Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#766 Příspěvek od MiraSt »

>>Kremík<< Nevím co hledáš.
Přibyla tam varná deska. Odskoušel jsem ji a je plně funkční. Ale asi je už stará. Zítra ji tam opřu zpátky.
Přílohy
Sklokeramika.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#767 Příspěvek od konosuke »

Nejsi obchodník. Za to by káplo - v zastavárně - aspoň na pivo.
Jen odložit nemístný stud :(
to je požadavek doby, sleduješ Storege wars? jezdí pontiacem a skupujou
rezaté pračky, rozviklaná křesla, stará LP...do je duch co táhne Ameriku
no a v Česku? eee, dyť to nemůže fungovat, raději si lehnu, zapnu fotbal v TV
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#768 Příspěvek od Kremik »

Vždyť víš, že nevím kde to je. Přečetl jsem si Tvůj původní text a narazil ještě na tohle:
MiraSt píše:Předem dávám cenu 100.- za jeden kus čehokoliv co je tu k vidění.
To jako že Ti nahlásím počet kusů, které jsem někde vytáh a podle toho Ti vyplatím příslušný počet stokorun?
Kdybys to hodil někde pod střechu, ok, ale teď, když už na to kolik dní prší a kdoví kolik lidí přehrabalo to už asi nemá význam. Jel jsem tam, že kouknu jestli něco ještě k něčemu bude, takhle dopředu to nemám jak posoudit.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#769 Příspěvek od MiraSt »

Nejsem obchodník. Cenu jsem dal kdybych se s tím musel někam tahat a i tak bych uvažoval, že to dám zadara. Na začátku to byl můj nástřel kdyby někdo něco sháněl.
Například ten Máj mám doma a řeším transport do Plzně. Takže si o stovku řeknu.
Pro Kremík foto.
Přílohy
Poznámka 2022-08-01 203354.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#770 Příspěvek od Kremik »

No, nevím co bych dělal, mít za barákem takový koš jako Míra... Buď bych se naučil to ignorovat, nebo by to dopadlo jak psal kono :D Každopádně momentálně by mi nedalo nechat to tam takhle ležet. Voda na dřevěných kastlích udělala své, vnitřky by však někomu mohly posloužit.
Trochu jsem tam teda hráb, kapku víc než bylo v plánu, když už jsem tam jel dvakrát, ať to má nějakej efekt. Lampové rádio jsem vzal jedno, ostatní tam nechal i s lampama, vyzobal jsem zhruba jen ty vysypané. Míru se mi bohužel nepovedlo zkontaktovat, i když pravděpodobně asi nebyl daleko. Dlouho jsem se nezdržoval, potřeboval jsem ještě někam jet. Takže Míro, dík za echo, snad se Ti někdy odvděčím.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#771 Příspěvek od Crifodo »

Nebyl to přímo SD, spíš soukromé odkladiště, ale našel jsem tam a přijal darem tohle.
Z čisté nostalgie jako vzpomínku na chudobu začátku osmdesátek. Neoddiskutovatelný fakt, že po 40 letech to funguje.
Přílohy
foto 090.jpg
foto 089.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#772 Příspěvek od MiraSt »

>>Kremik<< Nemusíš se mi odvděčovat. Bydlím skoro vedle. Byls tu pro obrazovku. Mám tvojí mejlovku tak ti občas můžu něco nafotit, případně zachránit. Můj mejl bys měl mít od doby AUA. Nechci si tady z toho dělat svoje vlákno. Nevzals ty dvě Moderata? Nejsou tam už delší dobu.
Dneska tam bylo tohle.....
Funguje to. I VHS a docela kvalitní obraz to má.
Ale není k tomu ovladač.
Přílohy
P8071082.JPG
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#773 Příspěvek od Kremik »

Vím, zvonil jsem na tebe. Ano, Moderata mám, právě kvůli nim jsem se tam hnal. Ostatní co jsem vzal byl bonus navíc. Moderata chci kvůli nf koncům, chci porovnat jak moc se zvukově liší tohle "kabelkové" zapojení od něčeho, co už za zesilovač (nad 6,3W) považuju.
Tyhle jsou na to porovnání ideální a protože byly dvě, mám tak vlastně čtyři konce, na kterých můžu porovnávat různé úpravy mezi sebou. To prostě nešlo odolat :-) V jednom jsou KU611 (čekal jsem KD333), do druhého jsem ještě nekouk.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#774 Příspěvek od MiraSt »

Určo jsem byl doma. Dělám na kolem chalupy a tak jsem asi neslyšel. Tak příště. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#775 Příspěvek od konosuke »

8-dílná sada montážních imbusáků, zjevně nepoužitých...co to má být ?!
že by pomsta zlé ženy kutilovi ? nebo likvidace "nadnormativních" zásob ?
materiál: ocel nástrojová třídy SUP-11 zatím studuji co je to zač
výroba: Čína (není potřeba zdůrazňovat) v této souvislosti jedna otázka:
co je na světě českého? (pro zajímavost: holicí škrabky na hubu Cien jsou
z Egypta)
Přílohy
verc.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#776 Příspěvek od Michal22 »

Vyvážel jsem od matky ledničku do elektroodpadu, a co na mě nevykouklo.
Reprobedýnky RFT.
Ještě jsme je neodzkoušel, ale pokud budou fungovat, půjdou pod pergolu.
Jestli mě s nima teda moja nevyhodí :-D
Přílohy
IMG_20220803_172550a.jpg
IMG_20220803_172542a.jpg
IMG_20220803_172530a.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#777 Příspěvek od EKKAR »

Michal22 píše: ... Reprobedýnky RFT ...., ale pokud budou fungovat, půjdou pod pergolu.
Jestli mě s nima teda moja nevyhodí :-D
Podobný dvoupásma od Tesly, používaný kromě muziky i jako podstavce pod kytky, tudíž s dýhou zlikvidovanou přelitou vodou, se mi povedlo zachránit - přebroušením, překytováním jemným tmelem, vybroušením do hladka a potažením matnou černou samolepicí tapetou (DC-fix). Tkaninu jsem opatrně sejmul a vypral v roztoku lihu a náplně tlustýho lihovýho fixu - tím se oživila černá, tkaninu jsem nalepil zpátky na reprobedny. No a tím to v podstatě zhaslo, jako výhybka byly uvnitř jen "hovňáky", rozpraskaný ale nebyly, tak jsem je nechal dejchat a bednítka vesele hrajou u známejch na chalupe ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#778 Příspěvek od Celeron »

To já dopadl s bednama ze Smečkárny hůř. Repráky jsem vždy po cca 10 letech otočil o 180 st. ty jsou v pohodě, ale ta černá tkanina, prý "Gumon" zteřela natolik, že ztratila veškerou pružnost a visela jak pytel od brambor, samej fald. Serval jsem jí z rámečků ale dodnes jsem nesehnal nic podobnýho, černýho, průdušnýho. Kámoš mi doporučil kovovou síť proti mouchám, nastříkat na černo. Zkoušel jsem ale je problém v rozích rámečku ji zalomit tak, aby to k něčemu vypadalo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#779 Příspěvek od EKKAR »

Musíš ji nastříhnout, aby se v tom rohu po ohnutí jen dotkla - fabricky se taková mřížka dělá tažením, kdy se nejdřív zalisuje rovnej a o něco větší ustřiženej perforovanej plech/tahokov do zápustky a pak se v druhým nástroji načisto ostříhnou okraje, který jsou po vylisování různě zvlněný. Tak může roh plechu zůstat v celku - to doma nenapodobíš, musíš to načisto vystříhnout a ohnout každou stranu zvlášť a pak se i třeba pokusit to zapájet a opilovat/obrousit do čistýho tvaru.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#780 Příspěvek od konosuke »

Podobný ptačí budky byly v setu recívru RFT Proxima, jednopásma.
Dobastlil jsem tehda vejškáč s kondíkem a přidal tlumení - výplň
z fabriky nestála za řeč...užitná hodnota sestavy pak vzrostla.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“