jak si někdo může nárokovat, v jakém stavu mám svůj vlastní přístroj či zařízení vyhodit.
Kam a zadarmo, to je už stanoveno, jasněže do červeňáku, pomůžeš tím vozíčkářům! Tvrdí Ten, Co Zírá z oněch červených kontejnerů, ten to už má přesně ošacovaný, myslím.
Ještě zbývá dokompletovat podmínky, co to přesně má být, co nesmí chybět, co nesmí přebývat, po jak dlouhé době používání to mám odevzdat a kolik za to odevzdání zaplatit.
Je možný, že tvorové, pro který teď nemám pojmenování, tuhle agendu už někde za pěkný balík zpracovávají.
Pak se budeme divit, kolik lednic, sporáků, televizorů a aut bude po lesích.
Nakonec i lesy zadrátujeme kamerama a Osmdesatové z tohoto konečného řešení sběrové otázky vystříknou.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od Hubert_79 »

Koukám, že jsi v ráži :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#79 Příspěvek od Osmdesat »

Ale no tak, Sinclaire. Já jsem přece neřekl, že s tím souhlasím. Já jen konstatuju, jak se věci mají, tedy že je to vlastně ještě horší, než si mnozí myslí. Zrovna já bych neměl co moralizovat, protože mi tu vedle stolu leží hromada vykuchaných DPS z elektroniky.
Měl jsem možnost nahlédnout do života "profesionálního" šroťáka, projít s ním popelnice, kontejnery, asekoly. On se tím dost zabývá, i zákony a předpisy, tak jsme o tom dost debatovali.
Ministerstvo čehosi dokonce vydalo jakousi příručku, kde byly nafocené věci, které se nesmějí vykupovat. Dost jsme se u toho nasmáli, protože to vypadalo, že by tam člověk nemohl donést nic.
Střeva elektroniky tam byly popsané jako "obsahující škodlivé látky".
Byl tam třeba vyfocený kus plotu. Proč? Může to být totiž část obecního mobiliáře. Atd. atd.
Celé to spěje k tomu, že od fyzických osob sběrny přestanou vykupovat. Kvůli cigošům, kteří kradou kovy. Údajně. Nebo kvůli údajné ekologii.
Ale když si uvědomíš, jak velké prachy se točí v byznysu s odpady, je jasné, že většina těch nařízení je prolobovaná.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#80 Příspěvek od sinclair »

Tyhle kecy už znám, už jste s tím provaření.
Já ho nevolil, ALE.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od Hubert_79 »

Copak ti Leoši přelítlo přes nos? Kam nahlídnu, tam po tobě jsou nasr... atomový hřiby...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#82 Příspěvek od konosuke »

Někdy nám na sídlišti přistaví velkokapacitní železný kontejner, tato radostná událost je vyhlášena bezdrátovým rozhlasem VOX který má tu vlastnost že mu není rozmumět - zásluhou odrazů zvukových vln od svislých plochých stěn okolních domů...(o koronáči a prodejní době v potravinách, o rouškách informujou denně taky) no a do toho můžete odkládat cokoli: starý rám kola, nepotřebné lyže, WC mísu, vyřazený televizor nebo vysloužily otoman, spálený el.radiátor topení, za tmy se vedle postaví nefunkční mražák, pračka, plní se velmi rychle místá ubývá. Ať se obec postará.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#83 Příspěvek od sinclair »

Tvl, já prostě vůbec nedokážu pochopit a strávit, jak SEM někdo může napsat takovej...shitstorm. Fuj.
SEM, na místo, kde se prostě předpokládá výskyt lidí s nějakou, ale určitě ne nízkou hladinou inteligence.
Ale možná je to dobře. Je to takový systém včasného varování, dávat si sakra bacha na typ lidí, jako je Osmdesat.
Už tady jednou byli a moc to nedopadlo.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#84 Příspěvek od konosuke »

často s Hubertem nesouhlasím ale dneska zasáhl do černého :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#85 Příspěvek od Osmdesat »

sinclair píše:Je to takový systém včasného varování, dávat si sakra bacha na typ lidí, jako je Osmdesat.
Ty jeden systéme :D

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#86 Příspěvek od Sadra17 »

sinclair píše:Mě teda dost nasírá, jak si někdo může nárokovat, v jakém stavu mám svůj vlastní přístroj či zařízení vyhodit.
Kam a zadarmo, to je už stanoveno, jasněže do červeňáku, pomůžeš tím vozíčkářům! Tvrdí Ten, Co Zírá z oněch červených kontejnerů, ten to už má přesně ošacovaný, myslím.
Ještě zbývá dokompletovat podmínky, co to přesně má být, co nesmí chybět, co nesmí přebývat, po jak dlouhé době používání to mám odevzdat a kolik za to odevzdání zaplatit.
tohle už funguje s autama :oops: :oops:

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#87 Příspěvek od Kvicala_r »

Jo auta to je druhá kapitola. Kámošovi odmítli zaplatit za kotouče z Auta. Prý je to část vozidla a nesmí to vykoupit (samozřejmě si je chtěli nechat). Takže nejen vrakovat, ale ani opravovat už nebudete. Spotřebku jako kotouče asi lepší házet do komunálu, aby se těm dutým hlavám zhojilo :(
Kdyby to byl blok motoru/převodovka. Snad bych ještě pochopil... Ale tohle je kus masivní litiny bez další chemie. To mi fakt hlava nebere..

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#88 Příspěvek od elektrosvit »

Asi jak kde. Když jsem odvážel železo, nikdo nezkoumal, co mám ve vozíku. Obsluhy jsem se ptal na bojlery a řekli mi, že je berou, ale kvůli izolaci za ně vyplatí nejnižší sazbu. Tak jsem je s další várkou zavezl.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#89 Příspěvek od sinclair »

Doprdelepráce!
Sere mě maximálně, že jsem se toho musel dožít.
U toho minulýho bolševika člověk aspoň věděl, na čem je a co od něj může čekat.
Za patnáct roků budete z těchhle digitálních Jasánků80 srát krev. Oni to dokážou, na to se spolehněte.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#90 Příspěvek od weed_smoker »

Tak zas nepředpokládám,že by mi na SD nevzali spotřebič jen proto,že jsem z něj něco vytáhnul nebo DPS,z nichž jsem vyletoval součástky.To s autodílama (sedadla) se mi kdysi stalo,ale odvez jsem to na SD víc než 20km jinam a v noci když bylo zavřeno.Díky svý relativně velký síle se mi povedlo dostat to za bránu přes vrch oplocení :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“