S: prodlužka na PC paralelkšandu 0,3-0,5m

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#76 Příspěvek od BOBOBO »

To behemot od xsc : U běžných domácích HDD -já dodám i CD a DVD mechanik -se používaly jen dva druhy kabelů. Dnes již zastaralé IDE (široký plochý kabel, 40 pin konektor) a stále používané SATA (konektor +- velikosti USB, kabel asi 5mm široký). Existuje převodník, ale to, co chceš udělat, nedoporučuju. Změna HW může vést k tomu, že to buď vůbec nenaběhne a nebo bude nestabilní. Pokud naběhne, tak stejně nebude sedět licence na Win7, protože ta se váže na HW. A pokud skutečně je ten XP počítač jen s IDE konektorem, je zastaralý a ty Win7 těžko utáhne.
Radši se podívej, co máš v těch PC za základní desky a napiš to sem, z toho se pozná víc.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#77 Příspěvek od Celeron »

Ve starým PC s P2, co držím kvůli HW emulátorům na ISA sběrici, mám přímo v Pata štekru vraženýho prapředka SSD Trancend 512MB. Je to asi 8 cm vysoká přístavka přímo na IDE konektor s napájecí kšandou s Molexem, co byl na Pata diskách. Milénia na tom chodí, data se odkládají na HDD na druhým Pata štekru. Rychlost proti HDD nevídaná, akorát nevím, jestli to umí trim a podobný věci součastných SSD. Zatím žádnou chybu nehlásí. Cena v roce 2002 rovněž nevídaná. :wink:
Na W7 by to ale asi nestačilo. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#78 Příspěvek od xsc »

Trim to neumí. Ten byl zaveden až na SATA a musí ho podporovat OS. Ani jedno z toho zjevně nesplňuješ :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#79 Příspěvek od Celeron »

Takže je jen otázka času kdy se někde v hodně používaný oblasti provaří, co?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#80 Příspěvek od lesana87 »

Záleží na použitým řadiči. Například docela hojně používané SST55LD017, SST55LD019 a SST55VD020 provádí, podle datašítu, dynamický wear-leveling.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#81 Příspěvek od Celeron »

Bohužel je to kvalitně slepený ze dvou půlek a mezi deklama a štekrem je kvalitní lepidlovej kouťák. Takže těžko zjistím, co v tom je. Ale možná někde mám vadnej ten samej Trancend 128MB, jestli jsem ho při úklidu už nevyhodil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#82 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Takže je jen otázka času kdy se někde v hodně používaný oblasti provaří, co?
To ani ne a Trim by v tom bez inteligence řadiče stejně nepomohl. Sektory si většinou řadič rozstrkává sám, aby opotřebení bylo všude +- stejné. Trim jen říká, které buňky jsou opravdu volné a řadič je tak může smazat a volně použít. Trim spíš urychluje zápis než snižuje opotřebení. U buněk, na které už někdy bylo zapsáno, si SSD bez Trimu myslí, že jsou na nich stále data, protože u klasického HDD nebyl důvod, aby FS sektory mazal.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#83 Příspěvek od rnbw »

Wear leveling sa da urobit aj bez podpory OS (trimu), napr. na SD kartach SanDisk to funguje. Mame ich par stoviek s filesystemom ext3 (Raspberry Pi) a roky to bezi.

Kingstony (zjavne bez wear levelingu) som pri vyvoji znicil minimalne dve, par kusov sa dostalo do produkcie a vsetky skoncili velmi rychlo. Prejavovalo sa to tak, ze na karte boli necitatelne oblasti, aj po prepise.

V tych IDE DOM byvaju rovnake radice ako v CF kartach. Rovnako je riesene aj integrovane SSD v netbooku Eee PC 701 - ten mam od roku 2007 a tiez stale funguje.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“