Bohemia Energy zkrachovala

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#76 Příspěvek od kejki »

ZdenekHQ píše:Pro Huberta od otce : "Dík za info, opravdu mi v Babicích a v Bílovicích odmítli vyjmout platbu, že to nejde."

Tož tak.
A dneska visí na dveřích i na skle pobočky pošta partner, že to vyjmout z hotovostní platby jde, ale jednorázově. Možná to tam visí déle, nechodím tam denně.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#77 Příspěvek od Sendyx »

No, a já díky Hubertovi platbu vyjmul. Tož tak :)
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od Hubert_79 »

ZdenekHQ napsal(a):
Pro Huberta od otce : "Dík za info, opravdu mi v Babicích a v Bílovicích odmítli vyjmout platbu, že to nejde."
Málo informací. Jak to SIPO platí? Inkasem z účtu? Pak měli pravdu, to nejde.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#79 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem dnes chtěl na portálu ČEZu udělat registraci pro novou smlouvu na odběr elektřiny.
Vyplnil jsem v sekci přechodu od dodavatele poslední instance nacionále, doplnil kód z SMS a pustilo mě to na zadání EAN. Prvních 9 čísel mi to vyfrklo samo, dalších 9 čísel jsem doplnil ze smlouvy s Bohemkou. No a napsalo mi to "nelze provést, neznámý EAN".
Zkusil jsem to znova, pro jistotu jsem zkontroloval EAN z poslední faktury co mi přišla od Bohemky a zase to samý. Kouknul jsem se ještě do 4 roky starých faktur z dob, co jsem byl před Bohemkou u ČEZu a EAN je stejnej.
Tak nevím, co to je za bordel. Možná že zatím nejsem v záznamu u dodavatele poslední instance. Patřím územě k ČEZu a zatím mi nikdo nic neposlal i když všude píšou, že se ozvou do pěti dnů...
Tak jsem zkusil poptávku u PRE a EONU, když asi ČEZ nemá zájem o mý prachy. Píše mi to, že zavolají.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#80 Příspěvek od pepik9 »

Tady v Čáslavi dělá přihlášky pro ČEZ smluvní elektrikářská firma a o od kachu BE mají fronty přes dvůr až na ulici. Nevím, jestli ČEZ má nějaké lidi, co se budou ozývat lidem, leda tak, až pominou fronty u kontaktních míst.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od badoch »

U Čez jde přechod udělat během pár minut po telefonu. Vlastní zkušenost v pondělí.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#82 Příspěvek od houmr »

Územně patřím také ČEZu, ale když jsem viděl ten ceník ČEZu, tak jsem hned věděl, že o ceně 4,60 nemá vůbec smysl přemýšlet - dilema jsem měl jen mezi INNOGY za 3 Kč ale s úpisem na 2,5 roku nebo PRE s 3,20 bez fixace (tedy i s možností, že za rok to bude třeba těch 4,60). Ale upisovat se mi v týhle době na 2,5 roku nechtělo, tak zvítězila PRE. U BE mě to letos vyšlo s 1,60 na 35000 za rok, skoro 15 000 jsou ale fixní poplatky zbytek byla ta silovka. Takže pokud nezahýbají s OZE nebo DPH, za rok by mne měl čekat účet cca za 55 000 pokud bych spotřebu nesnížil, což mám v plánu.
Jen pro pořádek ty korunové položky jsou bez DPH, ty tisícové s DPH...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#83 Příspěvek od p32 »

Jen připomínám, že jestli je schválena ta věc s odpuštěním DPH na ty 2 měsíce, tak by se asi hodilo hlásit stavy elektroměru k začátku dalšího měsíce. Od záloh to asi nebudou moci odečítat, ale až poměrem k vyúčtování za ty 2 měsíce. A zrovna ty 2 měsíce bude asi větší spotřeba.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#84 Příspěvek od Celeron »

badoch píše:U Čez jde přechod udělat během pár minut po telefonu. Vlastní zkušenost v pondělí.
Já se tam pokoušel dovolat asi 10 x a ani jednou to nezačalo zvonit, zcela hluchý číslo 800 810 820.

Perla, ČEZ otravuje se samoodečtem i když mám dálkovej GSM odpočet.
Ale zároveň mě vyhrožujou odpojením, protože od 14.10. neoprávněně dodávám přebytky do sítě, takže musí vědět že mám čtyřkvadrant s odečtem.

No a perla nakonec: Přišel mi email s nabídkou dodávky a výkupu od Ampérmárketu. Dole mají hlavičku "člen skupiny Bohemia Energy"
To si snad dělají srandu. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#85 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše: To si snad dělají srandu. :roll:
Spíš skvělý tunel:
Majitel padlé skupiny Bohemia Energy Jiří Písařík začal převádět majetek mezi svými jednotlivými společnostmi. Jak zjistil portál iDNES.cz ze Sbírky listin, Písařík sám sobě prodal části společností Energie ČS a Europe Easy Energy do dosud fungujícího podniku Amper Market. Může jít například o dosud nespotřebovanou elektřinu a plyn, které už dříve nakoupil.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/b ... omika_map1

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#86 Příspěvek od Crifodo »

tomasjedno píše: skvělý tunel
asi by nebylo od věci, kdyby si dotyční adepti výhodných dodavatelů vždycky předem proklepli složení firmy. Ten Písařík to má docela napsáno v ksichtu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#87 Příspěvek od Celeron »

Ten Ampérmarket je docela šílenej šmejd. Poslal mě nabídku na výkup přebytků FVE. Chce abych fakturoval měsíčně a vzorec má cena silovky dle ceníku EU - 300 CZK za manipulaci měsíčně. Koukal jsem na minulej rok a vychází to tak, že bych v měsících 10-3, kdy jsou minimální přebytky, jim musel těch 300 kaček solit skoro každej měsíc a v měsících 4-9 by to nedalo ani na ty poplatky v zimě. Neuvěřitelná sviňárna, hlavně poslední bod, sankce když něco z jejich smluvních požadavků nesplníš. Haj_zl Písařík, ať jde do prodloužených zad! :evil:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#88 Příspěvek od Celeron »

Tak zkrachovalá Bohemia mi poslala fakturu za září. Jak to vlastně je, v tý době byla ještě funkční, takže asi budu muset zaplatit. To jsem zvědavej co pošlou za říjen, jestli pošlou. Jak může vlastně zkrachovalá fy něco fakturovat?
Naštěstí neplatím zálohy ale pouze skutečnou měsíční spotřebu.
Jo a ČEZu trvalo 14 dní než mi dnes milostivě dopisem oznámil, že jsem přešel pod něj jako poslední instanci. Divný je, že mi neposlal žádnou smlouvu, rozpis záloh, pouze jednu stránku s oznámením.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od Hubert_79 »

Pokud fungovali, tak bys to měl zaplatit. A ta firma není (dle dostupných informací) zkrachovalá, není na ni konkurs. Jen ukončili činnost v oboru. Za říjen ti to taky pošlou (do data co ještě fungovali) a měl bys to taky zaplatit.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#90 Příspěvek od Celeron »

Tušil jsem to. Lidi se zálohama to maj a dost složitější. Bohemka skutečně není právně zkrachovalá, jen je prodaná nějakýmu autozávodníkovi, co vlastní Ampérmarket. :roll:
Na ten říjen jsem opravdu zvědavej, v rozpisu stálých plateb za přenos jsou jen některý položky fakturovaný dle počtu dní. Ale pochybuju, že třeba hodnotu jističe vymrsknou cca poloviční platbu 1.-13.

Když na to vyůčtování koukám, tak 12 stovek za 480 KWh (se vším okolo) asi už nikdy tak málo platit nebudu. :(
Naposledy upravil(a) Celeron dne 27 říj 2021, 15:34, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“