Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#856 Příspěvek od rnbw »

Tak po par dnoch je bateria vrtacky samovybijanim vybita. Mam ale 12 nepouzitych NiCd clankov BYD SC1900PP, tak z nich aspon 10 vyuzijem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#857 Příspěvek od Celeron »

To je klasickej počátek smrti NiCd. Další stupeň je, že jeden nebo víc nepůjde nabít aniž bys mu dal "rozjížděcí" kapacitní nebo proudovou prdu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#858 Příspěvek od rnbw »

Clanky som vyhodil a namiesto nich doniesol USB FDD MPF82E. Vnutri bol zaseknuty kryci "pliesok" z diskety (plastovy Verbatim) - takze "opravene" pinzetou za 20 sekund :)

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#859 Příspěvek od Sadra17 »

v poslední době jen motorovou pilu HQ36 zadřená nejni tak uvidím co je tam za chybu https://postimg.cc/WdHZ3b72 jo a ta partnerka na fotce je taktéž odsud tam byli vadný membrány v karburátoru (130kč oprava) :oops:

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#860 Příspěvek od houmr »

Sadra17 píše: jo a ta partnerka na fotce je taktéž odsud tam byli vadný membrány v karburátoru (130kč oprava) :oops:
Tak nevím, vybrat si partnerku na sběrňáku a ještě s vadnými mebránami (já myslel, že mají obvykle jen jednu, která se poškodí hned poprvé...)
Ale líbí se mi tomu dole říkat karburátor :P
Napadají mě mne klasikova slova "nemáme nic proti tomu nazývat některé části těla eufemicky. Myslíme ale, že výraz "zadní brada" se u naší mládeže asi těžko ujme..."

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#861 Příspěvek od Hubert_79 »

Červený kontejner. Dle všeho to žije, wifi jede, nabíjení též, zvuk taky. Divné.
Přílohy
iphone.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#862 Příspěvek od PotPalo »

Čo je na tom divné? Je to iba 5-ka, to už treba zahodiť... :D
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#863 Příspěvek od rnbw »

Mnohi ludia vobec nerozmyslaju. Kupia si nieco nove a stare zahodia. Bud maju tolko penazi, ze je im to jedno alebo su blbi (u nas asi castejsi pripad) - kupuju mobil na splatky (aby mohli ostatnym ukazat, ze na to maju) a pritom zeru najlacnejsi polsky odpad.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#864 Příspěvek od Olchor »

Vono je to těžký. Na starších mobilech spousta aplikací už nejede, takže to člověka nutí koupit nový. Já třeba používám mobil po své dceři, jen jako navigaci GPS. Teď jsem ho chtěl použít na elektronické odbavení pro let s Ryanair, no nešlo to, appka hlásila, že je to starý krám. :(

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#865 Příspěvek od Hubert_79 »

No v bazaru s mobily to stále ještě (dle jejich webu) vykupují za 1300-1900 Kč. Tak to tam asi skončí :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#866 Příspěvek od rnbw »

8O
Přílohy
vysavace.jpg

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#867 Příspěvek od PotPalo »

Hadie hniezdo? Trochu slniečka, a už vyliezajú. :D
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#868 Příspěvek od EKKAR »

Jednou jsem se dostal do zázemí expozitury podomní prodejní "sítě" RAINBOW - ano, ty emerický naprosto unikátně předražený leštěný hovna. V kontejneru pod lepenkou krytým přístřeškem tam bylo volně naházenejch snad 300 nejrůznějších vysavačů, z velký části samozřejmě funkčních - značky samozřejmě z největší části ETA, ale jinak v kusovým množství v podstatě všecky světový výrobci včetně Vorwerku ... Prodejci Rainbow za odevzdanej jinej i nefunkční vysavač dávali kupcům na svůj nablejskanej prd symbolickou slevu tuším tisíc korun - v podstatě výkup na protiúčet. Vybral jsem si tam dvě vizuálně prakticky nový ETY 7400 (doma ověřeno, že byly skutečně jak nový) na náhradní díly pro tu svoji, kterou mám upravenou na zdroj vzduchu pro nízkotlakovou stříkací pistoli - abych během následujícího zhruba měsíce o obě dvě přišel formou pomoci členovi příbuzenstva v momentě, kdy jeho vysavač zaklepal bačkorama - a když jsem se pokusil o druhou výpravu do Rainbow, našel jsem kontejner už vyvezenej ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#869 Příspěvek od rnbw »

Vsetky vysavace mali urezany kabel, boli tam aj hadice, teleskopicke rurky a hubice. Zobral som cerveny Electrolux 2200W. Zistil som vadny vypinac - aretacia funguje, ale zopne len ked ho drzim stlaceny nadoraz - vtedy vysavac bezi.

Asi zoberiem aj dalsie.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#870 Příspěvek od rnbw »

Electrolux ZE355R: vadny vypinac
Electrolux ZE355: funguje
Electrolux Z5642: asi vadna elektronika - rozsvieti sa FILTER, smajlik a zhasne - to sa dokola opakuje
Philips FC9170: vadny motor (asi znicene loziska)
Sencor SVC820BK: funguje
Rowenta RO3786EA: funguje

Ruky by som dolamal tomu, co odrezal vsetky tie kable!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“