Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#841 Příspěvek od Mysteri »

Ak ten zákon naďalej platí aj u vás v tom znení, tak trvaj na tom, prípadne pohroz zverejnením Tvojho problému v médiach, ako ja v tej Nitre. A uvidíš..... Problém bol vyriešený okamžite. :lol:
Nesmieš sa tváriť ustráchano a najmä, naštuduj si, čo je momentálne u vás v ČR platné.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#842 Příspěvek od starecd »

Mysteri: jejich průser je, že já jsem první mail s reklamací sle 265 b3 poslal 19.5. 2021, ale Lídl nějak konstruktivněji jednal až 28.6. 2021 a to už je po lhůtě 30dní.A to ještě poslali 320 c4, který nemůžu akceptovat pro velké až nebezpečné chyby v konstrukci a vyšší spotřebu o 60w. Jinak byly v mailu jen tlachy, že reklamaci podstoupí příslušnému oddělení k řešení....

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#843 Příspěvek od PeteBurns »

No vidíš to, ako nakoniec dopadnú odmietači, nevravel som to? :D Kúpil si ďalšiu čínsku mrdku, ale s tým rozdielom, že z Aliexpressu už by si mal peniaze dávno naspäť na účte :wink:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#844 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:Mysteri: jejich průser je, že já jsem první mail s reklamací sle 265 b3 poslal 19.5. 2021,
No, je otázkou, co bude bráno jako datum uplatnění reklamace. Domnívám se, že napsání mailu kamsi na centrálu to nebude. Reklamace se uplatňuje v provozovně prodávajícího, tedy kdy jim to fyzicky přineseš.
Řekl bych.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#845 Příspěvek od Mysteri »

Meily a iné vykecávanie nemajú pri reklamácii žiadnu váhu. Treba fyzicky zaniesť (prípadne poslať) reklamovaný výrobok. Pri osobnom odovzdaní vadného výrobku dostaneš doklad o jeho prijatí, pri reklamácii cez webový portál neviem, ako to funguje, ale LIDL má šopu skoro v každej dedine, čiže bolo treba to zaniesť tam, potvrdiť si prevzatie reklamácie. Treba si naštudovať to, čo oni sami drístajú na svojich stránkach o reklamáciach. Stavím sa. že tam bude rovnako, ako všetci iní, že buď poslať, alebo navštíviť ich najbližšiu predajňu.... Ak si si istý, že si v práve, že si pri tejto tortúre nespravil chybu z neznalosti, použi tú čarovnú vetičku ako ja: ,,Už vás mám po krk, buď to tu dnes do 10 minút vyriešime, alebo nech si nachystá Vaša hovorkyńa frizúru, aby bola v telke pekná"..... Pomohlo okamžite :roll:
Možno pomohlo, že nenosím košielky, ale som mal dlhé čierne vlasy, čierne tričko Iron Maiden s lebkami, ale na druhej strane: moje ramená sú ako prstíky...... :lol:
EDIT: Presne tak, ako to píše aj ,,Hubert_79" (počas písania môjho blábolu tam ešte nebol...)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#846 Příspěvek od Celeron »

Hlavně si dávejte na věci, který by se mohly potencionálně reklamovat, vystavit samostatný prodejky. V Bydžově jsem měl problém při reklamaci, že mě chtěli sebrat prodejku na který byly další dva kusy a vše jsem měl zavedený v majetku v podnikání. Ta 3,14-ča, co to vyřizovala, chtěla originál (kopii prý nesmí brát) prodejky. Já ji řekl, že nelze, protože to je u mě doklad v loňským účetnictví. No a ona že mi to bez dokladu nevezme do reklamace. Tak jsem to reklamoval o 10 km dál, tam problém s kopií prodejky neměli i když jsem to koupil v jiný prodejně. Asi je to jako všude pouze v lidech. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#847 Příspěvek od Mysteri »

V tom prípade, keď chce silou mocou originál účtenky, tak musí vystornovať ostatný tovar a ten vzápätí nahodiť na novú účtenku/faktúru s poznámkou o dátume pôvodného nákupu. Tak to riešili pri mojich reklamaciach v rokoch 2002 - 2008 v Metre. Neviem, ako je to dnes, už nie som nešťastný podnikateľ, už som šťastný zamestnanec :lol:

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#848 Příspěvek od starecd »

Vrchol 🤐 je v pátek doručený mail jistého Daniela Zemana, který si vyhledal datum koupě, číslo objednávky i zákaznické číslo(nevím jak, když jsem pře e-shop nakupoval prvně) s tím, že mám křáp zabalit do původního obalu a s papíry o vrácení " jenom " zanést na parcel shop PPL,že dopravu zaplatí, parcel shop je vzdálený asi 1/2 km a přístup je pouze schody přes frekventovanou hlavní silnici, jednak ho tam nemám jak dopravit, váží 14kg,navíc křáp nemám neboť, je už dávno někde v Praze jen kokoti si nepředávají informace mezi sebou a pak prudí. Je to stejné jako reakce maily bab se stejným textem jen jiným jednacím číslem, navíc tento pán je zaměstnán v prodejním oddělení, tudíž s reklamací nemá nic společného! Opět se potvrdil bordel a nepředávání si informací mez sebou, to se potom těžko něčeho dopátrá.
Evidentně chtěli dosáhnout toho, abych převzal tu 320 c4 a pak se zabýval reklamací, bohužel tu jsem odmítl převzít s tím, že se jedná o jiný typ. Zítra jdou podklady do televize, tudíž jasná medializace, tohoto bordelpodniku.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#849 Příspěvek od starecd »

Mysteri: co je ti to platné, když dnes účtenky vydrží čitelné sotva 2roky, přebíral jsem staré a z Tesca jsou v pohodě čitelné i z r.2008 i Plusu.

Tak panstvo dnes heuréka, tím, že jsem nepřebral jimi nabízený úplně jiný typ, běžela reklamace na "můj starý" a konečně pochopili, že touto flignou neuspěji a poslali dobrozdání na vrácení částky 3990Kč(cena starého křápu), ale za bezmála 2měsíce boje.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#850 Příspěvek od Hydrawerk »

V Lidlu bude brzo v nabídce malej trapnej šící stroj Singer Serenade, asi přejmenovaný model M3205 (23 druhy stehů, včetně 4krokové knoflíkové dírky). Asi tam něco hulej, protože si vymysleli doporučenou cenu výrobce 8999 Kč. Ve skutečnosti se stroj prodává spíše tak za 3000 až 4000 Kč.
https://www.lidl-shop.cz/p/singer-sici- ... gIIj_D_BwE
https://sici-stroje.heureka.cz/singer-m3205/#prehled
Tyhle supermarketový Singery nikdy nestály 8999 Kč.
Přílohy
Singer Serenade01.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#851 Příspěvek od sinclair »

Nehulej.
Doslechli se, že číňan bude zdražovat slintáky, takže si je lidi zase budou šít sami, jako loni na jaře.

Jeden den si jdeš koupit kafe - 89,90.
Přijdeš do téhož kvelbu, jen další den - a totéž kafe stojí 189,90.
Ještě někoho jiného, tohle chování překvapuje??

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#852 Příspěvek od kejki »

Někdo tady podobný odložil na place. Byl jen špatně navlečený. Šije a dá se u jednotlivých stehů nastavit délka a šířka. Kyvný chapač je údajně odolnější na špatné zacházení.
Na bazoši jich je spousta k prodeji, spíš soudím, že dnešní ženy je nepotřebují, než že se kazí.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#853 Příspěvek od sr71 »

Máte nìkdo zkušenosti s levnými køížovými lasery? napø. toto https://1url.cz/rK3Tj
Zajímalo by mì zda to je aspoò trochu použitelné/pøesné. Tento lidlovský mì pøipadá až podezøele levný

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#854 Příspěvek od Celeron »

Mám ho asi 3 roky. Bez problémů, posadím ho na fotostativ a podle jeho svislý lajny věším zářivky nebo stropní topný panely. Do výšky 3 m to maluje se stabilizací celkem dobře asi 15 metrů daleko. V místnosti je vidět i bez brejlí. Když jsem ho koupil, kontroloval jsem vodorovnou lajnu hadicovkou a úchylka byla 5 m od sebe řádově 1-2 mm. Když do něj v klidovým stavu ťukneš, tak se většinou srovná do nuly.
Na stropní lajny jde stabilizace zamknout a můžeš ho namířit stativem nahoru 30-45 st. Pak maluje i na strop 6 m vysoko.
Nezapomeň ho zamykat při přepravě aby netrpěl závěs.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#855 Příspěvek od kejki »

Už podruhý mi rozdělili zásilku a ejhle, účtují si dopravné, které si podle FAQ účtovat nemají. Minule první zdarma a druhá doprava, tak jsem to nechal.
Ale teď mi posílají čtyři věci ve třech balících a za každý chtějí dopravný a doběrečný! Při tom na kontaktním formuláři píšou v FAQ, že to je na nich, že to dělí kvůli různým skladům, ze kterých to vypravují.
Kdyby to byla motyka se skleničkou, tak neřeknu, ale jsou to 2 věci do kuchyně, ponožky a koberec do kufru auta.

Oprava, zatím je jen bordel faktury, vers. dobírky, uvidím, co třetí balíček.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“