Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#796 Příspěvek od witt »

Jestli jsem to správně pochopil, tak existují dvě rozteče těch camplíků na upínací hlavici. Na nástavcích jsou pak buď vidět jen dírky - ty nejsou univerzální, nebo "oválné" díry (např. extol) - ty jsou podle mě univerzální.

Jinak toho Lidlu bych se vůbec nebál, protože reálné využití tohoto nástroje není zas tak časté (ne vždy to funguje tak dobře, jak je prezentováno), nicméně i v těch "ojedinělých" případech je to k nezaplacení. Jen se mi zdá, že Lidl nemá regulaci otáček - to bude třeba u plastů na závadu (pokud tomu tak opravdu je).

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#797 Příspěvek od Eleman »

Díky. S těmi oválnými dírkammi to asi bude pravda, navíc jejich počet je stejný jako u těch kruhových. Takže závěr - nástroj s oválními dírkami (inverzální uchycení) by měl na Lidl brusku pasovat.
Jo a ta Lidl bruska, která je v současnosti v prodeji, regulaci "otáček" má, vzadu je kolečko na palec.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#798 Příspěvek od kejki »

Současně jí má i Kaufland. S páčkou nahoře.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#799 Příspěvek od Celeron »

Tuhle multifunkci jsem si taky před asi 7 lety koupil v Lidlu. Má ale pneumatickej pohon a přijde mi, že má delší kyv hřídele do stran. S tou trojúhelníkovou šmirgl žehličkou jsem obrousil rámy a křídla oken na celým baráku, šlo to podstatně líp než elektrickou obdélníkovou vibračkou bruskou. Bohužel jsem při tom dost zrasoval brousící nástavec, hlavně tu asi 15 mm vysokou gumu se suchým zipem. A taky je problém, jsou na to potřeba asi o 10 mm menší náhradní šmirgly bez vyfukovacích děr. A šmirgly a brousící žehličku v Lidlu nikdy náhradní neměli, jen ty řezací nástroje, špachtle a brusný elementy na plechu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#800 Příspěvek od Eleman »

Žehlička by měla pasovat tahle a šmirgly mají teď v Lidlu, nebo se dají koupit třeba tady.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#801 Příspěvek od Celeron »

Eleman píše:Žehlička by měla pasovat a šmirgly mají teď v Lidlu, nebo se dají koupit .
No nevím, ta moje pneumatická má ve středu dírkovanýho kruhu kulatou díru pro upevňovací imbus. Tohle je takový divný rozřezaný.
A ta moje žehlička je menší, jen kolem 80 mm strana trojůhelníku. Ale pokud by tam šla nasadit žehlička 93mm z odkazu, tak bych vyřešil i problém se sháněním menších šmirgl trojůhelníků. Děrovaný se stranou 93 mm mají v každým kovomatě či hobby prodejnách. Zejtra to vyhrabu a půjdu se kouknout do Lidlu zda to je kompatibil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#802 Příspěvek od jirka5 »

Lidl má tento týden v kamenných prodejnách v mimoletákové akci pájecí stanici PLS 48 D2 za 299 Kč a brusku na stěny a podlahy PWBS 180 B2 za 1499, k ní sadu 30 ks brusných papírů za 99,90 Kč a kromě toho spoustu dalšího nářadí. Nemáte někdo s těmito výroky zkušenosti?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#803 Příspěvek od Celeron »

Na tuhle jsem žádný reference neslyšel ale pásovka PBDS 600 A1, co mají souběžně, je prý strašnej šmejd, pás sjíždí podle zatížení na rolnách do stran a nejde to nijak vyladit. Jestli špatný pásy nebo vlastní bruska ti postižení nezkoumali, šlo to do reklamace.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#804 Příspěvek od passion »

Kámoš/kolega má od nich mikrospájkovačku, ale tú s LCD displejom. Mi to raz dal, keď som u neho čosi opravoval. Je to hrozné, neohrabané kopyto. Navyše to má pomalý nábeh a slabý prechod tepla medzi telesom a hrotom. Môj názor - škoda aj jedno euro dať za to.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#805 Příspěvek od witt »

Na tu brusku "stěny a podlahy" jsem koukal a došel jsem k teoretickému závěru, že na betonovou podlahu, kterou potřebuju odrbat, je velmi pravděpodobně nevhodná - má malé otáčky. Podle mě je to spíše dřevařská záležitost.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#806 Příspěvek od Celeron »

witt píše: že na betonovou podlahu, kterou potřebuju odrbat, je velmi pravděpodobně nevhodná - má malé otáčky.
Na obroušení betonu jsem používal boční hrncovej kotouč do flexy brusky.
https://www.torriacars.cz/diamantovy-br ... geko?gclid
Existuje to v karbidovým a diamantovým provedení. Šlo to ale šílená práce, mnohem větší oblak prachu než když se řežou diamantovým dělícím kotoučem betonový obrubníky či zámkovka. Bez dejcháku o zdraví. A taky o zdraví flexy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#807 Příspěvek od witt »

no právě - ta lídl-bruska má okolo kotouče ten rantl, tak jsem si říkal, že by to mohlo trochu pomoci.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#808 Příspěvek od Hydrawerk »

Naprostej hnus. https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pajec ... p100315321
Pravděpodobně ani nejde koupit náhradní hrot.

V případě velké nouze si kupte aspoň ZD-99. Náhradní hroty se prodávají... https://www.gme.cz/pajeci-stanice-zd-99
https://www.gme.cz/nahradni-hrot-c1-1

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#809 Příspěvek od Celeron »

Hydrawerk píše: Pravděpodobně ani nejde koupit náhradní hrot.
Ale ten vytůněnej Parksajďáckej dyzajn, no neber to. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#810 Příspěvek od jirka5 »

Tak jsem neodolal a tu brusku jsem si koupil. Doma jsem s ní hned zkusil obrousit práh určený k renovaci. Bruska se jeví dobře, určitě má dostatečný výkon, ani s bordelem kolem není problém, má to jakýsi samovysavač s pytlem, ale co je průšvih, to jsou ty brusné papíry dodávané k brusce. Během dvou tří minut byl kotouč zrnitosti P120 úplně hladký. Rovněž stará barva nebyla vybroušena, ale vyhlazena do vysokého lesku. S kvalitou našich brusných přířezů z Kolína nebo z Benátek se to vůbec nedá srovnat. Problém ovšem je, že u nás se tento průměr (180 mm) se suchým zipem a otvory pro odsávání vůbec nevyrábí. A to jsem si blbec koupil dvě balení těchhle mizernejch papírů, abych je pak nemusel schánět...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“